folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Booking.Com Üzerinden Otel İptali

Booking.Com Üzerinden Otel İptali

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

booking.com üzerinden 15 gün sonrası için otel rezarvasyonu yaptım. Otelin alt bilgilerinde Kredi kartına gerek yok yazıyordu. 

Üye olurken herhangi bir kredi kartı bilgisi girmedim. Yalnızca telefonuma bir mesaj geldi. Mesajda "telefonuzda onay için uygulamamizi indirin! booking.com/App-fxunUzVv(Bu linkin suresi kısa zamanda sona erecek" yazıyordu. Ben de tıkladım uygulamayı indirdim.

O gün için başka bir kalacak yer bulduğum için rezervasyonu iptal etmem gerekiyordu ve iptal ettim. İptal ederken bu oteli iptal ederseniz €68 ödersiniz yazıyordu. 

Daha sonra bana şöyle bir mesaj geldi. 

Konuyu toparlayacak olursam

Ben rezervasyon yaparken herhangi bir kredi kartı bilgisi vermedim. 

Avea hattım da mobil ödemeye kapalı. 

Bu durumda benden nasıl ödeme aldılar. Kredi kartı hareketlerine falan da baktım bir şey yok. Avea yı aradım herhangi bir ödeme yok dediler. 

Tek şüphelendiğim nokta telefondan tıkladığım link. Ama oradan da nasıl ödeme alabilirler. 

shock56 tarafından 19/Oca/17 15:15 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Muhtemelen mobil ödemeden geçiririz dediler ama kapalı olunca çekemediler parayı. Ayrıca 68 euro nedir ? 277 küsur lira yapıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Muhtemelen mobil ödemeden geçiririz dediler ama kapalı olunca çekemediler parayı. Ayrıca 68 euro nedir ? 277 küsur lira yapıyor. 

İki günlük otel ücreti 275TL. Otel rezervasyon iptali için ücret ödemen gerekiyormuş. (İptal için ödeyeceğim para otel ücretindan daha fazla. Euro daki dalgalanmadan dolayı galiba 2TL fark oluşmuş. )

shock56 tarafından 19/Oca/17 15:35 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İki günlük otel ücreti 275TL. Otel rezervasyon iptali için ücret ödemen gerekiyormuş. (İptal için ödeyeceğim para otel ücretindan daha fazla. Euro daki dalgalanmadan dolayı galiba 2TL fark oluşmuş. )

rezervasyonu yaparken iadesiz mi yaptın?

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Daha dun aksam iptal yaptim ben de 0 tl iptal bedeli yaziyordu. Bookingin m hizmetleri yok sanirim trde bi ara sor diyecegim ama..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    shock56 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Evet iadesiz yaptım. İade ücretli diyordu. Ama son anda planlarda değişiklik olunca iptal ettim. (kredi kartı bilgim olmamasına güvenerek)

Bu durumda yasal olarak bir bağlayıcılık var mı? Dün gece rezervasyon yaptım, bugün iptal ettim. 

shock56 tarafından 19/Oca/17 15:51 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    shock56 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Evet iadesiz yaptım. İade ücretli diyordu. Ama son anda planlarda değişiklik olunca iptal ettim. (kredi kartı bilgim olmamasına güvenerek)

Bu durumda yasal olarak bir bağlayıcılık var mı? Dün gece rezervasyon yaptım, bugün iptal ettim. 

yok hocam nesi bağlayıcı olabilir ki? Kredi kartından bloke edilen bi tutar yok, kredikartı numaran yok bişey yok. telefondan çekmelerinin mümkünatı zaten yok, başkasının numarasını vermiş olsan ondan çekecek? böyle bişey yok. neyse gel gelelim bence senin ödemen gereken tutarı yazıyor orda, kur değiştiği için de fiyat değişmiş :) sıkma canını bişey olacağı yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    shock56 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

ne desem yalan olur tam bilmiyorum prosedürü. 

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Kredi kartı vs girmediysen sorun edecek birşey yok ki. Hesabı kapat gitsin.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

Kredi kartı girsen bile ücreti booking çekmiyor. Kredi kartı bilgilerini otele iletiyorlar, otel kendisi çekiyor mail order ile. Rahat olabilirsin :) 

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Speedyy
    Speedyy's avatar
    Erkek

Abiler bende yurt dışına çıkacağım makedonyaya ilk defa konu falan da açmıştım zaten 

Booking.com'dan 30 günlük 700 tl'ye oteller var. 
    İyi hoş. 

Kredi kartı bilgisi olmadan, Adıma kayıtlı şekilde, tel numaram kendime ait olmayacak şekilde ( Kendime ait ama iptal olmuş hat ) 
    Alacağım. 

Ben Nisan'2 yurt dışına çıkış yapacağım. 

Otelden Nisan 3 Mayıs 3 arası alıyorum 
    İptal tarihini 31 Mart tarihi olarak veriyor. 

Yani ne yapsam, bir şekilde hava alanına indiğimde turist kafasında belgeyi göstereceğim 
    Ama indiğimde iptal edeceğim. İptal tarihinde olmayacak. Sornasında olacak. 

Bende diyorum ki 

Ne iptal edeceğim ? 
    Otel rezervasyonunun çıktısını al gir hava alanına, göster artık ne lazımsa 
    Sonra git takıl geri dön gitme otele, iptal falan da etme, peşimemi düşecekler 
    Sadece adım soy adım var ( 2 adım var ) 

Sizce bu kafada yaşar mıyım ? Yoksa abinin dediği gibi yasal bir yaptırım ile yamulturlar mı ? 

Konu Sahibine Not ; Baltalamak olmasın hocam, Farklı pencerede aslında aynı durumun merakını yaşıyoruz diye yazdım :) 

Speedyy tarafından 19/Oca/17 16:51 tarihinde düzenlenmiştir

Bu bir parodidir.
Toplam Hit: 3026 Toplam Mesaj: 19
booking.com