folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Birkaç Dakika İşlem Yapmayınca Bilgisayarım Kapanıyor

Birkaç Dakika İşlem Yapmayınca Bilgisayarım Kapanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    overbite bunu yazdı

Bilgisayar masaüstü ise prizin toprak bağlantısını da kontrol ettirebilirsin.

Benim evde toprak hattı yoktu, oturduğum yerde de bina tesisatında nötr ile toprağı birleştirmişler. (Elektrikçiler buna sıfırlama diyor)

Bende prizin içinden nötr ucu ile toprağı kısa bir kabloyla birleştirdim, masaüstü bilgisayarın kendi kendine reset atma olayı ortadan kalktı.

Lakin bu sıfırlama olayı her zaman sağlıklı bir yol değil. Doğru olanı ayrı bir toprak hattının olması.

Belki senin sorunun yazılımsal veya donanımsaldır, bilemiyorum.

(Faz, nötr, toprak nedir, nasıl bulunur bilmiyorsanız kesinlikle kendiniz uğraşmayın ve elektrikçi çağırın, hayat yaşamaya değer)

teşekkür ederim lakin benim sorunum öyle bir şey değil. yani ben kullanırken durduk yere kapanmıyor. misal bilgisayar başından kalkıyorum sırtım ağrıyınca uzanıyorum yatağa, örnek veriyorum 3 dakika sonra bilgisayar kapanıyor ya da uyku moduna alıyor. önceden uyku moduna alıyordu son 1 aydır. ve 2 gündür de bilgisayar kapanıyor işte dediğim şekilde.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

Hocam "Bilgisayarım > Yönet (sağ tık) > Olay görüntüleyicisi (sol taraf) > Önemli (sağ taraf)" kısmını bir inceleyip resim vs atabilir misiniz?

mugen tarafından 22/Oca/18 08:00 tarihinde düzenlenmiştir

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Win10 ile ilgili bence, değişik sürümle yükle, çünkü ben de de bir sürüm vardı yüklemiştim, açılınca uyku moduna alıyordu kendisini, laptopun ekranını indirerek kapatıp sanki, uyandırmışım gibi geri açınca ekran geliyordu.. Sende de sorun kapatmaya sarmış gibi..

ShockMan tarafından 22/Oca/18 08:09 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    "Bu Bilgisayar"ı seç, "C\" diskini sağ tıkla, özellikler seç, araçlar seç ve "denetle" seç. Bir sorun bulunamadıysa bir de "En iyi duruma getri"i seç.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Az evvel uyandım, bilgisayar açık ve monitörde görüntü yok. Kasa çalışıyor 

dediklerinizi deneyeceğim birazdan 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    mugen bunu yazdı

Hocam "Bilgisayarım > Yönet (sağ tık) > Olay görüntüleyicisi (sol taraf) > Önemli (sağ taraf)" kısmını bir inceleyip resim vs atabilir misiniz?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    "Bu Bilgisayar"ı seç, "C\" diskini sağ tıkla, özellikler seç, araçlar seç ve "denetle" seç. Bir sorun bulunamadıysa bir de "En iyi duruma getri"i seç.

hiçbir hata bulunamadı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bilgisayar boşta iken direkt olarak güç mü kesiyor yoksa normal sağ tık kapat demişsin gibi mi kapanıyor yani kapatılıyor mesajını vererek mi kapanıyor?

next next next install
Toplam Hit: 2781 Toplam Mesaj: 19
windows 10 pc kapanıyor