folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bisikletle Rumeli Feneri

Bisikletle Rumeli Feneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blacksea34
    Blacksea34's avatar
    Erkek

rumelifenerinde oturuyorum arkadaşlar :D bir sıkıntı olursa araya bilirsiniz 

düzenleme : numara vb kişisel bilgilerinizi forumda paylaşmayınız. pm yolu ile iletişime geçiniz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek

Evet beyler sonunda Rumeli Feneri'ne ulaştım :) Özellikle Koç Üniversitesi'nin oraya çıkan tırmanış ömrümden ömür çaldı moral olarak ezdi geçti beni ama tamamladım. Her çıkışın bir inişi vardır elbet inişler harikaydı. O kadar temiz yol ve az araç vardı ki istediğim kadar hızlanabildim ve o çıktığım yokuşa değdi verdiği keyif. Hele bir de toprak yollar var verdiği keyif inanılmaz bisikleti olup gitmemiş olanlar varsa mutlaka gitmeli gerçekten yorulduğunuza değiyor.

Gittiğim rotayı Strava ile kaydettim. Bilmeyenler için Strava Android ve IOS'ta çalışan gps üzerinden gittiğin rotayı kaydeden bir program. Dönüş yolunda maalesef telefonun şarjı bitti :)

http://www.strava.com/activities/78206761/embed/ee43082799611fdb6155d1cc2286e1bec9c6dc84 GİDİŞ

http://www.strava.com/activities/78206188/embed/8510997b8fa2e5db3e8cbc45d7762a8ac9e17246 DÖNÜŞ

Resimler için ;

https://www.dropbox.com/sh/47x303m5mevs4l4/Kx3E5gytrm

Inferius tarafından 28/Ağu/13 19:54 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

yolu ortalama kaç km hızla gittin rampa çokmu rampa çok ise kaç km ile kaç dkk boyunca tırmandın totalda kaç saat sürdü.. belki bende giderim..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

yolu ortalama kaç km hızla gittin rampa çokmu rampa çok ise kaç km ile kaç dkk boyunca tırmandın totalda kaç saat sürdü.. belki bende giderim..

Hocam o istatistiklere verdiğim linklerden ulaşabilirsin. Yokuşu ortalama 9km/h ile çıkabildim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek

İyi gezmişsin bisiklet olsaydı katılırdım.

Ben Beşiktaştan Emirgana yürümüştüm 2 kez sahil yolu düz ve çok güzel :)

Eskisi gibi değildir belki!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek
    Palerider bunu yazdı

İyi yürümüşsün :) Ben de dönüşte Emirgan'a uğrayacaktım ama bisikletten garip çıt çıt sesler gelmeye başladı sinir oldum nereden geldiğinide bulamadım o yüzden transit geldim. Şimdi çözdüm pedaldanmış sanırım içine çamur toz falan kaçtı. Pedalı değiştirdim şimdi ses yok. Pedalın içi nasıl açılır ? Ya da açılır mı bilen var mı ? 

http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/pedal-mtb/wellgo-c-27-pedal-1.html bu pedal.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek
    Inferius bunu yazdı
    Palerider bunu yazdı

İyi yürümüşsün :) Ben de dönüşte Emirgan'a uğrayacaktım ama bisikletten garip çıt çıt sesler gelmeye başladı sinir oldum nereden geldiğinide bulamadım o yüzden transit geldim. Şimdi çözdüm pedaldanmış sanırım içine çamur toz falan kaçtı. Pedalı değiştirdim şimdi ses yok. Pedalın içi nasıl açılır ? Ya da açılır mı bilen var mı ? 

http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/pedal-mtb/wellgo-c-27-pedal-1.html bu pedal.

Açılıyor pedal tamamen çıkıyor ama tam nasıl açılır bilmiyorum bir bisikletçiye götür istersen ucunda plastik bir parça var orayı açarsan büyük bir vida girişi var çevirdiğin zaman açılır çıkar pedal oradan anlatabildim mi bilmiyorum Gülümseme

Yürümek güzel evet ilkinde hiç durmadan yürüdüm 2 saatten biraz az sürdü.

İkincisinde geze geze baka baka biraz oturarak arada bir mola vererek derken tam 7 saat sürdü şahidim var Kahkaha

Eskisi gibi değildir belki!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

arkadaşlar iett rumeli fenerine giden otobüslerin önüne bisiklet aparatı koymuş... giderken otobüsle gider dönüşte süre süre gelirsiniz..dönüşü daha zevkli :)

hafta sonları gidiyor sanırım iett sitesinden inceleyebilirsinz..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Inferius
    Inferius's avatar
    Erkek

Harika bir haber :) Planlayalım müsait bir zamanda gidelim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ben ay sonunda istanbula dönecem hocam.. bi pazar günü gidelim inş. fakat her otobüse 2 adet bisiklet koyulabiliyor.

Toplam Hit: 3165 Toplam Mesaj: 30