folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Garip Discovery Belgeseli: Alien Encounters

Bir Garip Discovery Belgeseli: Alien Encounters

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Discovery Science kanalında garip bir belgesel, Alien Encounters(Uzaylılar Karşımızda).

Belgeselin yapımcıları, Carl Sagan 'ın oğlu Nick Sagan ile Neil deGrasse Tyson.

Belgesel 3 sezon. Ama aslına bakarsanız garip olan 3.sezon.

3.sezonda, Türkler bir kuantum bilgisayar geliştirirler ve olaylar gelişir. ABD ordusu ile amansız bir mücadeleye girişiriz ve her zaman bir adım öndeyizdir onlardan. Bu kuantum bilgisayarı durdurmak için EMP bile atıyorlar, o derece.

Şimdi, neden Türkler, neden biz? Bilimin 'b' si ile bir ilgimiz yok lan ülke olarak. Japonlar, Çinliler, İsrailliler dururken neden bu belgeselde bizi konu edinmiş bu adamlar? Ki Nick Sagan ve Neil deGrasse Tyson diyorum.

Bana çok ilginç geldi.

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=BnyLNL4dlmM

Bu da Wiki sayfası:

http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_Encounters_(TV_series)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Olamaz olmaz lan biz daha norml bilgisayar uretemiyoruz)))) mavi ekran verdim

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

anlamadım nasıl bir belgesel.

biraz konuyu açın türkçesi varsa bakayım yani altyazı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

anlamadım nasıl bir belgesel.

biraz konuyu açın türkçesi varsa bakayım yani altyazı

--SPOILER--

1.Sezon, 2 Bölüm;

İnsanoğlu uzaydan bir mesaj alır. Mesaj çözülür.

2.Sezon, 2 Bölüm;

Çözülen mesajın devamı vardır...

3.Sezon, 6 Bölüm;

Türkiye 'de fizikçiler kuantum bilgisayar geliştirirler. Olaylar olaylar...

--SPOILER--

1. Çok fazla detay vermiyorum ki izlerseniz eğer zevki kaçmasın belgeselin. Ben televizyonun karşısında soluksuz izlemiştim. Günlerce aklımdan çıkmamıştı.

2. Uzaylı derken, öyle gaydırıguppak uzaylı senaryosu değil. Ki belgeseli çeken şahıslar belli zaten.

3. Türkçe altyazılısını sitelere falan bakmıştım bulamamıştım. Ara ara Science kanalında tekrar veriyorlar.

SkynetX tarafından 19/Nis/15 23:08 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Şimdi, neden Türkler, neden biz? Bilimin 'b' si ile bir ilgimiz yok lan ülke olarak. Japonlar, Çinliler, İsrailliler dururken neden bu belgeselde bizi konu edinmiş bu adamlar? Ki Nick Sagan ve Neil deGrasse Tyson diyorum.

Biz Türkler, dünyanın gerikalanına her zaman ilginç ve ilgi çekici gelmişizdir.

Bir de şu var, insanlar gördükleri şeylerden değil, daha çok görmedikleri şeylerden korkarlar.

Japonların, Çinlilerin, İsraillilerin teknoloji geliştirdikleri gözönünde zaten,

ama tüm dünya Türkiye'nin gizliden gizliye teknoloji geliştirdiğini zannediyor galiba.

Kim bilir? Belki de Türkiyenin bir köşesinde gizliden gizliye dünyanın gidişatını değiştirecek bir teknoloji geliştiriliyordur.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Hocam yalnız spoilerın a. koymuşsun :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı
      Kim bilir? Belki de Türkiyenin bir köşesinde gizliden gizliye dünyanın gidişatını değiştirecek bir teknoloji geliştiriliyordur.

Umarım böyle birşey vardır da pek zannetmiyorum hocam. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Hocam yalnız spoilerın a. koymuşsun :D

Özellikle bu duurmdan kaçınmaya çalıştım hocam. Üstünkörü yazdım. Ki zaten Wikipedia 'dan çevirdim.

Ama --SPOILER-- ekledim. (ekşide böyle yapıyordular. :D)

SkynetX tarafından 19/Nis/15 23:02 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

böle acayip bişi geliştirmek için baya ekonomi lazım.oda bizde yok. para olmadan gelişebilecek bişi yok hacılar.para olsa bile hükümet onu cebine atar.yani boşa kanmayın böle şelere.

adamlar cern'i inşa ettileri oluk gibi para aktı.bizim sizce öle bişi inşa etme kapesitemiz var mı ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Noluyo lan :|

Edit : Ben ekmek almaya gidiyom :|

iLLuMiNaTi tarafından 19/Nis/15 23:19 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

böle acayip bişi geliştirmek için baya ekonomi lazım.oda bizde yok. para olmadan gelişebilecek bişi yok hacılar.para olsa bile hükümet onu cebine atar.yani boşa kanmayın böle şelere.

adamlar cern'i inşa ettileri oluk gibi para aktı.bizim sizce öle bişi inşa etme kapesitemiz var mı ?

Bizimkiler CERN 'den adaylığı çekmişlerdi en son, bir gelişme olmadıysa. Parası da 50 milyon dolar mı 75 milyon dolar mı ne bir devlet için çerez parasıydı amk.

@iLLuMiNaTi;

Bu saatte ekmek bulamazsın, bulsan da yiyemezsin. Boşa gitme. :D

Toplam Hit: 3699 Toplam Mesaj: 31