folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Biz Konuyu Kapanmış Sayıyoruz"

"Biz Konuyu Kapanmış Sayıyoruz"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    himurakenshin
    himurakenshin's avatar
    Erkek

iran güçlü bir ülke değil. ancak, bu zamana kadar esaret altına girmemiş bir kaç medeniyetten birisi. iran' da açlık, sefillik var. yani dışardan görüldüğü gibi değil. ha, ırak gibi pasif midir derseniz sıcak veya soğuk savaşta, elbette hayır.

yalnız ahmedinejad' ın ajan olduğunu düşünüyorum. yani iran' ı kasıtlı olarak bir savaşa sokmak için iran' ın başına getirilen bir piyon olduğunu düşünüyorum. zira taliban veya saddam' ın, savaş öncesi amerika ile dalaşmalarını anımsatıyor bana.

herneyse, havlayan köpek ısırmaz ama, tsk' mız muhtıralar ile demokrasiye ambargo koyacağına, keşke bu tür durumlarda da seslerini çıkartabileseler. en azından kamıyunca yankı yapacak bir duruş sergileseler. ancak iş siyasete gelince, büyükanıt paşamız üstüne toz kondurmuyor.

her neyse, 3. dünya savaşı filan çıkmaz. basit bir durum bu. unutulur gider ve bir daha tekrarlanmaz. ancak, amerikan uçaklarının yanlışlıkla hava ihlali yaptıklarını düşünmüyorum. muhakkak bir şeyler vardır. bir amaç vardır. ne bileyim, belki bölgedeki pkk kamplarına yiyecek yardımı veya silah yardımı vs. yapmıştır. 

sonunda bitti. judas priest . [Sykje Démence - Mundos Distorsionados]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

kokainman bunu yazdı:
    -----------------------------
    iranıda amma büyütmüşsünüz gözünüzde anasını satim.g.tü boklu bi ülke.neymiş ingiltereye meydan okumuş askerini vermemişmiş.ingiltere bişe yapamamışmış.ne yani şimdi ingiltere irandan korktudamı bişe yapamadı ?
    ingiltere irana bişey yapmadıysa bu olaydan sora o da politikasından kaynaklanır.adamların genişleme veya yeni toprak alma politikası yoktur iki asker içinde hiç savaş olaylarına girmek istememiştir.iranla ingiltere bugün savaşsa ingiltere kazansa nolucak ? iran toprakları ingilterenin olucak.e oralar amerikanın gözünü diktiği yerler.ingiltere amerikayla ters düşmek istermi ? hayır.sıkıysa amerikanın askerini alsın iran.zaten bahane arıyo amerika anında füzeler tepesine biner iranın.
    ayrıca iranın rejimi bellidir.sarıklı adam gidip yerine takım elbiseli bi adam geliosa ben bunu hayra yormam.amerikanın adamıdır derim.iran asırlar boyu bizi sevmemiş şimdi yıkılsın 1 gram üzülmem.
    konuya gelince hava sahası işgaliyle savaş açılmaz.helede müttefiğine hiç olmaz.yanlış anlaşılmasın amerikan yanlısı deilim ama öle yada böle amerika bizim müttefiğimiz.ve müttefikler arasında böle ufak tefek şeler olur.
    sen fazlasıyla küçültüyosun iranı gözünde 4 bin senedir yerinden kıpırdamadı o ülke.Perslerden beridir orda.Kımıldatanda çıkmadı.İrana girse nolacak dimi bu kadar basit .

Bu kadar basit değil işte bizim gibi askerleerini hiçe saydı çuval gibi başka bir şey gibii askerleri esir aldı ne diye bildi ne yapa bildi söylesene bana?Sıkıysa send yapsana vur ingiltere ucağını sınır ihlali diye, kaçır askerleri.Tabi önce amerikanın şeyini yalamaktan vazgeçmemiz lazım.

Senin düşünce belli Türkiye 1 gerikalanını boşver.Kılıç kalkan gibi ben savaşta ilk öndeyim onun dışında ülkede ahkam keserim bişey yapmam savaş öncesi devam et bu kafaya.Herkezide küçümse en doğrusu bu.Daha şurda ırakta başarılı olamayan amerika+ilgiltere birde bu halle hayatta irana giremez.

İran dediğin yer sağlam bir yerdir.Götü boklu iran dediğin senin şu anda o kadar savaşta birinci sırada giderim desende aldığın amerika malları şeyleri ülkeye sokmuyor, o dediğin amerikaya ingiltereye borcu yok kendi kendini döndürebiliyor.

Kim bizi sevdi peki müttefiğimiz yapsın dediğin ameirkalılar mı bizi çok seviyor asırlar boyu?Elelrinde olsa bugun Türk milletini katledip Türkiyeyi alırlar ne konuşuyorusn sen.Size ocakta şurda burda ne söyleniyor bilmem ama iran gerçekten güçlü devlettir www.google.com iran tarihini araştırmanı tavsiye ederim.

Amerikanın yağdırdı füze ee sonrası?Sonra ne olabilir girmek için oraya gitmeyecekler mi.Buyursunlar gitsinler.Aerika irağa ambargo koydu irana yapabilecek mi?Arkasındaki rusya ve çine ramen bunu yapabilecek mi hadi bunu yaptı.Iranın eli boşmuş?

Herkezi küçük görmek kötüdür.Herkezde bir şeyler bulmak kötüdür.Kimlere söylüyorum bunu daha kendi tarihini bilmeyen kişilere.NAsıl bilmeyen?Tarih dersinde objektif oalrak anlatılmayan şeyler dolu işte onlara.Atalarımız savaş kazandı osmanlıyız diye bunca senedir bas bas bağırdınız.Kendinizi pışpışladınız biz güçlüyüz biz en iyisiyiz biz amerikayıda bitiririz diye.Şimdi bari iranı küçümsemeyin.

Günümüzde güçlü olabilmek için nukleer silah yapmak şart.Amerika bunun için irana birşeyler uyduruyordu noldu?Havada kaldı birşey diyemedi ırağa dedi birşey olmadı salak halkı çiçeklerle karşıları askerleri ama iran öyle değil girisnlerde noluyor görün bakalım.Öyle çok basit iş değil tamam biz ırağı aldık sıra iranda tarzı olamaz.Amerika bile irana artislik yapıp geri çektiyse bilki vardır bi iş.

Kendinizi çok övüp pışpışlamak çok iyi değildir olurya bir gün sıfıra düşünce işte o zaman normalden 3-4 kat darbe alırız.Sizinde yaşınız genç 15-16 ben 18 yaşındayım sorun daha büyüklere bilenlere iran nasıl bir devlet güçlü mü diye ama dikkat edin onlarda savaşta 1. sırada giderim deyip ülke içinde bu bizden diye yada bir kaç kişiyle arası iyi diye adam kayıranlardan olmasın yada milliyetçilik adı altında sömürü, ırkçılık yada Türkiye yi göğe yükseltenlerden olmaısn.Oda Türkiyeyi olduğu gibi net bilen ve iranıda aynı netlikte bilen olsun.

Ohooo işimiz var herkezi küçük görüyoruz savaşta 1. sırada gitsek biz 5 sıra indiririz diyoruz ama aklımız başımıza çıktığımız anda vurulduğunda gelecek.NAptım ben diyeğiz ama iş işten geçecek.Çok havalarda olmak iyi değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HackMan
    HackMan's avatar
    Erkek
    Valla bunlar çuval geçirdi ses etmedik yakında gelip ekmeğimizi alırlarsa hiç şaşırmayın cemaat... Gün gelecek bunlar bizi köle edecek. Bişey yapmalı bence...

Sevmekten Korkmuyorum; Kitabını çalıştım... Başımdan geçmişi var; her cefaya alıştım...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HackMan
    HackMan's avatar
    Erkek
    1.254.496 kişi tarafından okundu.
    "Bir daha olmasın" notası  
    Dışişleri Bakanlığı, iki Amerikan savaş uçağının 24 Mayıs'ta Türk hava sahasını ihlal etmesi konusunda Amerika Birleşik Devletlerine bir nota vererek böyle bir durumun bir daha tekrarlanmaması istedi.

ANKA'ya bilgi veren Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Amerika'nın Ankara Büyükelçiliği'nden bir yetkilinin, bugün Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldığını ve notanın kendisine verildiğini söyledi. Notanın ABD'nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson'a değil, büyükelçilikte görevli bir başka yetkiliye verildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Türkiye ABD'ye verdiği notada hava sahası ihlalinin nasıl olduğunu anlatarak böyle bir durumun bir daha yaşanmamasını istedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Bilman da konuyla ilgili sorular üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Ülkemiz hava sahasının 24 Mayıs 2007 tarihinde Irak'tan kalkan Amerika Birleşik Devletleri'ne ait iki adet F-16 uçağı tarafından ihlal edilmesi üzerine, bu husustaki bildirim hava ihlal olaylarında mutaden izlenen yerleşik usullere uygun olarak Genelkurmay Başkanlığımızca Bakanlığımıza aynı gün iletilmiş olup, bu konuda talep edilen detaylı teknik bilgilerin dün alınmasını takiben ABD Büyükelçiliği nezdinde gerekli diplomatik girişim bugün (29 Mayıs) yapılmıştır” denildi.

Açıklamada, bu bağlamda Dışişleri Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı arasındaki koordinasyonun düzenli arasındaki koordinasyon düzenli şekilde sürdürülmektedir."

ANKA
    Yok abi ben diyorum akp hükümeti iyi diye inandıramıyorum :)

Sevmekten Korkmuyorum; Kitabını çalıştım... Başımdan geçmişi var; her cefaya alıştım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    a.q tamam ihlal edildigi diye ortaligin a.koyamayiz sudan sebebten ammavelakin cuval vukuatindada böyle seyler olmustu. yok bir daha olmasin falan diye cok gülmüstüm. simdi buda buna benzedi:) ha bu arada amerka irakin sinir ic bölgelerine siper kaziyorlarmis biz sinira gireriz diye.. ne kadar dogru bilmiyorum. dün kanaltürk haberlerde izledim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackplus
    Blackplus's avatar
    Erkek

Bu bize edilmiş bir küfürdür utanmasalar evimize gelip bizi .iksinler yanlışlık oldu desinler var mı böyle bir şey :@

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    kokainman bunu yazdı:
    iranıda amma büyütmüşsünüz gözünüzde anasını satim.g.tü boklu bi ülke.neymiş ingiltereye meydan okumuş askerini vermemişmiş.ingiltere bişe yapamamışmış.ne yani şimdi ingiltere irandan korktudamı bişe yapamadı ?
    ingiltere irana bişey yapmadıysa bu olaydan sora o da politikasından kaynaklanır.adamların genişleme veya yeni toprak alma politikası yoktur iki asker içinde hiç savaş olaylarına girmek istememiştir.iranla ingiltere bugün savaşsa ingiltere kazansa nolucak ? iran toprakları ingilterenin olucak.e oralar amerikanın gözünü diktiği yerler.ingiltere amerikayla ters düşmek istermi ? hayır.sıkıysa amerikanın askerini alsın iran.zaten bahane arıyo amerika anında füzeler tepesine biner iranın.
    ayrıca iranın rejimi bellidir.sarıklı adam gidip yerine takım elbiseli bi adam geliosa ben bunu hayra yormam.amerikanın adamıdır derim.iran asırlar boyu bizi sevmemiş şimdi yıkılsın 1 gram üzülmem.
    konuya gelince hava sahası işgaliyle savaş açılmaz.helede müttefiğine hiç olmaz.yanlış anlaşılmasın amerikan yanlısı deilim ama öle yada böle amerika bizim müttefiğimiz.ve müttefikler arasında böle ufak tefek şeler olur.
    a.q sen İranı küçük görmeye dewam et bigün amerikaya yardım ettiğin zmn gö*üne nükleer bombayı sokarsa görürüm seni  :) 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturunca, bürokratları çağırmış ve "Bana, ülkelerin dış politika anlayışları hakkında bir rapor hazırlayın" demiş...

İki gün sonra bir dosya getirmişler önüne. Bakmış, içinde tek bir yaprak ve üzerinde 10-15 satır yazı.

Şaşırmış önce ve "Bu ne ?" der gibi dudaklarını büzmüş, sonra okumuş.

"Suudi Arabistan'ın Riyad şehrinde, farklı
    ülkelerden gelen bir turist grubu, bir dinlenme yerine giderek buz gibi kola ısmarlamışlar. Kolalar gelince bardaklarında birer karasinek oldugunu farketmişler.

İNGİLİZ, başka bir bardakta yeni bir kola istemiş.
    İSVEÇLİ, aynı bardakta yeni bir kola istemiş.
    FİNLANDİYALI, sineği bardaktan çıkardıktan sonra kolayı içmiş.
    RUS, kolayı sinekle birlikte içmiş.
    ÇİNLİ, sineği yemiş, kolayı içmemiş. YAHUDİ, sineği yakalayıp Çinli'ye satmis. JAPON, degerlendirilmek üzere, sineği Tokyo'ya göndermiş.
    YUNANLI, kolanın yarısını içtikten sonra itiraz ederek yeni bir kola istemiş. NORVEÇLİ, kolayı içtikten sonra bardaktaki
    sineği balık yemi olarak kullanmış. İRLANDALI, sineği ezip kolayla karıştırmış ve İngiliz'e içirmiş.
    AMERİKALI, 5 milyon dolarlık tazminat davası açmış.

ARABİSTAN hükümeti, özür dileyerek, 10 milyon dolar tazminat ödemiŞ.

" Bakan, biyik altindan Gül'erek, rapordan hoŞlandığını belirtmiş. " İyi, güzel de, bu
    turist grubunun içinde bizden biri yok muymuş?" diye sormadan edememiş.

"Varmış efendim" diye cevaplandırmışlar. Bakan devam etmiş, "Peki, o zaman,
    O ne yapmis?". Bürokratlar birbirinin yüzlerine bakmışlar. İçlerinde en tecrübeli olanı, bir adım öne çıkıp, cevap vermiş;

"TÜRK, olayı şiddetle kınamış.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dünyada korkulması gereken bi topluluk varsa;
    Oda gaza gelmiş aşırı müslüman bi topluluktur.Dini savaş dien adamdan korkacaksın hoca.
    Ben irandan korkarım.Adam sonuçta ölürse;cennete gidecem dior.Kim korkutabilirki bu adamları? 

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:
    Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturunca, bürokratları çağırmış ve "Bana, ülkelerin dış politika anlayışları hakkında bir rapor hazırlayın" demiş...

İki gün sonra bir dosya getirmişler önüne. Bakmış, içinde tek bir yaprak ve üzerinde 10-15 satır yazı.

Şaşırmış önce ve "Bu ne ?" der gibi dudaklarını büzmüş, sonra okumuş.

"Suudi Arabistan'ın Riyad şehrinde, farklı
    ülkelerden gelen bir turist grubu, bir dinlenme yerine giderek buz gibi kola ısmarlamışlar. Kolalar gelince bardaklarında birer karasinek oldugunu farketmişler.

İNGİLİZ, başka bir bardakta yeni bir kola istemiş.
    İSVEÇLİ, aynı bardakta yeni bir kola istemiş.
    FİNLANDİYALI, sineği bardaktan çıkardıktan sonra kolayı içmiş.
    RUS, kolayı sinekle birlikte içmiş.
    ÇİNLİ, sineği yemiş, kolayı içmemiş. YAHUDİ, sineği yakalayıp Çinli'ye satmis. JAPON, degerlendirilmek üzere, sineği Tokyo'ya göndermiş.
    YUNANLI, kolanın yarısını içtikten sonra itiraz ederek yeni bir kola istemiş. NORVEÇLİ, kolayı içtikten sonra bardaktaki
    sineği balık yemi olarak kullanmış. İRLANDALI, sineği ezip kolayla karıştırmış ve İngiliz'e içirmiş.
    AMERİKALI, 5 milyon dolarlık tazminat davası açmış.

ARABİSTAN hükümeti, özür dileyerek, 10 milyon dolar tazminat ödemiŞ.

" Bakan, biyik altindan Gül'erek, rapordan hoŞlandığını belirtmiş. " İyi, güzel de, bu
    turist grubunun içinde bizden biri yok muymuş?" diye sormadan edememiş.

"Varmış efendim" diye cevaplandırmışlar. Bakan devam etmiş, "Peki, o zaman,
    O ne yapmis?". Bürokratlar birbirinin yüzlerine bakmışlar. İçlerinde en tecrübeli olanı, bir adım öne çıkıp, cevap vermiş;

"TÜRK, olayı şiddetle kınamış.

zuhahahzhahah hoca naptın sen ya Gül'mekten koparttın beni ne diyim :D

Toplam Hit: 3339 Toplam Mesaj: 27