Birkaç Yeni Çekim [Fotograf]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByCodeC
    ByCodeC's avatar
    Erkek

The-ExTaCy bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hocam gerçekten güzeller:)

Şu resim altta yazısı olmayanını werebilirmisin?

altında adım yazmiyan fotograflarımı kartpostalcılarda satılırken gördüğümden beri o istrediğinden yok :) malesef 

Game Developer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    eyvallah hocam teşekkür ederim

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    ByCodeC bunu yazdı:

Lemuria bunu yazdı:
    hiç sanatsal değiller , bi tag resmin yarısını kaplar mı yaa ? hoş bi tarafı varsa bunların , o da kullandığın aletin meziyetidir,ama yinede saygılar,madem isteğin var şevkini kırmak istemem..

Fotografları ödül almış birinin şevkini bu fotografçılıktan bir haber kelimelerle kırabiliceğini güşünmen ne anlamda yorumlanır bilemem ama ben yorumlamam ;) kapişş ?

amele_2 :

------------------------------

linkteki lens baya geniş açı bi lens balık gözü çekimler yapabilirsin bununla .. ama senin söylediğin şeyler sadece lens ile yapılıcak şeyler değil...

ama alıp bir denemende fayda var... o lens macro çekimlerdede çok işine yarar 

''Kapiş'' ? Kapiş nedir , ben böyle bilr kelime bilmiyorum , neys bunu geçeyim bu ayrı bir durum : ) , sence yaptığın şeyi diğerlerinden ayıran ne ? , sence elinde senin aletin aynısı ile dolaşan fotoğraf sanatından bihaber bi kişinin senin yaptığın ama onun yapamayacağı ne var ? , bu resimlerin ekstrası nedir çözebilmiş değilim , ama buraya kadar zevk meselesidir benim hoşuma gitmiyor belki genelin hoşuna gidiyordur diyeceğim , ama bu kadar mı basitsinde çektiğn resimlerin üzerine aptal bir fontla koskoca tag yapıyorsun,bir de ödül mödül diyorsun sana ödül verenin aklını seveyim : ) ki zaten eminim boş beleş bir kurumveya senin gibi boş beleş birisidir..hiç bi sikime benzemiyolar,al sana samimi bir yorum : )

dont think twice its all right
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByCodeC
    ByCodeC's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı:
    ByCodeC bunu yazdı:

Lemuria bunu yazdı:
    hiç sanatsal değiller , bi tag resmin yarısını kaplar mı yaa ? hoş bi tarafı varsa bunların , o da kullandığın aletin meziyetidir,ama yinede saygılar,madem isteğin var şevkini kırmak istemem..

Fotografları ödül almış birinin şevkini bu fotografçılıktan bir haber kelimelerle kırabiliceğini güşünmen ne anlamda yorumlanır bilemem ama ben yorumlamam ;) kapişş ?

amele_2 :

linkteki lens baya geniş açı bi lens balık gözü çekimler yapabilirsin bununla .. ama senin söylediğin şeyler sadece lens ile yapılıcak şeyler değil...

''Kapiş'' ? Kapiş nedir , ben böyle bilr kelime bilmiyorum , neys bunu geçeyim bu ayrı bir durum : ) , sence yaptığın şeyi diğerlerinden ayıran ne ? , sence elinde senin aletin aynısı ile dolaşan fotoğraf sanatından bihaber bi kişinin senin yaptığın ama onun yapamayacağı ne var ? , bu resimlerin ekstrası nedir çözebilmiş değilim , ama buraya kadar zevk meselesidir benim hoşuma gitmiyor belki genelin hoşuna gidiyordur diyeceğim , ama bu kadar mı basitsinde çektiğn resimlerin üzerine aptal bir fontla koskoca tag yapıyorsun,bir de ödül mödül diyorsun sana ödül verenin aklını seveyim : ) ki zaten eminim boş beleş bir kurumveya senin gibi boş beleş birisidir..hiç bi sikime benzemiyolar,al sana samimi bir yorum : )

sen ilk önce resim ile fotografın aynı şey olmadığını öğren daha sonra resim yerini fotograf olarak değiştir oyle gel ki kaale alayım seni ... 

Game Developer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

lemuria ya bende katılıyorum sanatsal bişeyler göremedim bi insan manzarası yada herhangi ilginç bir kare ki bilgisayar da girmiş işin içine 

yinede çalışmalarının devamını dilerim 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    ByCodeC bunu yazdı:
    Lemuria bunu yazdı:
    ByCodeC bunu yazdı:

Lemuria bunu yazdı:

amele_2 :

''Kapiş'' ? Kapiş nedir , ben böyle bilr kelime bilmiyorum , neys bunu geçeyim bu ayrı bir durum : ) , sence yaptığın şeyi diğerlerinden ayıran ne ? , sence elinde senin aletin aynısı ile dolaşan fotoğraf sanatından bihaber bi kişinin senin yaptığın ama onun yapamayacağı ne var ? , bu resimlerin ekstrası nedir çözebilmiş değilim , ama buraya kadar zevk meselesidir benim hoşuma gitmiyor belki genelin hoşuna gidiyordur diyeceğim , ama bu kadar mı basitsinde çektiğn resimlerin üzerine aptal bir fontla koskoca tag yapıyorsun,bir de ödül mödül diyorsun sana ödül verenin aklını seveyim : ) ki zaten eminim boş beleş bir kurumveya senin gibi boş beleş birisidir..hiç bi sikime benzemiyolar,al sana samimi bir yorum : )

sen ilk önce resim ile fotografın aynı şey olmadığını öğren daha sonra resim yerini fotograf olarak değiştir oyle gel ki kaale alayım seni ... 

Laf salatası yapma , demek istediğimi anladın mı anlamadın mı ? anlamayacak kadar salak değilsindir herhalde prof. olarak ilgilenmiyorum, o yüzden terimlere takılıp kalan bi insan değilim bu konuda , ama yaptıklarının bi boka benzemediği aşikar,bunu anlamak için prof. olmak gerekmiyor herhalde , ki zaten profesyonelce bişe de değil..ne dedimde kabardın sana , yaptığın şeyi beğenmek zorundamıyım ? , kibarca güzel olmadığını söyledim illaki insanı kaba samimiyete yönlendirip bok gibi olduğu fikrini açık bi şekilde almak istiyorsun : )  allah aşkına nedir yaptıklarının ekstrası , onları sanatsal kılan şeyler ?, elinde senin aletten olan birisi bunların hangisini çekemez mesela :D , mütevazı bi şekilde yorumum hoşuna gitmesede gereken davranışı sergilemek yerine bi de ukala ukala su üstüne çıkmaya çalışıyorsun gzl bişe becermiş gibi.

dont think twice its all right
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek

Fotoğrafları beğenmeyen arkadaşlardan  kendi çektikleri güzel fotoğrafları da bekleriz :)

Size göre basit çekilen fotoğraftaki sizin düşünemediğiniz incelikleri söyliyeyim,

Arkadaşı ne tanırım ne de başka birşey ama konu fotoğraf olunca ve bu şekilde birilerine birşeyler yazılınca pek hoşuma gitmiyor,

Arkadaşın biri demiş ki elindeki makinanın meziyeti, senin birşey yaptığın yok, ama düşündün mü bu fotoğrafın enstantane hızıymış, ISO ayarıymış, falan filan hıı?

Dostum belli ki arkadaşa sanattan anlamıyor, fotoğrafları beş para etmez diyerek b** atmaya çalışmışsın ama  bu fotoğrafları "Fotoğraftan" anlayan her kim olursa olsun göster, sanat olduğunu anlayacaktır, senin fazla kasmana gerek yok yani

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

muhabir22 bunu yazdı:

Fotoğrafları beğenmeyen arkadaşlardan  kendi çektikleri güzel fotoğrafları da bekleriz :)

Size göre basit çekilen fotoğraftaki sizin düşünemediğiniz incelikleri söyliyeyim,

Arkadaşı ne tanırım ne de başka birşey ama konu fotoğraf olunca ve bu şekilde birilerine birşeyler yazılınca pek hoşuma gitmiyor,

Arkadaşın biri demiş ki elindeki makinanın meziyeti, senin birşey yaptığın yok, ama düşündün mü bu fotoğrafın enstantane hızıymış, ISO ayarıymış, falan filan hıı?

Dostum belli ki arkadaşa sanattan anlamıyor, fotoğrafları beş para etmez diyerek b** atmaya çalışmışsın ama  bu fotoğrafları "Fotoğraftan" anlayan her kim olursa olsun göster, sanat olduğunu anlayacaktır, senin fazla kasmana gerek yok yani

hocam bende slr makine yok ama otunu bokunu bilirim enstantane hızı-iso dengesi bu resimlerde pek de zor bişey değil ortamın ışık durumunu bilmiyorum ama güneşli bi günde 1/400 le bile çekilir bu resimler abartılacak bişey yok ayrıca kadrajlmasında da bitakım eksiklikler gördüm hem sanatsal çalışmalarda genelde bilgisayar efekti kullanılmaz benim bildiğim o siyah beyaz resimde kimi tonları normal veren bir makine bilmiyorum ben

kötü bişey demedim arkadaşın kendisini daha çook geliştirmesi  lazım

ayrıca bir yanlışı da düzelteyim insan gözüne en yakın lens 50 mm olarak kabul edilir 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    neyin kavgası veriliyor anlamadım?

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek
    Çok GüzeL KareLer bunLar. Bir Daha Bir Daha :)

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
Toplam Hit: 11926 Toplam Mesaj: 50