Boot Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zafer1041
    zafer1041's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar 4 senedir kullandığım pc de 10 gündür bu sorunla karşı karşıyayım kafayı çizmek üzereyim. Şöle yapıyorum açıyorum bi şekilde.
    1. Pc açtım açılmadımı power düğmesini basılı tutup kapatıyorum.
    2. Ana karta gelen ana güç kaplosunu çıkartıyorum ve tekrar takıyorum taktığım anda kendi kendine çalışmaya başlıyor ve bip diyor açılıyor sorun bitiyor.
    3. Reboot yaptığımda aynı sorun aynı çözüm her defasında aynı şey.
    Donanımda bir arıza söz konusu değil galiba bios la alakalı %100 onuda bios update ettim hiç bi değişiklik olmadı.
    Sorun başlamdan önce hiçbir donanım yada yazılım değişikliği mevcut DEĞİLDİR.
    Sorundan sonra PSU değişti aynı sorun devam ediyor Ramler sağlam işlemci sağlam anakart sağlam Ekran kartı sağlam kuzey güney nekadar köprü warsa sağlam ses kartı sağlam ya ne warsa sağlam işte.  YARDIM ltf.

Paradan 6-0 Atabilirsiniz Ama Tarihten ASLA...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    hocam bios ile oldugunu dusunuyorsan bios ayarlarini varsayilan olarak ayarla hele
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Chipset Yongasında Sorun var... Muhtemelen Korrozyon olma olasılığı yüksek, Anakartı Çıkart, Chipset Soğutucularını Zarar vermeden Çıkart, Ardından Selülozik tinerle Yıka Büyük İhtimal Sorundan geriye bişey kalmaz..... Yıkarken Yumuşak Uçlu Fırça Kullanasın.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zafer1041
    zafer1041's avatar
    Erkek
    Martec'in dediği gibi biosla baya bi oynadım ama değişen bişi olmadı default yaptım değişik ayarlar kullandım :( maalesef ShockMan Dediğin gibi bide selülozik tinerle bi deniyelim bakalım ne göstercek :) Akşam yazarım gene bişiler. Yardımlarınız için teşekkürler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zafer1041
    zafer1041's avatar
    Erkek
    walla sildim baba dediğin gibi sildim temizledim komple söktüm pc i bida topladım ama tiner bulamadım kolanya veya nemli bez kullandım. Oldu gibi şu anda bi sorun yok 3 defa arka arkaya boot ettim maaşallah tıkır tıkır :P aynı benim Franchi (otomatik av tüfeği) :) gibi. Yardımlarınız için çook teşekkürler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    kondansatörlerde sisme varmi bi kontrol edermisin?ayni sorunu bende yasadim kondansatörler sismis degistirince düzeldi.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek

anakart uzerinde bi jumperle oynayıp otomatik açıtırıyordum eski bilgisayarımda

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zafer1041
    zafer1041's avatar
    Erkek
    şişme yok kondanstörlerde ara kere tekrarlar oldu gine 5/1 diebiliriz. Neyse Cuma günü birliğime katılcam zaten 4 ay sonra bakarız bidaha :)) şafak 117 :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Otistiq
    Otistiq's avatar
    Erkek
    bios resetleniorsa pilini kontrol et derim..boot ayarını yaptkran sonra reboot çekiosan ve eski ayarlar geri geliosa pil'dn olabilr..

Hayallerim ve Kendim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bişey değil Kardeşim, Sevindim... :)

Bu arada Şişen Kondansatörlerde aynı hataya sebep olabiliyorlar. Doğrudur.

Bi Güzel Selülozik tinerle Sil Bişeyciği Kalmaz... Hayırlı Teskereler Bu arada. ;)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebulmadi
    ebulmadi's avatar
    Erkek
    zafer1041 bunu yazdı:
    -----------------------------
    walla sildim baba dediğin gibi sildim temizledim komple söktüm pc i bida topladım ama tiner bulamadım kolanya veya nemli bez kullandım. Oldu gibi şu anda bi sorun yok 3 defa arka arkaya boot ettim maaşallah tıkır tıkır :P aynı benim Franchi (otomatik av tüfeği) :) gibi. Yardımlarınız için çook teşekkürler.
    -----------------------------
    Zafer kardeş bilgisayarındaki problemin düzeldiği için sevindim ancak bu tip elektronik parçaları temizlerken kolonya kullanmak yanlıştır.bir daha kullanmamanı tavsiye ederim.kolonya içerisinde su vardı %100 alkol olmadığı için hele hele anakart-ram-vga tarzı micro chiplerle üretilmiş kartları temizlemek yanlış olur.Bizim göremediğimiz kalıntılar kartımıza zarar verebilir.En iyisi tiner yada saf alkoldür.
Toplam Hit: 1983 Toplam Mesaj: 12