Borsa Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Selam,

Merak ediyorum. 
    Nasıl oluyor bu işler?

Neye göre hisse alınır? Hangi kanallardan yapılır? Aracısız olur mu? Bilgi edinmek için nereleri okumak gerek? Türkiye'de bu iş gerçekten borsa mı yoksa manipülasyon var mı?

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Türkiye'de bu iş gerçekten borsa mı yoksa manipülasyon var mı?

Bu sorunun cevabı QNB FINANSBANK hisselerinde 8 Ocak -21 Ocak'lık 15 günlük hisse değişimine bakarsan anlarsın 😁 38 liradan 89 liraya bir artış ve tepe taklak düşüş, yatırımcısına 10 günde 3 katı para kazandırdı.

Allura tarafından 27/Oca/20 14:11 tarihinde düzenlenmiştir

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Ben işbankasını aracı olarak kullanıyorum. Bildiğim kadarıyla aracısız bu işler olmuyor.

Borsa tüm dünyada manipulasyona açıktır. Türkiye'de de aynı şekilde,

Neye göre hisse alınır:

Kullanılan iki yöntem var birincisi temel analiz, işte bu nedir atıyorum yaz geliyor turizm şirketlerinin ve otel şirketlerinin değerleri ve hisseleri artar. bu bir temel analizdir.

İşte OPEC birleşti, bi süre petrol arzı yapmayacakmış. Akaryakıt firmalarının hisseleri bu sebeple etkilenir. Bu da bir temel analizdir.

Matrix isimli bir program var, ücretli. Ondan takip edeceğin grafiklerin belli yöntemlere göre yorumlanıp al-sat sinyalleri oluşturmasına da teknik analiz deniyor.

işte 5 günlük ortalama 20 günlüğü yukarı kesti al, aşağı kesti sat. Gibi bu en basitlerinden biri. Onlarca teknik analiz indikatörü var ve birbirleri ile bazen uyum, bazen tezat içinde çalışıyorlar.

Bu teknik analiz ile ilgili Ali Perşembe'nin kitaplarını önerebilirim. İnternette kolaylıkla e-kitaplarını bulabilirsin.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KartallMehmet
    KartallMehmet's avatar
    Erkek

Son zamanlarda twitter da https://twitter.com/emineborsa bu profil dikkatimi çekiyor, var mıdır denk gelen bu profile ?

Şahsınıza karşı haddi aşan,hududu geçen,küstahlaşanları, altın olsa kesenizde, bal olsa kâsenizde tutmayın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    Allura bunu yazdı

Bu sorunun cevabı QNB FINANSBANK hisselerinde 8 Ocak -21 Ocak'lık 15 günlük hisse değişimine bakarsan anlarsın 😁 38 liradan 89 liraya bir artış ve tepe taklak düşüş, yatırımcısına 10 günde 3 katı para kazandırdı.

Reysaşta aynı şekilde 4-5 liradan 11-12 liralara gelmiş.

https://m.borsagundem.com/yazarlar/bes-hisse-alti-ayda-yuzde-1000-kazandirdi-yazisi/1465272

Bilmiyorum, sürekli başında oturup terminal üzerinden takibi yapıkmayacaksa veya uzun vadeli düşünülmüyorsa bence borsadan direkt işlem yapmak son kullanıcı harcı iş değil gibi geliyor bana. Fonlar üzerinden yatırım yapmak daha mantıklı gibi.

Genellikle bir sepetten bahsedilir. Elindeki parayı tek bir yatırm aracına bağlamak değilde. Yüzdesel olarak bir kısmını altına bir kısmını dövize bir kısmını borsaya bir kısmını mevduata gibi gibi. O anki duruma göre hepsinde biraz malın olması daha mantıklı bence. 

Bu yatırım konusundan bahsedince hep sona eklerim;

Parayı kazanmak kadar, parayı haracamayı bilmekte önemli. Keşke küçük yaşlarda günümüz hayatında işe yaramayacak dersler yerine ilkyardım, finansal okuryazarlık gibi dersler verilse. Böyle çiftlik bank, jet Fadıl gibi durumlar yaşanmasa. 

Bu arada Bloomberg ht de açıl sezen i tavsiye ederim. Hafta içi her akşam 6da radyoda, sabahları da televizyonda sabah raporu sunuyor. Her bölümü değil ama çoğu bölümü çok şey katar insana. Ayrıca ekonomik görünüm programı var barış Esen'in onda da resul kurt ve biri daha geliyor düzenli konuk onlarda güzel. Güncel konulardan bahsediyorlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    Allura bunu yazdı

Reysaşta aynı şekilde 4-5 liradan 11-12 liralara gelmiş.

https://m.borsagundem.com/yazarlar/bes-hisse-alti-ayda-yuzde-1000-kazandirdi-yazisi/1465272

Bilmiyorum, sürekli başında oturup terminal üzerinden takibi yapıkmayacaksa veya uzun vadeli düşünülmüyorsa bence borsadan direkt işlem yapmak son kullanıcı harcı iş değil gibi geliyor bana. Fonlar üzerinden yatırım yapmak daha mantıklı gibi.

Genellikle bir sepetten bahsedilir. Elindeki parayı tek bir yatırm aracına bağlamak değilde. Yüzdesel olarak bir kısmını altına bir kısmını dövize bir kısmını borsaya bir kısmını mevduata gibi gibi. O anki duruma göre hepsinde biraz malın olması daha mantıklı bence. 

Bu yatırım konusundan bahsedince hep sona eklerim;

Parayı kazanmak kadar, parayı haracamayı bilmekte önemli. Keşke küçük yaşlarda günümüz hayatında işe yaramayacak dersler yerine ilkyardım, finansal okuryazarlık gibi dersler verilse. Böyle çiftlik bank, jet Fadıl gibi durumlar yaşanmasa. 

Bu arada Bloomberg ht de açıl sezen i tavsiye ederim. Hafta içi her akşam 6da radyoda, sabahları da televizyonda sabah raporu sunuyor. Her bölümü değil ama çoğu bölümü çok şey katar insana. Ayrıca ekonomik görünüm programı var barış Esen'in onda da resul kurt ve biri daha geliyor düzenli konuk onlarda güzel. Güncel konulardan bahsediyorlar.

QNB Borsadan çekilecekti sanırım o yüzden böyle arttı fiyatı. Pezevengin biri satın aldı tüm hisseleri hisse fiyatları tavan yaptı. 

Biliyorsunuz. Borsadan çekilen Firma hisseleri ortalama fiyattan alıyor yani 10 ₺ den açıldı diyelim (bir tarih var son 3 ay mıyıd neydi.) 50₺ ye yükseldi diyelim. QNB bütün hisseleri 30₺ den almak zorunda kalıyor borsadan çekilmek için. Öyle bir şeyler varı yanlış hatırlamıyorsam.

Şimdi de dibi görüyor. Bende QNB alacaktım vaz geçtim.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    KartallMehmet bunu yazdı

Son zamanlarda twitter da https://twitter.com/emineborsa bu profil dikkatimi çekiyor, var mıdır denk gelen bu profile ?

kardeşim o karıya bulaşma bi kaç defa izledim söylediği hisseleri tahtası cok hızlı düşer çıkar profesyonel programlara (tradeall matriks vs gibi) sahip değilsen mutlaka zarar görürsün.

alıp kenara atayım dursun yatırımlık diyorsan da tüpraş gibi temettü veren hisselerden düşükteyken alacaksın. al sat yapmayacaksın ve bist 30 hisselerinde takılacaksın uzun vade

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Alırsın düşer / Satarsın Yükselir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek

Son aylarda herkes borsa konuşuyor.Bizim mahallede manav bakkal kasap herkeste borsa muhabbeti var.Borsa şuan boğa piyasasın da olduğu için herkes geliyor ama elbet bitecek iş bilmeden sağdan soldan duydukları ile işlem yapanlar yanacak gibi.Qnbf ben güzel yakaladım güzel de sattım ama tamamen şanstı.Rsas,rygy halen duruyor bakalım ne görecez ne kazanacaz ne kaaybedeceğiz...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samoki
    samoki's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı
    KartallMehmet bunu yazdı

kardeşim o karıya bulaşma bi kaç defa izledim söylediği hisseleri tahtası cok hızlı düşer çıkar profesyonel programlara (tradeall matriks vs gibi) sahip değilsen mutlaka zarar görürsün.

alıp kenara atayım dursun yatırımlık diyorsan da tüpraş gibi temettü veren hisselerden düşükteyken alacaksın. al sat yapmayacaksın ve bist 30 hisselerinde takılacaksın uzun vade

97 takip hissesi var Twitter'da takip geç kabul ederse Instagram'da eklersin bir kaç aydır takip ediyorum. Geçen hafta ersuyu uçurdu. Kanser hastasıyım tedavi görüyorum diyor yine de bildiğin kağıtlardan şaşmamak lazım

Jilet artık yok kardeş
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Sanırım en temizi 3000-5000K parayı faize yatırıp oturup yemek. 
    Risk yok; macera yok. 

‎‎‎
Toplam Hit: 4036 Toplam Mesaj: 32
borsa 101 yeni başlayan dersimiz borsa giriş