folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Borçlunun Araçlarını Nasıl Öğrenirim

Borçlunun Araçlarını Nasıl Öğrenirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizemliyolcu
    Gizemliyolcu's avatar
    Homo

Merhaba, Bir kişiden çek aldım. çek karşılıksız çıktı. Şimdiki yasalara göre artık hapis cezası yok. Ben bu çek sahibinin üstündeki araçların plakasını nasıl öğrenebilirim. Tc kimlik nosu ve adı soyadı var. Çeki avukata verdim ancak, sen plaka getirirsin bizde haciz koyarız diyor. İyide bunun bir yolu yokmudur. Yani üzerine hangi araçlar kayıtlı bunun öğrenilmesinin yolu, yordamı yokmudur. Bu soruyu avukata sorunca yoook dedi. öğle olmuyor. Sen adına şu araba var diyeceksin ki, haciz koyabilelim dedi. Eğer ki burada bilgili arkadaşlarım var ise, lütfen bana bir bilgi versin. Acaba benim avukattamı iş yok?, yoksa gerçektende tc kimlik no ile, adına kayıtlı araçları sorgulayamıyorlarmı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek

hocam sigorta durumundan felan görüle bilir sanırım burda bir sigortacı arkadaş vardı ismini hatırlamıyorum az bekle o görür tam bilgi veriri sanırım ;)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

adamı takip edersin bindiği arabaya arkadaşın hafiften bir vurur kaza raporu için ruhsatlar çıkar herşey ortaya dökülür. kasmaya gerek yok yani.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

bence çok saçma. plakalar kimin adına kayıtlı polis isteyince şak diye buluyo yani.. adalet adamına göre işliyor demekki.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    N0NSt0P
    N0NSt0P's avatar
    Erkek

Hocam o adam dolandırıcıysa zaten üstüne arabası felan yoktur. karısı çocuguna satmış paralarıda yemiştir :). Ayrıca o bilgilerle (Tc no) sigorta acentaları müşteri numarasını öğrenip kendi sistemlerinde kişiye ait t.sigortası vs, varmı yokmu bakabilirler. Ama bana sorucak olursan senin avukat TIRT. 

Yaşayan bilinç;bir şekilde birşeyin olasılığını, gerçeğe dönüştürme etkenidir. Evrenimizin oluşundaki en önemli unsur, onu gözlemleyen bilinçtir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mYMusti
    mYMusti's avatar
    Erkek
    IRET bunu yazdı:
    -----------------------------

adamı takip edersin bindiği arabaya arkadaşın hafiften bir vurur kaza raporu için ruhsatlar çıkar herşey ortaya dökülür. kasmaya gerek yok yani.

-----------------------------
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    • Beyler avukat tırt bu bir.
    • Herboku sen yapacaksan avukat ne sikime klavuz bu iki.
    • Adam akıllı bir avukat bul bu üç.
    • Adamın mal varlığına ihtiyadı tedbiri koydurmak avukatın görevidir bu dört.
    • Gider maliyeden ve tapudan mahkeme yoluyla öğrenir bu beş.
    • Çek yüklü ise peşini bırakma birkaç milyar ise uğraşma bu altı.
    • Eğer eleman dolandırıcı ise üstüne kayıtlı bir bok yoktur bu yedi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

senin avukatta iş yok

taşaklı bi avukat bul sonra tahsil edemediklerini ver icraya gitsin... 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

avukatlık şirketleri ağzına sıçar elemanın.

başımıza geldi adamın tankerleri vardı(7-8) bi avukatlık bürosu ile anlaştık. dedi biz 8 araç hacizlenir ve satılırsa 2 araç parasını alırız. yada adam parayı öderse borcun şukadarını verirsin.

1 ay uğraşıp bağlatamadığımız araçlar, 1 gün sonra trafikte seyir halindeyken hacizlendi. adam ağlayarak geldi borcumuzu verdi :D ardından anlaşmada ki gibi avukatlık şirketine verdik parayı

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ankaradaysam fatma berber aytan

istanbuldaysan emre bulut a ulaş onlar bu işte iyi avukatlardır :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizemliyolcu
    Gizemliyolcu's avatar
    Homo

arkadaşlar hepinizin cevaplarını dikkatle okudum. hepinize teşekkür ederim. aslında alacağım para çok değil. 9,000 tl lik bir çek. bunun 1.000 tl sini banka yasa gereği bana ödedi. kalan 8.000 tl param için mücadele ediyorum. belki düşük bir tutar ama, benim için epey büyük ve zoruma giden bir tutar. O nedenle yazdığınız her bir yazıyı dikkatle okuyup, ona göre karar alıp, ona göre hareket edeceğim. gerekirse takip edeceğim, gerekirse avukatı değiştireceğim, gerekirse her türlü uğraşacağım. :)

edit: Bu arada Antalya'da ikamet ediyorum.

Toplam Hit: 4351 Toplam Mesaj: 25