folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Bu Android Uygulamasını Nasıl Yaparım?

Bu Android Uygulamasını Nasıl Yaparım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocalar direk konuyu size anlatayım siz gerekirse keywordları verin ben onlardan araştırarak gideyim başlangıç yapayım.

Kısacası haber uygulaması.Ama CNN,Washington Post falan apilerini alıp appin içine koymak değil,kendi yazdığım haberleri kullanıcılara yollamak istiyorum.

Haberleri nereden yayınlayacam?

Burada kararsızım.Kendi paneli olabilir ya da kendim bir site açarım önce o siteye atarım haberleri ordan app çeker haberleri. Hangisi daha basit olursa onu yaparım.

Webview kullanmak istemiyorum.

Kafamda tam oturtamadım şuan. BaaS kısmı havada kalıyor.
    Tarif ettiğim gibi yapabilir miyim ya da nasıl olur ?

Örnek

s

NOT:  Native, java yazıyorum android studioda. Söylemeyi unutmuşum  

u235 tarafından 17/Oca/19 15:53 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam bir veritabanı oluşturman ve API yazman yeterli olur.

Şöyle düşün, veritabanında verilerin var ama bunu halka açık şekilde site halinde değil de bir API sistemiyle sunuyorsun.

Webview kullanmadan webden API fetch yöntemiyle alabilirsin.

React native, Java veya Kotlin farketmeksizin bu sistem işi hızlandırır ve basitleştirir. Üstelik apiyi yazmak için de dilin önemi yok, ister node.js ile ister PHP, ASP.net hatta istersen python, GoLang webte kullanılabilecek herhangi bir dil olması yeterli.

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

firebase, react native isini gorur diye dusunuyorum.

eger api'i kendim yazacagim dersen (performans konusunda tatmin etmeyebilir ama) heroku'ya bakabilirsin. 

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

konuyu baltalamak gibi olmasin bende bir uygulama yapmak istiyorum 100 buton ve her butona girince önceki sonra ki diye fotogralari atlacak bir sistem yardım edecek ya da yol gösterecek varsa çok sevinirim

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

wp yada blogger üzerinden içerikleri gir , programın RSS beslemesi üzerinden sitendeki içerikleri çeksin.

mis ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

konuyu baltalamak gibi olmasin bende bir uygulama yapmak istiyorum 100 buton ve her butona girince önceki sonra ki diye fotogralari atlacak bir sistem yardım edecek ya da yol gösterecek varsa çok sevinirim

2 tane buton koysan bi ileri bi geri diye sonrada reismlerin isimlerini resim1 resim2 resim3 diye yapsan ve bir integer değişkene program açıldığında 1 değerini versen sonra sağdaki ileri butonuna basıldığında bu değeri 2 yapıp resim + intdeğişkeni + .jpg şeklinde resmi çağırtsan olmaz mı :D

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

@by_Tet

O zaman blogspot beleş bir site açıp,haberleri yazdıkdan sonra ordan direk api ile verileri çektirmek randımanlı olur mu diyorsun ? Başka bir servis falan kullanmama gerek yok bu durumda heralde.

@iskeltan

Javada yazıyorum native olarak. Firebase bende kullanmayı işte düşündümde hem hangi servisi,nasıl kullanacağımı tam bilmediğimden hemde free planı aşar mıyım acaba yarın bigün readerler çok olursa diye karar vermedim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Tam da bunu tarif ediyorsun gibi görünüyor:

https://codecanyon.net/item/android-news-app/10771397

Sen hiç kaval çaldın mı?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

@by_Tet

O zaman blogspot beleş bir site açıp,haberleri yazdıkdan sonra ordan direk api ile verileri çektirmek randımanlı olur mu diyorsun ? Başka bir servis falan kullanmama gerek yok bu durumda heralde.

@iskeltan

Javada yazıyorum native olarak. Firebase bende kullanmayı işte düşündümde hem hangi servisi,nasıl kullanacağımı tam bilmediğimden hemde free planı aşar mıyım acaba yarın bigün readerler çok olursa diye karar vermedim.

Evet, baktığım kadarıyla bloggerın çok iyi bir API desteği var. Sanırım istediğin gibi basit oldu :)

Tek yapman gereken Android ile bu apiyi kullanmak listelemek her ile çekmek vs. Auth durumu nasıl bilmiyorum, anonim auth vardır bence.

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

@JPriest

Valla onu alıp içindeki kodu incelemem için 20 $ vermek istemem : )

@by_Tet

dediğin yoldan bi deneyeyim hocam gitmeyi.Teşekkürler yorumların için :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

Şimdi API yazdık diyelim sadece mobil uygulamadan o API erişmek için yani oturum yönetimi veya yetkilendirme için ne tür teknolojiler kullanılıyor?

Toplam Hit: 3849 Toplam Mesaj: 16
android