folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Biz Niye Askere Gidiyoruz ?

Biz Niye Askere Gidiyoruz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yukardaki O.Ç ilk silahlı eylemi yapan pkk lı piç

Diyarbakır’ın Lice ilçesi Yolaçtı köyünde geçen yıl kurulan PKK mezarlığına, Mahsum Korkmaz’ın heykeli dikildi.

Aşşağıdaki de ilk şehit olan askerimizin babası

Şimdi bu adam o heykeli görünce demicek mi ben çocuğumu askere niye yolladım. Ben sen o farketmez düşünün kardeşinizi babanızı öldüren birinin heykelini uğruna can vericeğiniz ülkenin topraklarına heykelini dikseler siz napardınız? Ananı sikim biz daha niye gidiyoruz askere lan ?

Amaç nedir ben anlamış değilim , çözüm sürecine eyvallah pkk bitsin çözümler üretilsin ama böyle çözümmü olur aq , pkk heykelleri dikerek apdullah öcalan piçinin resmini taşımayı serbest bırakarak çözümmü üretilir bu nasıl bir zihniyet

Kaynak : http://www.ensonhaber.com/ilk-silahli-eylemi-yapan-pkklinin-heykeli-dikildi-2014-08-16.html (Ensonhaber akp nin taraf sitesi nasıl böyle bir haber yapmış şaşırdım)

küfrederiz villalara kulübeden
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Her şey çok güzel, barış iyi laik kesim götünü yırtsa da iyi.

Fakat bazı tavizler çok can yakıyor, o taviz kısmında insanı çığrından çıkartan olaylar oluyor.

Düşün istanbul gibi bir yerde, apo'nun bayrakları ile arabalarda korna çala çala gidiyorlar.

Be amk, tamam barış süreci vs, içinde yaşa gözümüze sokma savaş kazanmış gibi, sen onun resmini açarak diğer şehirdaşının içini yaralıyorsun, ama bu mantık nerede onlarda?

İlla kaşınıyorlar.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

karsta ucube dediler yıktılar.. umarım bu heykele tapınak demezler.. yıkmaları gerekir..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

farkında mısınız bayrak indirme olayları yaptılr ülke karışmadı,

yol kesme olayları yaptırdılar ülke karışmadı,

heykel dikme olayına başladılar ülke yine karışmayacak. bu ülkeyi karıştırmak için ellerinden geleni yapacaklar. özellikle yaptırıyorlar. Ülkenin zaafını arıyorlar. bence o taş parçası umrumuzda olmamalı. bizene liceye dikmişlerse orası onların evi gibi görelim. insan evinde şunu yapmasın diyebilir miyiz. ama bize düşen şehitlerimize daha güzelini yapmak hatırasını daha iyi yaşatabilmek olmalı. diğer türlü savaş devam eder ülke kaybeder. fitneciler kazanır.

biz umursadıkça zorumuza gittikçe onların değeri artacak. kendilerini birşey sanacaklar. gündem yaratmalarına izin vermemeliyiz.

heykele bak çok sıradan basit ve kötü. dikkate almaya değmez.

baron_27 tarafından 17/Ağu/14 12:25 tarihinde düzenlenmiştir

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    baron_27 bunu yazdı

farkında mısınız bayrak indirme olayları yaptılr ülke karışmadı,

yol kesme olayları yaptırdılar ülke karışmadı,

heykel dikme olayına başladılar ülke yine karışmayacak. bu ülkeyi karıştırmak için ellerinden geleni yapacaklar. özellikle yaptırıyorlar. Ülkenin zaafını arıyorlar. bence o taş parçası umrumuzda olmamalı. bizene liceye dikmişlerse orası onların evi gibi görelim. insan evinde şunu yapmasın diyebilir miyiz. ama bize düşen şehitlerimize daha güzelini yapmak hatırasını daha iyi yaşatabilmek olmalı. diğer türlü savaş devam eder ülke kaybeder. fitneciler kazanır.

biz umursadıkça zorumuza gittikçe onların değeri artacak. kendilerini birşey sanacaklar. gündem yaratmalarına izin vermemeliyiz.

heykele bak çok sıradan basit ve kötü. dikkate almaya değmez.

şırnak da benim evim hakkari yüksekva da benim evim bingöl de benim evim.. 

Sen kafanda ülkeyi bölmüşsün zaten. vakti zamanı geldiğinde istanbul da onların diyeceklerdensin anladığım kadarıyla..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Orası Türkiye toprakları ve ne demek umursamayalım ? Devlet bu kadar mı aciz hemen yıkılmalı ve tavizlerden vazgeçilmeli. Suriyeliler içeri girdi çıkarmadık problem bırakmadılar. Çözüm süreci dendi olanlar ve olacaklar malum. Bu topraklar bu kadar ucuz alınmadı hatırlatayım dedim. 

watervay tarafından 17/Ağu/14 12:41 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Fakat bazı tavizler çok can yakıyor, o taviz kısmında insanı çığrından çıkartan olaylar oluyor.

Düşün istanbul gibi bir yerde, apo'nun bayrakları ile arabalarda korna çala çala gidiyorlar.

Be amk, tamam barış süreci vs, içinde yaşa gözümüze sokma savaş kazanmış gibi, sen onun resmini açarak diğer şehirdaşının içini yaralıyorsun, ama bu mantık nerede onlarda?

İlla kaşınıyorlar.

ya a.k sabah sabah varya insanın sinirini bozmakta üstünüze yok  ne biçim boktan bir kafanız var hiç mi düşünme yetiniz ypk hiçmi o beyninizi kullanamıyorsunuz şuradaki o.ç nun heykeliyle laik kesim ne alaka 

bu melekette sike sike laik olmak zorundasın zaten 

harbi götünüzde ıslaklık olsa laiık kesim miş diyeceksiniz  yobaz kesimin şeriatçi kesimden misin sen 
    Türkiyede ne kadar şeriatçi yobaz kesim varsa hepsinin a.k tammmı 

adminlere sesleniyorum harbi şöyle herifleri nasıl barındırıyoruz burada anlamıyorum 

Barış süreciymiş barış süreciniz batsın barış süreci diye bir şey yok teröristlerle mi barışıcağız memleketin topraklarına göz diken askerimize kurşun sıkan teröristlerle Siz Yobaz kesim barışsın biz laik kesim barışmıyacağız....
    siz milliyetçi olmayabilirsiniz vatan millet umrunuzda olmayabilir ama bizizm umrumuzda siz yobaz ve pkk kardeşliğine devam edin 

biz laik kesim kürt kardeşlerimizde zaten barış halindeyiz ;)

neyse geleleim konuya 

bu soruyu ben kednime Tayyibin oğlu daşşak kanseyi bahanesiyle askere gitmediği zaman sormuştum yalan değil hatta bir komutana bile demiştim silahını pis bıraktı diye bağırmıştı bir askere bende teskereciyim artık rahatız dedim birileri taşşak kanseriyim diyip hiç gelmiyor ya demiştim bu adam gelmiş 15 ay yapmaya sadece silahını pis bıraktı diye azar işitiyor demiştim uzmana bunun günahı ne hesabı dedi orası beni ilgilendirmez ben işimi yapıyorum haklıydı o sadece bir uzmandı elinden n gelirdi ki 

SeRDaR tarafından 17/Ağu/14 12:46 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

İlla kaşınıyorlar.

her şey güzel evet aynen dediğin gibi bayraklarla istanbulda kornalarını çalıyorlar.Ama nedense yobaz tayfa sadece tavizler şöyle böyle diyor ama gene o tavizleri veren adamın arkasında duruyor

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

bide iyi yönünden bakın yonta taş devrine girmişler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Ben geçen Selo'nun çoğunluk oy aldığı yerleri sikertelim dediğimde ırkçı(yalan değil) oldum , barbar Türk oldum. Bre amına koduklarım noldu barış kardeşlik , geldiler orospu çocuğunun heykelini diktiler mi? Diktiler. Ha işte o heykel götünüze girsin , barış kardeşlik naraları ata ata girsin hem de.

Gidin o kardeşlerinizle birlikte yaşayın.

Dün şehitliğe gittim bu haberi görünce. Oturdum 4 saat kadar düşündüm ne olacak diye. Ne olacağı da bize kalsın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Hayret açılışını malum zat-ı muhterem yapmamış. Her açılışa koşarak giderdi.

Toplam Hit: 8836 Toplam Mesaj: 79