folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Bonus Kartımı Patlatmışlar

Bonus Kartımı Patlatmışlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

Bu akşam uyarı mesajı geldi kartınız internet alışverişine kapatılmıştır dilerseniz açabilirsiniz diye.

İşkillendim tabiki. Baktım Dönem içi hareketlere avea.com.tr(40TL) Cedas bilmem ne diye(27TL)

işlem yapılmış. Aradım hemen kapattırdım. Yurtdışından fatura ödeme olarak görünüyormuş.

Bilinmedik hiçbir siteden alışveriş yapmam, ayrıca kartım yurtdışı işlemlerine de kapalı nasıl olmuş anlamadım.

Son zamanlarda bilindik sitelerden db si patlayan var mı arkadaşlar?

Siz de bir kontrol edin bence.

Bilgi Güçtür.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. Ben şuna anlam veremiyorum hiç. Türk bankaları neden sms şifresi olmadan alışverişe müsaade eder? Müşteri için elzemde olsa müsaade etmemeli.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

H ile başlayan büyük bir alışveriş sitesi var. Geçen alışveriş yapınca Garanti Bankası kartı kilitledi ve direk aradılar siz mi işlem yaptınız diye. İnternete bakındım başkalarınında başına gelmiş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

H ile başlayan büyük bir alışveriş sitesi var. Geçen alışveriş yapınca Garanti Bankası kartı kilitledi ve direk aradılar siz mi işlem yaptınız diye. İnternete bakındım başkalarınında başına gelmiş. 

O siteden uzun süredir alışveriş yapmadım. Ama daha önceki alışverişlerden kartı kaydettiler mi bilmiyorum.

3D alışveriş yapılsa dahi kart bilgileri kaydediliyor mu ?

Bilgi Güçtür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek

Perşembe günü de benim akbank axxes kart patladı aynı şekilde.  Sanal kart kullanıyorum internet alışverişlerinde ama patlayan 35 000 limitli asıl kart.  İşin garibi o kartı büyük mağazalar ve bildiğim petrol istasyonu haricinde kullanmadım. 27 martta akbankın sistemlerinde gün boyu çözülemeyen bir sorun olmuştu o günden sonra akbankta bu şikayetlere rastladım sanalda reelde,  gelen harcama mesajlarına uyanıp erken kapattım kartı yoksa sağlam girecekti. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    wikwik bunu yazdı

Bu akşam uyarı mesajı geldi kartınız internet alışverişine kapatılmıştır dilerseniz açabilirsiniz diye.

İşkillendim tabiki. Baktım Dönem içi hareketlere avea.com.tr(40TL) Cedas bilmem ne diye(27TL)

işlem yapılmış. Aradım hemen kapattırdım. Yurtdışından fatura ödeme olarak görünüyormuş.

Bilinmedik hiçbir siteden alışveriş yapmam, ayrıca kartım yurtdışı işlemlerine de kapalı nasıl olmuş anlamadım.

Bimcell den kontör yükledin mi?

Ben bimcell den kontör yüklediğimde k.kartında avea.com.tr olarak görünüyor ve geçenlerde sanal kartım(işbankası) güvenlik sebebiyle alışverişe kapatılmış. Müşteri hizmetleri de avea.com.tr den şüpheli işlem yapılmış diyor ama yeni sanal kartımla hala sorunsuz olarak kontör yüklüyorum.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    wikwik bunu yazdı

Ben bimcell den kontör yüklediğimde k.kartında avea.com.tr olarak görünüyor ve geçenlerde sanal kartım(işbankası) güvenlik sebebiyle alışverişe kapatılmış. Müşteri hizmetleri de avea.com.tr den şüpheli işlem yapılmış diyor ama yeni sanal kartımla hala sorunsuz olarak kontör yüklüyorum.

Yok hocam bimcellim yok zaten. Yapılan işlem fatura ödemesi olabilir ama benimle ilgisi yok.

Birde işlem yurtdışı kaynaklı dedi.

Bilgi Güçtür.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek

İnsan iyice paranoyaklaşıyor. Şimdi bütün kartları hesapları kontrol edip duruyorum.

Bilgi Güçtür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Büyük geçmiş olsun. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    wikwik bunu yazdı

İnsan iyice paranoyaklaşıyor. Şimdi bütün kartları hesapları kontrol edip duruyorum.

geçmiş olsun hocam, sanal kart dışında bişey kullanma, sorun çıkmaz bence

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    wikwik bunu yazdı

Ben yüklüyorum Bimcell' den ama problem olmuyor.

Toplam Hit: 4122 Toplam Mesaj: 24
kredi kartı dolandırıcılığı