Boru Sesi Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Merhabalar yeni tanındığım evin banyo tuvaletin borusu duvarın dışından geçiyor ve apartmanın bütün katlarının sifon sesi şarıl şarıl evin içinde yankılanıyor, ucuz maliyetli ve pratik şekilde bu sesi nasıl kesebilirim yada azaltabilirim. 

Resim. https://i.hizliresim.com/qkha509.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/ses-yalitim-malzemeleri-c-60005250

Bu ürünler işini görecektir.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Cam yünü kullanabilirsin. Boru için özel üretilenide var. Takarken eldiven ve maske kullan mutlaka. Boğazına kaçarsa çok fena gıcık yapıyor. Eline temas edersede kaşındırıyor. 

Örnek ;
    https://n11.com/urun/izocam-camyunu-prefabrik-boru-izolasyonu-folyo-kapli-12-25mm-23096356

mkyb tarafından 04/Haz/23 20:51 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Teşekkürler ölçü alıp linklere tekrar bakacağım. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Boruya yalitim malzemeleri uygulamadan once tavana sabitlemeni oneririm daha sonra ustune yalitim malzemesi uygularsin.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

Boruya yalitim malzemeleri uygulamadan once tavana sabitlemeni oneririm daha sonra ustune yalitim malzemesi uygularsin.

Tel bağlayıp sabitlesem olurmu 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Hocalar bende hiç eşya yok en uyguna ucuza nasıl nereden bulabilirim. Buzdolabı vs. 

Yer inegöl. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Tel bağlayıp sabitlesem olurmu 

olur.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

hocam sabitlediğin vidaların ucuna plastik conta tak onlarla sabitle sesi biraz daha kes

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

pis su borularindan gelen sesler genelde yanlis uygulamadan kaynaklidir. borulara sonradan yapacagin yalitim malzemeleri kismen keser o sesleri. cunku sen sadece kendi dairende gordugun ve elinin yetisebildigi yerlere yapacaksin.

normal sartlarda et kalinligi fazla pvc borular kullanilmalidir. piyasada bunlar sessiz boru diye gecer. ve yuksek katli binalarda pis sularin dusme hizini kesmek icin 2-3 katta bir S yapilirki asagi inen su en alttaki dirsege suratli carpmasin.

senin yapman gerek dosemenin tam cikis agzinda buluna 90derecelik dirsegi 2 adet 45derecelik dirsekle degistirmen. (cok pis bir istir ama. cunku sistem calisir durumda) boylelikle egimi bir nebzede olsa azaltacaksin.

borunun dosemeden ciktigi yerdeki boslugu biraz daha genislet. fis fis ile biraz islat tozundan arindir. poliuretan dolgu kopugu sik genisleyen bosluga. kontrollu sik. siktiktan sonra o kopuk genisleyecek. ama oncelikle acikta falan borularin tamamina cam yunu degil (cam yunu isiyalitimi icin kullanilir ve fena kasindirir) tas yunu (sararken basit olsa agzina maske elinde is eldiveni olsun. kisa kollu kiyafetle uygulama yapma) yalitim malzemesi sar. senin pis su borularin 100luk pvc boru. ona uygun capta yalitim malzemesi al. internetten alma. hangi sehirdesin bilmiyorum ama buyuk malzemecilerden daha ucuza temin edersin. dirseklere sararken bicak vasitasiyla bir taraflarini keserek dairesel form vermeye calis. aluminyum folyo kapli olanlardan alsanda folyo bant kullanma. dirseklere ozel yalitim bantlari vardir genis siyah ve daha esnek olurlar. dirseklere tasyununu sardiktan sonra onunla etrafini iyice sar. onun uzerini istersen folyo bantla gorsel hale getirebilirsin.

bunlari uygularsan ses sikintini ciddi miktarda azaltirsin.

2. alternatif alci panellerden kutu gibi yapip borularin uzerini kapatabilirsin. alcipanelle borular arasindaki bosluklara tasyunu basabilirsin. dah etkili bir cozumdur.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Hocalar bende hiç eşya yok en uyguna ucuza nasıl nereden bulabilirim. Buzdolabı vs. 

Yer inegöl. 

letgoya ve sahibindene bak hocam. yetkili servisler kendilerine gelen ve yenilenen eşyaları tamir edip baya uyguna satıyor.

bu şekilde çok aldım hem 6-7 ay garanti de veriyorlar. saçma salak spotçular yerine yetkili servis gelip kendisi kuruyor.

bu arada üst katta yaşlı çift var. istisnasız 3 senedir hangi saatte s.çmaya girsem kesin onlardan biri de giiryor ıhhh ohhh ıkınıp duruyor.

sabah 7de wcye girsem de,öğlen girsem de hatta hafta sonu gecenin 4ünde girdim adamda sensör mü var anlamadım o da girip ıkınıyor amk. çözemedim 3 senedir.

bi rahat keyif yaptırmıyor

Toplam Hit: 1147 Toplam Mesaj: 12
boru sesi