folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Bir Milli Projenin Daha Sonu Pardusa Elveda

Bir Milli Projenin Daha Sonu Pardusa Elveda

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

başımız sağolsun bir milli proje daha öldü.....

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Zaten Türk Olarak Hangi İşi Bitirdikki Her İş Yarım:(

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

dünyayı yeniden keşfetmeye ne gerek var diyen arkadaşlara bizzat kına gönderebilrim.

Türklerin uzay'a attığı ilk uydu ve pardus ekibi dağıtılmıştır tübitakta.Bazıları ayrıldı, bazılarını yolladılar, bazıları başka projelere verildi.

--

Bok gibi, diyen arkadaşa ;

Türk dizileri en iyi örnektir.İlk brezilya dizileri getirildi Türkiye'ye.küçükken hatırlıyorum rozalinda mı birşey vardı.Sonra taklit ettik (hatta sürekli abd filmleri vardı tvlerde) deliyürek o şu bu derken ....

Bu gün kolombiya, mısır, iran, yunanistan, bulgaristan (düşmanın alasıdır) gibi ülkelere dizi pazarlıyoruz.He şimdi siz kalkıp neden chuck, how i met your mother gibi diziler yok yada neden kolombiya, mısır, arabistan diye bas bas bağırırsınız.

hepiniz ananızın karnından multi milyarder, her işi düz giden bireyler şeklinde koşarak çıktığınız için...Emeklemek yok, başka birşey yok.

--

Ağız dolusu sözler gelliyor da yazmıyorum.Kına yakın.Şİimdi oturup israil , amerika, hindistan yapımı os'lar, cihazlar kullanın.

Tübitak'tada suç vardı, devlette de, bizde de.Fakat çözülmeyecek şey değil.Türkiye'nin en sağlam kurumlarından biriydi tübitak.Siyaset oraya girdi, oranında içine sıçtılar.

İnsanların, özellikle arap milletinn ve bizim milletin iyiliği hak etmediğini biliyorum.Ne yaparsan yap kimse memnun olmayacak.Kaddafi gibi bi adam linç edildiyse ; pardus'ta biter, tübitakta kapatılır...Gayet normal artık.

Siyasetten tiksindim iyice.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

dünyayı yeniden keşfetmeye ne gerek var diyen arkadaşlara bizzat kına gönderebilrim.

Türklerin uzay'a attığı ilk uydu ve pardus ekibi dağıtılmıştır tübitakta.Bazıları ayrıldı, bazılarını yolladılar, bazıları başka projelere verildi.

--

Bok gibi, diyen arkadaşa ;

Türk dizileri en iyi örnektir.İlk brezilya dizileri getirildi Türkiye'ye.küçükken hatırlıyorum rozalinda mı birşey vardı.Sonra taklit ettik (hatta sürekli abd filmleri vardı tvlerde) deliyürek o şu bu derken ....

Bu gün kolombiya, mısır, iran, yunanistan, bulgaristan (düşmanın alasıdır) gibi ülkelere dizi pazarlıyoruz.He şimdi siz kalkıp neden chuck, how i met your mother gibi diziler yok yada neden kolombiya, mısır, arabistan diye bas bas bağırırsınız.

hepiniz ananızın karnından multi milyarder, her işi düz giden bireyler şeklinde koşarak çıktığınız için...Emeklemek yok, başka birşey yok.

--

Ağız dolusu sözler gelliyor da yazmıyorum.Kına yakın.Şİimdi oturup israil , amerika, hindistan yapımı os'lar, cihazlar kullanın.

Tübitak'tada suç vardı, devlette de, bizde de.Fakat çözülmeyecek şey değil.Türkiye'nin en sağlam kurumlarından biriydi tübitak.Siyaset oraya girdi, oranında içine sıçtılar.

İnsanların, özellikle arap milletinn ve bizim milletin iyiliği hak etmediğini biliyorum.Ne yaparsan yap kimse memnun olmayacak.Kaddafi gibi bi adam linç edildiyse ; pardus'ta biter, tübitakta kapatılır...Gayet normal artık.

Siyasetten tiksindim iyice.

Allah büyüktür vesselam...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

İyi olmuş bence neden mi ?

Gelişse gelişse 1 kitleye sahip olsa bu sefer satılacaktı.

Neleri sattılar neleri.

Yinede öbür yödnen kötü olmuş.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

İyi olmuş bence neden mi ?

Gelişse gelişse 1 kitleye sahip olsa bu sefer satılacaktı.

Neleri sattılar neleri.

Yinede öbür yödnen kötü olmuş.

Niye satılsın arkadasım?

Satılmak zorunda mı yada?

SAtılsada elde edılen para olmayacak mı sonucta.Her sekılde karlı olmucaz mı? Boylesı daha ıyı mı sanki...

Allah büyüktür vesselam...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Tahribat müridi olarak bir işletim sistemi yazılmasını önerisini siz kardeşlerime arz ediyorum

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

aliyk bunu yazdı:

Tahribat müridi olarak bir işletim sistemi yazılmasını önerisini siz kardeşlerime arz ediyorum

o nasıl olucak paşam ? daha önce burda birleşip başlayıp bitirilmeyen bi   ton proje vardır ama müridlerin kendi aralarında ancak yapılsa süper olurdu da yapıcak o kadar insan çıkar atlarız ben varım deyü sonra üşengeçliğimizden yapmayız amk :S 

PARDUS a gelince kullandım 1 2 kere ancak geneli olrak windows kullanıorum. neden eğitimler win 7 üzerinden veriliyor meselaa ben b.prog. 1. sınıfım  yazılım kurulumu ve yönetimi windows 7 üzerine eleştirilecek çok şey çıkar kötü oldu belki ama beklemediğim bişide değildi açıkçası!

ben şu son zamnlarda gördüklerimden sonra bizim ülkkemizde ne sıyırık manyaklar var arkadaş bazı konularda adam neler neler yapıo belki değicek bişi değil ama bu adamlar kendi çabalarıyla yapıolar bunları bi gün belki aydınlık gün çıkar güneşi gördüm deriz hepimiz :S

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

@hipokondriyak, joe_black ve iret

daha önce pardus kurmayı denediniz mi? 2011 sürümünü kullanmadım gerçi ancak ondan önceki tüm sürümleri kullandım. önce bi pardusu kullanın sonrada mint kullanın görün aradaki farkı. ilk sürümü kurana kadar anam ağlamış yinede kuramamıştım, zaten ilk kurmaya çalıştığım linux sürümüydü. sonra ubuntu mint debian derken linuxu öğrendim ancak pardus yine kullanımı zor, kodladıkları şeyler pisiden falan ileri gitmeyen dandik bi linux dağıtımı gözümde.  ha milli projeydi geliştirilseydi iyi olurdu belki, daha iyi birşeyler ortaya çıkardı ama beceremediler, zaten kaç tane milli proje bu ülkede ayakta kaldı ki?

=)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

yaw bu nasıl milli projedir arkadaş ? mili olsaydı arkasında işi yürütecek en az 50 kişi olması gerekiyordu ...

yapan kişi artık devam edemeyecek diye proje iptal edilir mi ?

daha çıkalı bir kaç yıl oldu isim yapmaktan öteye gidemediler... ne güncelleme ne de adam akıllı yazılım yapamadılar... gnome sürümü çıkarttıklarında 10 takla atmışlardı.. bu kadar geriden  takip edilmez ki ?

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
Toplam Hit: 6019 Toplam Mesaj: 46