Bitcoin Alış-Veriş - Btcturk.Com

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek

1. Üyelik - Hesap onayı

Bitcoin alımı yapmak istiyorsanız ilk önce btcturk.com sitesine üye olmanız gerekmektedir.

Üye olduktan, aktive ettikten sonra günlük para yatırma limitiniz 500 TL olarak sınırlandırılmıştır.

Bu limit yetersiz diyorsanız sitede "Hesap Onayı" bölümünden kimlik fotoğrafınızı ve adınıza elektrik,su faturası veya kredi kartı ekstresi göndermeniz gerekiyor.

Gereken 2 dosyayı gönderdiğinizde ortalama 1-2 saat içerisinde hesabınız onaylanıyor ve artık günlük para yatırma limitiniz 25.000 TL oluyor.

2. Para yatırma

Üye girişi yaptığınızda menüden "Para yatırma-çekme" sayfasında yatırmak istediğiniz miktarı girip "TRY Yatır" butonuna basıyorsunuz.

Size parayı yatıracağınız hesap bilgileri ve para yatırma kodu veriliyor. Bu sayfayı sürekli olarak açık tutmak zorunda değilsiniz. Para yatırma koduna ihtiyaç duyduğunuzda tekrar bu sayfaya girdiğinizde görebilirsiniz.

Para yatırma kodunu, kendi bankanızdan (internet şubesinden) havale veya EFT yaparken "Açıklama" kısmına yazıyorsunuz. Açıklama kısmına sadece size verilen para yatırma kodunu yazmalısınız.

Havale veya EFT'yi tamamladığınızda, paranızın btcturk sitesinde görünmesi şu anki yoğunluğu göz önüne alarak 1-2 saat sürebilmektedir.

Paranız btcturk'e ulaştığında size zaten e-posta ile haber veriyorlar.

3. Bitcoin satın alma

Btcturk hesabınızdaki TL'yi kullanarak "Kolay Alış Satış" menüsünden veya "Gelişmiş Alış Satış" menüsünden Bitcoin satın alabilirsiniz.

a) Bu menülerden "Kolay Alış Satış" menüsünde, btcturk.com'un belirlediği bitcoin birim fiyatından anında bitcoin satın alabilirsiniz. Bu menüdeki bitcoin fiyatı "Gelişmiş Alış Satış" ta yapılan işlemlerden biraz daha pahalı olabilir. Dolayısıyla toplamda satın alacağınız btc miktarı biraz düşük olabilir. Bu yöntemin avantajı satın alma işleminin çok kısa sürede tamamlanabilmesidir. Dezavantajı ise BTC birim fiyatının biraz pahalı olmasıdır.

b) "Gelişmiş Alış Satış" menüsündeki "Yeni Emir" başlığında "Limit" sekmesinde ise, bitcoin'i satın alacağınız birim fiyatı siz belirleyebilirsiniz. Kabaca açıklamak gerekirse "Kolay Alış Satış" menüsünde 1 BTC = 10 Lira ise, siz "Gelişmiş Alış Satış" menüsünde "Ben 1 BTC için 9 TL ödemek istiyorum" diyebiliyorsunuz. Bu yöntemin avantajı BTC'yi istediğiniz fiyata satın alınabilmesidir, fakat önemli nokta şu ki; herkes 10 liradan BTC alırken (yani BTC satıcıları 10 TL'den BTC satarken) siz 9 TL teklif verdiğiniz için sizin teklifinize BTC satan çıkmayabilir, bu sebepten sizin birim fiyat teklifinizi kabul eden bir BTC satıcısı bulana kadar "Satın Al" emriniz beklemede kalabilir ve hatta size 9 TL'den BTC satacak kimse bulamayabilirsiniz.

Bu menüde istediğiniz birim fiyattan satın alma emri verdiğinizde TL bakiyenizden BTC'yi satın alma işlemi tamamlanmamış olsa dahi bloke edilecektir. Satın al emri verdiğinizde hesabınızdan TL düşülecek fakat sizin teklifinize karşılık satıcı çıkana kadar btcturk hesabınızda BTC görünmeyecektir. Bunun yazmamın sebebi, TL gitti BTC gelmedi diye düşünerek panik olmayınız. Bu sayfada teklifinizi yapıp, onayladığınızda sayfanın ortasında "Açık Emirler" altında sizin teklifinizin beklediği göreceksiniz. Yine buradan satın alma emrini iptal edebilir, TL bakiyenizi geri alabilirsiniz.

BTC satın aldıktan sonra nasıl davranmanız gerektiğini söylemek, finans danışmanınız değilse kimsenin haddine düşmemektedir. 

Benim btcturk ile herhangi bir alakam olmamakla birlikte, BTC alma-satma işlemlerimi güvenle yaptığım ülkemizdeki tek BTC borsasıdır.

Yurtdışı bitcoin alım-satım sitelerine dolar, euro vb. göndererek btc satın alınabiliyor fakat o kısmı ben de bilmiyorum ve araştırdığıma göre para ulaşana kadar arada kesilen komisyon oranları btcturk.com'un komisyonundan çok daha fazla olmakta.

Atladığım, yanlış anlattığım kısım varsa haber verirseniz sevinirim. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.

Saygılarımla.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Eline sağlık müdür

ZzZzZzZ...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

BTC işinden hiç anlamam ama btcturk.com un sahipleri artık kimlerse çok sağlam kazanıyorlar her para yatırmada 1-2 saat satın alma işlemindede 1-2 saat para btcturk ün hesaplarına kalıyorsa faiz üzerinden güzel karlar elde edebilirler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Altair bunu yazdı

BTC işinden hiç anlamam ama btcturk.com un sahipleri artık kimlerse çok sağlam kazanıyorlar her para yatırmada 1-2 saat satın alma işlemindede 1-2 saat para btcturk ün hesaplarına kalıyorsa faiz üzerinden güzel karlar elde edebilirler.

hacmi küçük bir borsa hocam bir şey kazanamazlar personel sayısı az gecikme o yüzden.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

şimdi biz parayı bu adamların hesabına gönderiyoruz, onlarda sistemde bize gönderdiğimiz miktar kadar kredi gibi bişi açıyor anladığım kadarıyla.

bu para ile al-sat yapabiliyoruz doğru mu anlamışım?

güvenlik olarak bu verilen kodun çalınması durumunda bi sıkıntı yaşayabilir miyiz acaba?

tüm para aktarma olayı bi koda mı bakıyor?

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Geri geldiler. Mail atmışlar. Bir dönem bende işlem yapmıştım hiç problem yaşamamıştım. 

Sayın XXXX,

16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.    

Yeni dönemde; BTCTurk mevcut teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

BTCTurk 16 Mayıs - 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise para yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk ekibi

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Sağlamdırlar. Kaç sefer al sat yaptım hiç bir sorun çıkmadı

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

yeniden aktif olacaklarmış mail atmışlar

Sayın Kullanıcılarımız,

16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.    

Yeni dönemde; BTCTurk mevcut teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

BTCTurk 16 Mayıs - 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise para yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk ekibi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tR0jaN
    tR0jaN's avatar
    Erkek

bitcoin fırladı tabi şimdi tekrar geri geliyorlar :) ilerleyen günlerde komisyonlara başlarlar şimdilik tekrar müşteri çekmeye çalışıyorlar ama bence nafile yakında devlet bu sanal para olayının önünü iyice kapatır

TÜRK insanı kağıt para gibidir, ışığa tut içinde "ATATÜRK" yoksa sahtedir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The-ExTaCy
    The-ExTaCy's avatar
    Erkek

tor açılmıyor onu napcaz?

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek