folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Booking.Com Tecrubesi Olanlar

Booking.Com Tecrubesi Olanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar aralik ayinda 4 gun prag 3 gun budapeste dusunuyoruz.bugun otelleri bookingden ayarladim ancak bir soru aklima takildi.

otellerin ikisi de sonra odeme ve ucretsiz iptal.

simdi sartlarda diyorki otel giristen bi kac gunce oncesine kadar ucretsiz iptal sarti kostugu icin benim karttan o sart kostugu tarihte para cekebilir dogru mu ? Yani cekecek mi ? Kartimda enpara bu arada.

eger bu cekim islemi olursa ben otele gittigimde bi daha o cekilen paraho nakit ya da yine kartla odemem mi gerekecek ? Banka karti oldugu icin proviztyon olmayabilir.

aklima takildi.

anlamayan olursa ornek uzerinden aciklayabilirim.

mobildeyom kusura bakmayi

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Merhabalar aralik ayinda 4 gun prag 3 gun budapeste dusunuyoruz.bugun otelleri bookingden ayarladim ancak bir soru aklima takildi.

otellerin ikisi de sonra odeme ve ucretsiz iptal.

simdi sartlarda diyorki otel giristen bi kac gunce oncesine kadar ucretsiz iptal sarti kostugu icin benim karttan o sart kostugu tarihte para cekebilir dogru mu ? Yani cekecek mi ? Kartimda enpara bu arada.

eger bu cekim islemi olursa ben otele gittigimde bi daha o cekilen paraho nakit ya da yine kartla odemem mi gerekecek ? Banka karti oldugu icin proviztyon olmayabilir.

aklima takildi.

anlamayan olursa ornek uzerinden aciklayabilirim.

mobildeyom kusura bakmayi

Çok sık kullanırım booking.com'u. Çekmiyorlar. Fakat sen belirtilen süreden sonra iptal etmek istersen kartından çekim yapıyor. Onun dışında kredi akrtından bir çekim yapmıyor booking ve sen otelde kalıp ödemeni otele yapıyorsun.

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

ha yani tutup da bana bak 4 aralikta kalican 3 araliktan sonra iade yok diyip küt diye butun ucreti kesmiyor de mi ? Ben gidicem otele pos cihazina benim enparayi sokucam ya da tutucam nakit vericem oyle mi ? 

Ben simdi 500 tl ye prag 300 tl ye budapesteden ayirdim da tl yaziyor.gunun kuru veya euro yazmiyor.

adamlar tutup o gunun cek korunasi tl karsiligi istemesin nasi ayarlicaz?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

ha yani tutup da bana bak 4 aralikta kalican 3 araliktan sonra iade yok diyip küt diye butun ucreti kesmiyor de mi ? Ben gidicem otele pos cihazina benim enparayi sokucam ya da tutucam nakit vericem oyle mi ? 

Ben simdi 500 tl ye prag 300 tl ye budapesteden ayirdim da tl yaziyor.gunun kuru veya euro yazmiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

booking le niye uğraşıyosun ki ? booking ortalama otellerden %25 komisyon alıyo.sen direk oteli ara yada mail at daha uygun bi fiyat iste.booking den rezervasyon yaparken oteline göre değişien kurallar var.Nonrefundable yaptıysan rezervasyonu rezervasyonu yaptığın gibi çekerler parayı flexible yaptıysan dokunma hakları yok.keşke çakma bi numara yazsaydın ;)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

Tl karşılığını bilmem hocam. Fakat sen 3 aralıktan sonra iade etmek istersen ya da otele gitmezsen o parayı çekerler.

Gidersen soruın yok çekmezler. Sen ödemeni yaparsın otele.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Yani ben nakit odeyebilirim de mi ? Ben eger taahhut ettigim zaman otele gidersem kartimdski miktari ellmezler de mi ? Bi de diyelim ben odedim nakit olarsk ama tuttular bi de kartimdan cektiler o zaman nolcak ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Hellaven bunu yazdı

booking le niye uğraşıyosun ki ? booking ortalama otellerden %25 komisyon alıyo.sen direk oteli ara yada mail at daha uygun bi fiyat iste.booking den rezervasyon yaparken oteline göre değişien kurallar var.Nonrefundable yaptıysan rezervasyonu rezervasyonu yaptığın gibi çekerler parayı flexible yaptıysan dokunma hakları yok.keşke çakma bi numara yazsaydın ;)

Hocam ucretsiz iade ve son gune kadar iptal hakkim var.

enparadaki parayi cekerim  sorun yok isbankasina atarim.adamlar cekemez ama bookint son gun mesaj mi ne atiyormus hesapta para yok diye.

bi de enparada para olmazsa tutup iptal etmesinler bizim rezervasyonu ondsn korktum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Hellaven bunu yazdı

Hocam ucretsiz iade ve son gune kadar iptal hakkim var.

enparadaki parayi cekerim  sorun yok isbankasina atarim.adamlar cekemez ama bookint son gun mesaj mi ne atiyormus hesapta para yok diye.

bi de enparada para olmazsa tutup iptal etmesinler bizim rezervasyonu ondsn korktum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

Yani ben nakit odeyebilirim de mi ? Ben eger taahhut ettigim zaman otele gidersem kartimdski miktari ellmezler de mi ? Bi de diyelim ben odedim nakit olarsk ama tuttular bi de kartimdan cektiler o zaman nolcak ?

Nakit ödeyebilirsin. Kartından hiç bir çekim yapmazlar. Çekim yapmazlar çünkü otelle anlık iletişim halindeler. Diyelimki oldu,siteden faturanı veya ödeme belgeni mail atarsın anında iade ederler.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Up

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
Toplam Hit: 1534 Toplam Mesaj: 13
booking