folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bisiklet Fren Sistemi Yenileme-Nostalji Tadında

Bisiklet Fren Sistemi Yenileme-Nostalji Tadında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Aslında bir bisiklet alasım var; ama binecek vaktim olmuyor ki. Eskiden okula giderdim, 5 sene süt satmışlığım var bisikletle. Birgün Adanaya bisiklet alamaya gittim. Tarsua getirdim ertrsi günü yukarı çıktım aşağı indim bir baktım bisiklet yok. O yana bak, bu yana bak. Uçtu bisiklet. Ne üzüldüydüm ya.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

yeni bi konu açmak istemedim belki burdan soruma cevap bulurum diye;

125 kiloyum arkadaşlar, beni kaldırabilecek sağlam bir bisiklete ihtiyacım var. genelde şehirde kullanacam hep düz yollarda belki arada köye vs giderim o da yılda 2-3. duruma göre 1000 TL'yi gözden çıkarabilirim daha fazlası gerek yok düşüncesindeyim :) anlayan arkadaşlar şöyle birkaç güzel marka model söylerse iyi olur 

edit: boy 180cm

diplomali-issiz tarafından 14/Şub/18 09:13 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    diplomali-issiz bunu yazdı

125 kiloyum arkadaşlar, beni kaldırabilecek sağlam bir bisiklete ihtiyacım var. genelde şehirde kullanacam hep düz yollarda belki arada köye vs giderim o da yılda 2-3. duruma göre 1000 TL'yi gözden çıkarabilirim daha fazlası gerek yok düşüncesindeyim :) anlayan arkadaşlar şöyle birkaç güzel marka model söylerse iyi olur 

Bilinen markalı herhangi bir bisiklet yeterli olur sanırım. Çünkü detaylara girersen fiyatlar bütçeni aşacaktır. Talebin için sana tavsiye edebileceğim 32 telli, çift katlı jant kullanman yönünde. Bi de iyi marka iç ve dış lastik.

Bi de şunu ekleyim, stok sele yerine daha geniş ebatlı konforlu bir sele kullan.

whoobay tarafından 14/Şub/18 09:21 tarihinde düzenlenmiştir

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Hocam nerdeyse 20 yıl olmuş hiç dğiştirmemişsindir. Sen pabuçları değiştir o pabuçlara gelen teli değiştir ve orda v şeklinde olan Tele bak sağlamsa kalsın değilse onuda değiştir.

Gidon kısmındaki frenlere bak sağlam değilse yenisini al deiştir hocam fren önemli.

Yanlış görmediysem bu ikisi yeterli olur. Tabi yinede bir araştır parçalar bisikletinle uyumlu mu diye.

https://www.decathlon.com.tr/cantilever-da-ve-hybrit-bisiklet-v-fren-pabucu-id_3256877.html 

https://www.decathlon.com.tr/15mm-x-2m-bisiklet-fren-teli-id_8043614.html 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Bilinen markalı herhangi bir bisiklet yeterli olur sanırım. Çünkü detaylara girersen fiyatlar bütçeni aşacaktır. Talebin için sana tavsiye edebileceğim 32 telli, çift katlı jant kullanman yönünde. Bi de iyi marka iç ve dış lastik.

Bi de şunu ekleyim, stok sele yerine daha geniş ebatlı konforlu bir sele kullan.

hocam olmuyor işte 500 tl'ye bi tane aldım birkaç ay önce resmen sürerken kırılacakmış gibi duruyor 1km gittim zinciri attı kaldırmıyor çünkü beni. direk önereceğiniz bir marka/model olursa sevinirim başkan

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/baradine-3-renk-960v-p-HBV000004Q6EA?magaza=bisikletcantam&wt_gl=cpc.nelk.6810.spor-pla&gclid=Cj0KCQiA2Y_UBRCGARIsALglqQ1AQjQogtHm-YuqD4CUxE5lD_AtjlxT_oYSDNwO9ixYgIBHrAQDaxQaAsSAEALw_wcB

bunu kullanıyorum çok iyi diğer 2 liralıklar hep tutmaz hemde çabuk biter bunlar güzel

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hocam 1000, tl üstü 29 jat her biziklet seni kaldırır

sadece her yıl arka göbek değiştirirsin oda oralama 70 lira olan o olur yani :) 

ha bide o kiloda sakın disk fren alma göbekleri pahalı oluyor patlayınca diskede zarar veriyor

hep yaşanmışlıklar bunlar :)

DJ_Alper tarafından 14/Şub/18 11:34 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Papuçlar resimden gördüğüm kadarla sağlam görünüyor, gergi ayarlarını yap kullanmaya devam et. Mevcut durumda papuçlar frenleme işlevini yerine getirmiyormu? 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

hocam 1000, tl üstü 29 jat her biziklet seni kaldırır

sadece her yıl arka göbek değiştirirsin oda oralama 70 lira olan o olur yani :) 

ha bide o kiloda sakın disk fren alma göbekleri pahalı oluyor patlayınca diskede zarar veriyor

hep yaşanmışlıklar bunlar :)

hocam direk model önerisinde bulunursan mutlu olurum :) cahilliğime ver kurban :D

edit: 29 jant dağ bisikletlerine bakıyorumda şuan hocam H.disk ve M.disk frenler var hangisini öneriyorsun?

diplomali-issiz tarafından 14/Şub/18 18:07 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2059 Toplam Mesaj: 20
bisiklet bisiklet fren tavsiyesi