folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bir Garip Yaşam Öyküsü 1- 2-3

Bir Garip Yaşam Öyküsü 1- 2-3

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ilk defa okuyacak olanlar ilk bolumden baslasinlar diger bolumlere dogru gitsinler yoksa bise anlasilmaz...

Burada yazilanlar tamamen gerçek bir hayat öyküsüdür :))

Sabahın ağır havası şehri büsbütün sarmıştı,sıkı bir yağmurun ardından caddeler iyi bir dayak yemiş boksör kadar bitkindi.sokakta çöp karıştıran kediler ve sabahlayan çöpçülerden başka hiç kimse kalmamıştı. güneş bu gün adeta utanırcasına bulutların arkasına saklanıyordu.her zamanki gibi şarap içip sabahlara kadar o sokak senin bu sokak benim dolaşan ayyaş Veysel yine bakkal hamzanın dükkanının önünde sabahlamıştı.ne zaman hamza sabahları dükkanı açmaya gelse veyseli kapısının önünde sızmış vaziyette bulur.adeta bir tiksintiyle ayağının ucuyla veysele vurur ayyaş kalk dükkkanım önünde der.dükkanın rızkını da kaçırıyorsun derdi garibim veyselde kassabın önünde bir parça et bekleyen kediler gibi alttan alttan hamzaya bakarddı hamzada dayanamaz çeyrek ekmeğe Bir dilim kaşar peynir koyar bir gazete parçasınada biraz zeytin koyardı ondan sonra veysel öğleye kadar şehrin ortasından geçen nehrin kenarında bir kuytuda içer içer sızardı.ve yetim hanenin büyük abilerinin sesleri duyulurdu o soğuk havada yetim hanenin küçükleri kısa kısa şortlarla istemeye istemeye abilerin işlerini görürlerdi.içlerinde en ezileni ise 12 yaşında olan fakat yaşının enaz iki katı olgunluktaki bir çocuktu bahtiyar adı kendisine bu kadar yakışan bu kadar uyan dünya üzerinde bir ikinci kişi daha olamazdı.bahtiyar daha belekteyken gelmişti yurda ve hayat ona hep uzattığı dalı dalga geçercesine bırakıyordu bahtiyarda kendisini boşlukta düşerken kendisiyle dalga geçen o elden bir gün intikamını alacağına dair yeminler ederdi.fakat biliyordu bir gün hayat kendisinden özür dileyecekti.bahtiyarın annesi bir öğretmenken devlet tarafından anarşik olayları ateşlediği ve devlet otoritesini sarsacak faaliyetler sebebiyle yaklaşık 2 ay göz altına alınmış ve işkenceye uğramıştır bahtiyarın annesi gözaltındayken bahtiyara hamiledir.fakat annesi birgece rahatsızlanır v hasta haneye kaldırılır.ve behtiyar erken doğumla dünyaya gelir.bahtiyar sağlıklıydı fakat annesi yaklaşık 2 gün yoğun bakımda kalmış ve sonunda hayata tutunmuştu.babası ise umursamaz tavırlar içerisinde bir başka alemlerdeydi..hayat bahtiyarla ilk dalgasını geçiyordu.Ve bu sonuncusu olmayacaktı çok fazla akrabalarıda yoktu zaten bir ninesi vardı fakat oda kendisine bakamıyordu.adını ise babasını elinden alıp yerine kendisi geçen devlet baba koymuştu.yetimhane müdürü.Hasan Celal koymuştu aslında çok asi bir çocuktu ve yaşıtlarına hatta kendinden büyüklere bile önderlik edebilecek bir çocuktu arkadaşlarının içinde onu sevmeyen yoktu fakat diğer bütün yetimhane çalışanları sevmezdi birisi hariç
    Suna abla ,suna abla bahtiyara çok yakındı otururlar saatlerce konuşurlardı bahtiyara göre suna onun annesiydi yetimhaneye geleli 6 yıl olmuştu.suna bahtiyarı,bahtiyar bir gün kendi kendine konuşurken keşfetmişti.bahtiyar konuştukça sunanın bahtiyara hayranlığı daha da artıyordu çünkü bahtiyarın dünyayı yorumlayışı onu bile etkilemişti bahtiyar kendi kendine teoriler ortaya atar çözümler arardı .suna bile bazen bahtiyara ayak uyduramazdı fakat bahtiyar çok zeki olmasına rağmen okul dersleri hiçte iyi değildi.bahtiyar okulu değil fakat öğretmenleri sevmezdi.çünkü ona göre derslerine giren hocası kendisini beğenmiş insanları düşünmeyen süslü bir kukladır.
    Hayat yine devam eder.tabi suna ablasıyla konuşmaları bitmez bahtiyarın bir de Meryem vardır… Meryem bahtiyardan 2 yaş büyük olmasına rağmen bahtiyara küçüklüğünden beri ilgi duyan bir kızdır.
    Fakat
    Meryem bu konuyu bir tek suna ablasına açmıştır.suna ablada kimseye söylemeyeceğine dair söz vermiştir Meryem’e . bahtiyar aşkın sevmenin ne olduğunu henüz bilecek yaşta da değildir.bahtiyar hep düzenden şikayet eder bir gün her şeyin değişeceğini ve insanlarının sizli bizli patron gibi ünvanlarla birbirlerine seslenmediği bir toplum olacağını söylerdi.
    Fakat tüm bu düşüncelerini suna abla yargılar sen hayal kuruyorsun der ve bahtiyarı aslında biraz daha kamçılıyordu.bahtiyar hırslıydı bir şeyler yapmak istiyordu.ve aylar bahtiyarın kafasının karıştıran bu sorularla akıp gidiyordu.
    Artık zamanla bahtiyar bazı şeyleri daha iyi tahlil edebiliyordu.ırmak boyunda yüzerken tanışmış olduğu haydar denilen üniversite öğrencisiyle tanışana kadar hep kafası karışıktı ve bu bulanıklık hiç hoşuna gitmiyordu bahtiyarın beklide hayatının keskin virajlarından birisiydi haydar abisiyle tanışması
    Bahtiyarın haydarla tanışması bahtiyarın 17 yaşına merdiven dayadığı bir zamandı yani bir erkek çocuğunun kanının en fazla kaynadığı zamanlardı.
    Sonra bahtiyar haydarı sorulara boğar olmuştu haydar o zaman bir öğrenci birliğnin başkanlığını yapan okuyan fakat devletin o zamanlar zararlı diye nitelendirdiği insanlardan birisiydi.haydar kendisini geliştiren ve devamlı kendisini kitaplarda bulan bir hukuk fakültesi öğrencisiydi...Emeği hakkı adaleti...vatani milleti...hürriyeti devleti..devrimi ihtilali haydardan öğrenmişti...

Burada anlatilanlar hayal ürünü değil tamen gerçektir.

2.Bölüm haftaya...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yine bazı slogan bazı tutamlardaydın sen
    Yarınlar sahte bir kargo paketi
    Onaylanmayı bekleyen duygular
    Yine postada kaldı mektuplar !

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Dünya denilen yuvarlak
    Delikanlının anayasasını
    Yani kara kaplı rajon defterini okudum
    Aşk denilen şey:
    Kalburu yağmura tutup
    Dipsiz bir kovayı doldurmakmış.
    Sonrada anayasada değişikliğe gittik
    Aşkın tanımını
    Satır başlarının iki parmak boşluğunu yazılan şiirler olarak değiştirdik.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    lan computer siyirican kafayi amk rahatla gez toz biraz...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Zamanında boyle yazi siir cok yazdim sonra hepsine rast gele sifreler koydum word de kaydettim simdi sifrelerini 10-15 tane program araciligyla kirmaya calisiyorum kırabildiklerimi yayinlim :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cahilligime ver, worde nasi sife koyulur ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    compü hacım çok güsel olmuş,sen yazıyon dimi bunları ...
    bende de wardı senin yazdığın bi hikaye hani kütüphane fln bişiler olan

bide hani yalnış anlamada imzada hata war kardeşim
    bi asm ci olarak 1100101011 gibi ikilik sayı sisteminden asm diye bahsetmen beni kırdı:P:P:P:P:O (işte. yersen)
    kardeşim özledim walla konuşamıyom kimseciklerle ne zamandır

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek
    Hocam ellerine saglik.. Harika bir yazi.Saygilar.İyi calismalar..
    Devamini bekliyorum sabirla.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    duygu
    duygu's avatar
    Dişi
    cıdden super olmus devamını beklıyorum
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek
    bravoo
    harbi güzel olmuş

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bana aylar önce annatmıştı bu allahsız bu hikayeyi bahtiyar deil o çocuğun adı da neyyse ben sölemiyim devamını arkadaşı falan ölüo buı çocuğun o dimi lan:D
Toplam Hit: 4045 Toplam Mesaj: 32