folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Bir Süredir Üzerinde Çalıştığım Herkes Nerde Uygulaması

Bir Süredir Üzerinde Çalıştığım Herkes Nerde Uygulaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

Bir süredir üzerinde kafa yorduğum bir proje şuan halen geliştirme aşamasında ve sizinde fikirlerinizi almak istediğim için yazıyorum :)

Sistem kısaca foursquare api leri üzerine kurulu ve arka planda istatistikleri tutmaktadır. Bu istatistikler ilerde tahmin yürütme sisteminde kullanıcağım şuan ön planda çok özellik yokmuş gibi gözüküyor ama ilerde güzel şeyler olucak birde bu aralar mobil yazılımcı arıyorum onuda bulup anlaşırsak mobil uygulamasınıda çıkarmayı planlıyorum neyse çok uzatmadan siteyi yazıyım ve yorumlarını alıyım :)

http://www.herkesnerde.com/

N
    ot: Şuan test sürüşünde olduğumuz için Ankara'nın belirli bölgelerine hizmet veriyoruz. İlerde kademeli olarak istanbul ve izmir ve diğer büyük şehirleride alıcağız :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sonuncu
    Sonuncu's avatar
    Erkek

hocam halihazırdaki foursquare kullanıcılarının sana dönmesi için bana bir neden anlatsana

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    Sonuncu bunu yazdı

hocam halihazırdaki foursquare kullanıcılarının sana dönmesi için bana bir neden anlatsana

misal foursquarede kişiler bugün içicem bana en kalabalık veya kalabalık olucak yerleri göster diyemiyor. Başka bi sebepde foursquare da mekanlar kendi yerlerini claim ettiğinde sadece special oluşturabiliyor etkinlik takvimini koyamıyor bu sistemde bunlar olucak tabi bunlar bi kısmı daha planda başka raporlama işlemleride var kısaca foursquare ın yapmadığı veya sunmadı raporlama ve arama kısmı olucak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Çok güzel birşeye parmak basmışsın hocam. Ayrıca mevcut büyük sistemlerin böyle filtre-trend gibi veriyi bilgiye dönüştüren uygulamalarda çok büyük gelecek olduğunu düşünüyorum. (sırf bu know-how'un için uygulaman satın bile alınabilir -ki- twitter böyle bir sürü alım yaptı).

Mobile arayüz ve app'e büyük önem ver hocam. Hatta normal web arayüzüne ihtiyaç bile yok. (bootstrap kullanmışsın zaten responsive yaparsan işini görür.)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Oldukça beğendim ben

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

teşekkürler yorumlarınız için :) @Terror aynen hocam şuan webapp yapmamızın sebebi bi test sürüşü yapmak :) mobile app da hybrid değilde native düşünüyorum daha hızlı çalıştığı için yoksa titanium framework veya phonegap veya sencha touch ile kısa bi sürede çıkar mobile app

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

teşekkürler yorumlarınız için :) @Terror aynen hocam şuan webapp yapmamızın sebebi bi test sürüşü yapmak :) mobile app da hybrid değilde native düşünüyorum daha hızlı çalıştığı için yoksa titanium framework veya phonegap veya sencha touch ile kısa bi sürede çıkar mobile app

native senin için biraz zaman alıcı olabilir ama tam isabet olur. ilk olarakda iphone app yazarsan dahada bir isabetli olur. başarılar...

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

native senin için biraz zaman alıcı olabilir ama tam isabet olur. ilk olarakda iphone app yazarsan dahada bir isabetli olur. başarılar...

teşekkürler :) aynen apple store daha iyi örnek http://getgonna.com/ :) tabi onun için ya bi ios developer veya bi mac lazım inş bulurumda hallederiz app olayını :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

10 k + kdv iphone uygulamanı yazarım hacım

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

veri madenciliği kısmını oluşturabilirsen, çok ekmek yersin çok.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek

bunlarla birlikte harita büyümeli çok küçük:S

Toplam Hit: 1666 Toplam Mesaj: 14