folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bu Amca Hakkında Düşünceleriniz Neler? (Pasif Gelir)

Bu Amca Hakkında Düşünceleriniz Neler? (Pasif Gelir)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba,

Pasif gelir iyi gelir diye birşeyle yola çıkan bir amcanın reklam videoları her gün 1 aydır karşıma çıkıyordu ve geçen haftalarda gerçekten merak edip izledim.

Aslında dolandırıcılık amaçlı umut tacirleri diye düşündüğüm için genellikle göz ardı edip bakmam böyle şeylere. Zaten memur çocuğu makine mühendisi adamım ticaretten anlamam daha önce batırdığım bir işim oldu zira.

Bu amca dropshipping ve sosyal mühendisliği harmanlayarak iyi para kazanılabileceğini öğütlüyor ve 150-200 dolara bunun eğitimlerini veriyor, inceliklerini anlatıyor. 

Ön yargıyla yaklaşmadan önce biraz araştırdım. Ekşi'de yazılan çizilenlere biraz baktım insanların düşüncelerini aldım. 

Zaten adamda başarı oranının %10 olduğundan bahsediyor ve çektiği reklam vidyosunda purolu züppe imajı benim zihnimde hemen "bak ben böyle züppe oldum bu yöntemle" dolandırıcılığını uyandırıyor.

"ya hala bunlara inanalar var mı" gibi şeylerle gelmeyin zira inanmıyorum fakat ön yargıylada yaklaşmak istemiyorum.

Diğer bir yandan baktıldığında da araştırdım ve bahsettiği istatistikler gerçekten doğru ve yaptığı işler gerçekten mantıklı.

Sizlere asıl sormak istediğim bu adam değilde izlediği yöntemin mantıklı olup olmadığı.

Ve sizlerinde yazabileceği, benzer girişimcilik deneyimleri, e-ticaret hakkında girşimcilik örneklerinizi bekliyorum. Aslında düşük sermaye ile ek gelir elde etmenin yollarını denemek istiyorum bu konular hakkında tavsiyelerinizide bekliyorum ek olarak.

amcanın sitesi bu:
    https://pasifgeliriyigelir.com/

Yarım saatlik youtube videosu (devamında sistemi özetleyen 1saat11 dakikalık bir videoda var):

https://www.youtube.com/watch?v=lRcDm1mpsA4

Bu da ekşide yapılan çoğu ağır eleştiriler:

https://eksisozluk.com/ekim-nazim-kaya--346993?p=1

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Konusu vardı, orada konuşulmuştu bu adam.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Konusu vardı, orada konuşulmuştu bu adam.

hocam arattım forumda ama bulamadı o yüzden açtım zaten

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

ponzi şeması...

bu tarz şeylerden uzak durun kısa vadede kazandırıyor gibi görünür ama sonunda hep hüsrandır. İnternet üzerinden günde 2 saat ilgilenerek kazanç sağlayacağın yöntem kesinlikle bu tarz şeyler değildir emin ol. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

İzlemedim ama Ponzi. Belli. 

Pasif gelir ekonomi bakımından şunu betimler. "Bireysel emeğinizi kullanmadığınız işler"

Mesela bir kitap yazarsınız . 2 yıl emek harcarsınız Kitap satıldıkça size para kazandırır. Mesala bir ortaklığın melek yatırımcısı olursunuz. Şirketi başkası kurar siz sermaye sağlarsınız. Şirket başarılı olur. Ömrü boyunca kar payı alırsınız. Mesela bir ev alırsınız, sürekli kira geliri elde edersiniz. 

Pasif gelir, iyi gelirdir. Ama gerçek tanıma uygun olduğu sürece. 

Dropshipping bir pasif gelir değildir. Harcadığınız zamana göre çok kazanabilirsiniz ancak yine de zaman harcarsınız. 

Kısaca pasif geliri şu özlü sözle tanımlayabiliriz. "Bir kişinin %100'ü yerine 100 kişinin %1'i."

Arkadaş yüksek ihtimalle yurtdışından son 20 yılda kişisel ekonomik gelişim kitaplarının gözdesi olan pasif gelir konusunu alıp ülkemiz pazarına ponzi ile harmanlayıp sunmuş ve farklı bir ürün yaratmış. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Bankaya 10.000 tl para yatırırsın ve her sene 1.000 tl ek gelirin olur. Düşük sermaye ile gelir ancak yüksek bedeni etkinlik ile olur. Devlet bazı yatırım destekli bölgelerde yeni çiftçiliğe kalkışanlara, kendi arsaları ve gerekli teçhizartlarının mevcut olması şartıyla 10-15 süt danası veriyormuş. Bunları bir kaç sene elde tutmak şartı koyuyormuş. O tür işlerden anlıyorsan, bu süt danaları büyüdüklerinde sana kalıyorlar. Mesela böyle düşük sermaye ile kazanç sağlanabilir. Hayali işler ile ancak hayali kazanç sağlanır.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

daha önce konusu açıldı.

hatta 10-15 kişi birleşip bu adama 100$ ödeme yapıp şu videoyu alalım felan denildi, sonra kimse yanaşmadı, kapandı gitti konu.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DNA-X
    DNA-X's avatar
    Erkek

Bi merak edip bende izledim.Başta urkutmemek adam çekmek için kesinlikle para talep etmiyorum risk yok vs.diyor ama ilerleyen asamalarda nasıl bir çakal olduğu çok bariz ortaya cikiyor.

Işte maaşlı asistanlarim falan var diyor e Hocam madem kazanmak bu kadar kolay asistanlar niye kendine değilde sana çalışıyor dediğinde adam kilit.

Uzak durun böyle adamlardan derim.

Hâla çömez.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

keşke 9 - 6 calıssam amk 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Bankaya 10.000 tl para yatırırsın ve her sene 1.000 tl ek gelirin olur. Düşük sermaye ile gelir ancak yüksek bedeni etkinlik ile olur. Devlet bazı yatırım destekli bölgelerde yeni çiftçiliğe kalkışanlara, kendi arsaları ve gerekli teçhizartlarının mevcut olması şartıyla 10-15 süt danası veriyormuş. Bunları bir kaç sene elde tutmak şartı koyuyormuş. O tür işlerden anlıyorsan, bu süt danaları büyüdüklerinde sana kalıyorlar. Mesela böyle düşük sermaye ile kazanç sağlanabilir. Hayali işler ile ancak hayali kazanç sağlanır.

O öyle olmaz. 

10.000 tl ye 10.000 tane kalem alabildiğini varsayalım. Yıl 2017.

Sen paranı faize koydun ve 2018 de paran 11000 tl oldu. Dedin ki gideyim kalem alayım ve kırtasiyeye vardın. Kırtasiyeci ne diyecek ? "Kalem 1.10 tl oldu abi." :) Reel faiz yaz google'a.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kovboy287
    kovboy287's avatar
    Erkek

Ya bunlarin soyu tükenmez dikkate almamakta fayda var 

Toplam Hit: 4484 Toplam Mesaj: 23
e-ticaret pasifgelir dropship