Bronson Yaşayan En Psikopat Mahkum

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  CyberAngel
  CyberAngel's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 01/Eylül/2008
  Erkek

  Bronson

   

  Neredeyse herkes film izlemeyi sever.Ama bazı filmler vardır ki türü ve konusu nedeniyle azınlık bir kitle tarafından beğenilir.Bu da o tür filmlerden bir tanesi.Gerçek bir olay perdeye aktarıldığı için film çok etkiledi beni.Psikolojik bir filmdir.

   

  Bronson filminde, Michael Peterson’ın yıllar önce tam 30 yıl önce İngilterede çok meşhur olan bir mahkumdur. Bu filmde bu adamın hayatını izleyeceksiniz. Film onun hayatından uyarlanarak çekilmiştir. İsmini kimsenin unutmasını istemez ve bunun için bir postane soygunu düzenler. İlk işlediği suçta 10 yıl hapis cezası alır ve hapishanede de suçlarına devam edip bu süre tam 35 yıl olur. Şiddet dolu hapishane süresini izleyeceksiniz

   

  Yukarda ki açıklama filimin başını sonunu neredeyse tamamen anlatıyor.Spoiler vermedim ha yanlış anlamayın.Her yerde olan bir açıklama.Daha fazla ilginizi çekmesi için Michael Peterson hakkında bulabildiğim bilgileri paylaşıyorum;

   

  1952'de doğan ingilterenin en pahalı suçlusudur(1983teki rehin alma olayında 750000 sterlin değerinde hasar vermiş hapisaneye). işlediği ilk suç postane soymaktır ve 7 yılla cezalandırılmıştır(1974) fakat içerde dövdüğü gardiyanlar ve rehin aldıkları gardiyanlar ve mahkumlar nedeniyle, hayatında bir adam öldürmemiş bu insan halen içerdedir(hücre hapsi ve baya sert bir hücre hapsi) ve salıverilme tarihi yoktur. içerde işlediği suçlar nedeniyle 120 farklı hapishaneye nakledilmiştir. kesinlikle basit bir suçlu değildir, içeride 13 tane kitap yazmıştır ve resimle uğraşmaktadır. ayrıca ingiliz hapishane sistemine eleştri getiren bronson filmine konu olmuştur. işin en ilginç yanı adamın komedyen olmak gibi bir hayali vardır. 

   

   

  2001 yılında fatema saira rehman ile evlenip müslüman olmuş, adını da charles ali ahmed olarak değiştirmiş. ama evliliği bitince islamiyetten de vazgeçmiş.

   

  bronson takma lakaplı ingiliz suçlu. hapishane hayatını sevdiğini söylerek, oradan çıkmamak için elinden geleni yapan kaçık. bi nevi ingiliz adalet anlayışını bloke ederek, sistemi protesto ettiğini ifade ediyor. 120 hapishane ve 2 akıl hastanesi görmüşlüğü vardır. içerideki mahkumları ve gardiyanları rehine olarak alan, bir fincan çay karşılığında serbest bırakan piskopattır kendileri. bunun yanında sürekli olarak kitap yazan ve içeride tutulduğu sıralarda resim yaparak bunların sergilenmesini sağlayan azılı mahkum. halen tutukludur. ve tutukluluk halinin ne zaman dolacağı belirli değildir.

   

  Ayrıca professiyonel boktörmüş.Gerçek fotoğrafı bu sanırım;

   

  asd

   

  Pek fazla Türkçe bilgi yok hakkında.O yüzden böyle parça parça koydum.Yaptığı resimleri de bulmuştum ama şimdi bulamıyorum.Bulursam eklerim.Yaşayan en psikopat mahküm ronson'u izlemenizi tavsiye ederim.Ama dediğim gibi herkesin seveceği türden değil.Gerçek yaşamdan uyarlanmış diye çok hoşuma gitti.. Beğenmezseniz bana küfretmeyin sonra.. Ayrıca Michael Peterson hakkında daha fazla bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen..

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Jilet_Boris
  Jilet_Boris's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2009
  Erkek

  lan delininde dövüş eğitimi almışı hiç çekilmiyor varya

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Nespace
  Nespace's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Haziran/2007
  Erkek

  cizik


  Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Böcüklerin Efendisi
  krypt
  krypt's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Mart/2004
  Erkek

  Gerçek fotoğrafı o değil abi. Efsaneyi karıştırmayalım. Profosyonel boksör değil. Sokak boksörü, eldivensiz. Ayrıca sanırım hala hapishane şınav rekorunu tutuyor. Günlük çalışma planında 3000 şınav var. Hapisanenin metal kapılarını büküyor hayvan.

  Bronson2DM_228x345.jpg%20%28228×345%29

  charles-bronson-813051333-101858.jpg%20%282197×1463%29

  bronson_28524s1.jpg%20%28299×421%29

  krypt tarafından 19/Eki/13 10:53 tarihinde düzenlenmiştir

  while (1<2)
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  yunusdogan
  yunusdogan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2005
  Erkek

  link falan varmı izleyelim ??

   

  edit:

   

  http://www.filmifullizle.com/bronson-filmi-turkce-dublaj-izle.html

  yunusdogan tarafından 19/Eki/13 10:58 tarihinde düzenlenmiştir
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Olgunisik
  Olgunisik's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Ocak/2010
  Erkek
  Bu mu psikopat. Peh. Türkiye sınırları içinde biri varki uluslararası nam salmış bir manyaktır.
  Yaptığı basit. insanları yeme potansiyeli var. Hatta cezaevinde kendi etini kesip elektrikli su ısıtıcısında pişirdikten sonra yemiştir.
  Agustosta bir haber çıktı. Adamın biri fenerbahçenin almaya çalıştığı cardoza isimli futbolcu alınamadı diye babasını bıcakladı. Babası o futbolcuyu fener zor alır gibi birşey demiş.
  Seri katillik, herkesle kavga etme,olay çıkarma,vandalizm vb.sıradan suçlardır. Bazıları ömründe 1 kere bazıları sıklıkla yapar. Bunlar psikopatlık değildir. Psikopatlık ağır bir ruh hastalığıdır. Genelde zekidirler. Plan yapar ve herkesi şaşırtacak, oha lan denilecek suçlara karışırlar. En önemlisi ise polis teşkilatının çözümünü bilmediği, hiç karşılaşmadığı suçları işlemesidir. Bazıları işlediği suçtan değil polisin çaresizliğinden zevk alır.
  Mesela sırp katili mioseviç hollanda askerlerinin elinden aldığı sivilleri katletmiştir. önce boşnaklara birleşmişmilletler askerlerinin yanını güvenli göstermiş, buralarda toplanmalarını sağlamış sonrada bm askerlerinin çekilmesini sağdece vaatlerle sağlayıp savunmasız kalan boşnakları katletmiştir. Köy köy ev ev boşnak arayacağını onların kendiliğinden toplanmasını sağlamıştır.
  Manyaklık konusunda bizden daha ileri gidenini tanımam. Bizde fim, kitap sektörü gelişemediğinden keşvedilemiyorlar.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nolanded
  nolanded's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Aralık/2009
  Erkek

  bu film de güzeldir onun gibi psikopat bi mahkumdur, Kasap (2000) - Chopper

  bu arada resimde gördüğünüz arkadaş eric bana yani troy'daki hector, bu film için kaç kilo almış :)


  msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  DadasAdam
  DadasAdam's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Ocak/2013
  Erkek

  her kaslı adam psikopatsa ohooo. gardiyanı mahkum almış bir fincan çay karşılığında serbest bırakmış. ee ne var bunda adam hücre hayatı yaşıyor belli ki çaya hasret. bence şişirilmiş biri. kaslarına birşey demem bildiğin sıfır yağ. kasları dışında hiçbir özelliği yok. 


  Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  dead_march
  dead_march's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 15/Mart/2008
  Erkek
  KrypT bunu yazdı

  Bronson2DM_228x345.jpg%20%28228×345%29

   

  yamamoto genryūsai shigekuni nin gençlik hali


  bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  srsr_mnyk
  srsr_mnyk's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Şubat/2010
  Erkek
  dead_march bunu yazdı
  KrypT bunu yazdı

  Bronson2DM_228x345.jpg%20%28228×345%29

   

  yamamoto genryūsai shigekuni nin gençlik hali

  yok yok survivor oğuzhan abi

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  JiggSaw
  JiggSaw's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2012
  Erkek

  _______


  İmza YOK !!!
Toplam Hit: 9063 Toplam Mesaj: 35