Borsa Broker

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    Varg bunu yazdı

doğum oranı türkiyede her geçen yıl azaldığı için ebebek almadım

Halka arz lar  politika sonucu bu haldeler . Ovp 

3. Kısım maddeden 13 14 15 ı okursan anlarsın. 

Gün dem konusunda son sayfalarda oran lar ile yazdım ebebeği.   200 300 kişilik isim listesini milyoner yapma projeleri 

Mesela taten  . Adamın 15 rüzgar tribünü var.  Halka arz da geldiği deeğr ile tüm mal varlığını altın kaplama yapsa yine para kalır . 

Not . Tüm halka arzlara bakmadan katılıyorum.  1500 tl karı gördüğümü satıyorum.  Uzun emeklilik vs bakmıyorum.  3 hesaptan yapıyorum.  

Varsa şansın aile den hesap açılıp yapılıyor.  Ortalama 6 aydır baya güzel para bıraktı.  

Satmasam çok daha iyi di ama bana para lazımdı. 

Minimalist Değilim Tembelim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Etrafımdaki herkez fon ve hisselere yatırım yapıyor.

Hangi grafiğe baksam son 2 ay hep yükselişe geçmiş. Bu grafik nezaman aşağı gidecek çok merak ediyorum.

Kur korumalıda duran biraz param var, fonlara yatırım yapma konusunda teredüt yaşıyorum.

Sanırım tüm paramı çekip 4 5 fona dağıtacağım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı

Hangi grafiğe baksam son 2 ay hep yükselişe geçmiş. Bu grafik nezaman aşağı gidecek çok merak ediyorum.

Kur korumalıda duran biraz param var, fonlara yatırım yapma konusunda teredüt yaşıyorum.

Etrafınızda "şu herif son 5 yıl içinde borsaya girmedi" dediğiniz ve gelir+eğitim seviyesi düşük kişiler "karşim x hisseyi aldım sonraki gün %40 yaptı çıktım." demeye başladı mı?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Cw Enerji kâr payı dağıtımı yapmayacağını açıkladı. İzahnameye göre 5 yılda ilk yıl için nakit kalan 4 yıl için nakit veya bedelsiz kâr payı vereceğini taahhütünü vermişti. Bu durumda bedelsiz mi verecek, ne olacak? 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    manhyak bunu yazdı

enflasyon bitmedikçe döviz 1 yıl stabil kalmadıkça bist yükselişi de bitmez. düzeltme yapar o normal. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    adiga bunu yazdı

osmanlı yatırımdan hesap açacaksın hem işlem komisyonları bankalardan çok daha düşük hemde işlemler çok kolay.

daha sonra seni whatsapp gurubuna davet ediyorlar. her gün bildirim yapıyorlar. şunu alıyoruz şeklinde.

aylık 105 TL hesap işletim ücreti alıyorlar. hisse senedi al sat takip için whatsapp grubu olsa takip edilebilir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koraykrk
    koraykrk's avatar
    Erkek
    kroo bunu yazdı

ya yok mu şöyle uzman bir mürid bize ön ayak olsa :)

gençler şunu alın gençler şunu satın :)

Pekala ben yardımcı olmaya çalışayım

Yarın için hisse (leri) sabaha karşı yazarım

Gün içerisinde takip edebilirsiniz

Bu kâr bana yeter dediğinizde de satarsınız 

Hizmet nimettir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

@kreyzi Hocam Fon; yatırım kuruluşlarının senin paranı değerlendirebilmeleri için satışa çıkardıkları bir enstrüman.

Sen satın aldığın fon değerinde paranı yatırım kuruluşlarına vermiş oluyorsun onlarda paranı senin tercihine göre yatırım araçlarında değerlendiriyorlar. Düşük bir meblaada işlem ücretleri var. Bu fonların içerisinde hisse senedi, altın, döviz gibi doğrudan alabileceğin enstrümanların yanısıra kolay kolay ulaşamayacağın, devlet tahvili, eurobond, türev piyasalar, emtia gibi araçlarda bulunabiliyor. 
    Her fonun özelliğine göre içerisinde bulunan enstrümanların ağırlıklarıda değişiyor.

Örneğin;

Garanti'nin hisse senedi fonları şurada: https://www.garantibbva.com.tr/yatirim/hisse-senedi-fonlari
    İş bankasının yurtdışı işlem gören fonları: isbank

gibi gibi uzatılabilir. 

Fonların detaylarına baktığında neye ne kadar yatırım yapıldığını görebilirsin. Mesela borsanın yükseldiği riskin az olduğu bir dönemde borsa fonu, riskin yüksek olduğu bir dönemde döviz getirisi olan eurobond gibi fonları tercih edebilirsin.
    Satmak istediğinde yerli fonlar 2 gün yabancı fonlar yanlış bilmiyorsam maks 4 gün sonra parayı hesabına geçiriyor.

Fon satın alırken ciddi bir yatırım bilgisine ihtiyaç pek yok. Borsaya yatırım yapmak gibi değil. Günlük %10, %20 düşüp çıkmaz. Daha istikrarlı, daha stabil, şoklara daha dayanıklı ve orta vadeli bir yatırım aracıdır. 
    Tabiki fon satın alırkende portföy yapmak, ekonominin gidişatına göre karar vermek gerekli. 

Hiç yatırım bilmeyen birisi için özellikle hisse senedi hususunda fon satın almak daha mantıklı oluyor. Hem strese girmiyor insan hemde kafası rahat.
    Zaten kolay kolay fon yöneticilerinin ulaştığı karlılığa ulaşabilmek pek kolay değil.

Ayrıca Ben şu sıralar BES'i araştırıyorum %95 giricem gibi çok mantıklı geliyor.

YTD :)

Bireysele abanıyoruz. aylık 8 tane hepsine 1.100 - 1800 TL arası aktarıyorum dolar ve altın endeksli.. 5-10 sene sonra neler olacak bakalım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koraykrk
    koraykrk's avatar
    Erkek
    koraykrk bunu yazdı
    kroo bunu yazdı

1-Agyo

2-akcnsa

3-anhyt

4-avgyo

En az 1 tavan bekliyorum    Y.T.D

Hizmet nimettir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koraykrk
    koraykrk's avatar
    Erkek
    koraykrk bunu yazdı
    koraykrk bunu yazdı
    kroo bunu yazdı

1-Agyo

2-akcns

3-anhyt

4-avgyo

En az 1 tavan bekliyorum    Y.T.D

Hizmet nimettir...
Toplam Hit: 13776 Toplam Mesaj: 152