Bu Batarya İş Görürmü İphone?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

merhaba müridler bandan sonra :) 

bizim pederin 3 senelik iphone 6 sının bataryası mefta olmak üzeri Türkiyede yeni bataryaların fiyatı belli bende çoğu telefoncunun aliexpressten alıp getirdiğini biliyorum bende bunu aldım

1-bu batarya iş görür mü? 

2- evde kendim değiştirebilirmiyim 

3-turkey post ile kaç günde elime ulaşır

4- çoğu kişi 5 yıldız vermiş sizce iyi mi?

http://s.aliexpress.com/ai6bYzeY

http://s.aliexpress.com/ai6bYzeY

No way out
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

1- Verdiğin linkteki bataryanın markasını tanımıyorum ondan birşey diyemem.

2- Kendin değiştirebilirsin hiç sıkıntı olmaz

Bana kalırsa aşağıda verdiğim iki linkten başka batarya alma aliexpresste. Nohon bilinen güvenilir markalardandır. Ne olduğu belirsiz batarya alıp 2 günde telefonu patlatma.

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-NOHON-Li-ion-Battery-For-Apple-iPhone-6-6G-Bateria-Replacement-Batteries-Batarya-Real-1810mAh/2190157_32671142347.html?spm=2114.12010108.1000023.12.2aec9361Kqs08W

https://www.aliexpress.com/store/product/Polymer-Lithium-Nohon-Battery-For-iPhone-6-Original-Battery-High-Capacity-1960mAh-Free-Repair-Machine-Tools/2190157_32802013985.html?spm=2114.10010108.1000023.12.17d5fd4b4NtW5M

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Nohon ve Deji harici yan sanayi batarya kullanmayın. Sonra Note 7 sahiplerinin neler yaşadığını deneyimlersiniz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

deji iyidir hacı..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

https://urun.n11.com/batarya/iphone-6-batarya-mucize-batarya-deji-iphone-6-batarya-pil-P162419833

Ben bundan aldım kendim değiştirdim. Batarya biraz zor çıkıyor ama onunda çözümü var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

30TL kar edeceğim diye cihazı bozarsın sonra 350tl tamir ücreti ödersin. veya cihazı tamir edilemeyecek duruma getirirsin. sonra çoğu telefoncunun aliexpresten getirdiğini zannedip durursun.

osmansan tarafından 17/Eki/17 10:16 tarihinde düzenlenmiştir

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    osmansan bunu yazdı

30TL kar edeceğim diye cihazı bozarsın sonra 350tl tamir ücreti ödersin. veya cihazı tamir edilemeyecek duruma getirirsin. sonra çoğu telefoncunun aliexpresten getirdiğini zannedip durursun.

telefoncular kadar adamı ziken varmı, anladımki telefoncusun hacı abi..

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Batarya çıkaramayanlar için sakın zorlamayın çıkarırken aldığınız batarya yanında plastik bir çubuk bulunuyor onunla müdahale edin müdahele etmeden önce telefonu arka tarafından fön makinesiyle az ısıtın batarya tarafını çıkması daha kolaylaşacaktır

-
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Serviste değiştirt bir batarya 3 sene gidiyor. Mis gibi başın ağrımaz 100 lira için. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı
    osmansan bunu yazdı

telefoncular kadar adamı ziken varmı, anladımki telefoncusun hacı abi..

Telefoncu adamı zikmez, müşteri adamı ziken telefoncuya gider. Tabelasına teknik servis yazan her turkcell vodafone bayisine gidersen bir batarya için 300tl ister. Sonra turkcelle götürdüm telefonu bozdu, vodafona görtürdüm beni zikti denir.  Adam küçük bir masa koyuyor tabelaya hemen tamir merkezi yazıyor. Biraz bilinçli tüketici olun araştırma yapıp gidin.

Servise gelen her 10 müşteriden 4 tanesi cihazını tamir etmeye çalışan müşterilerden oluşuyor. Pil değişimi basit görülebilir ama basit sanılan püf noktaları vardır. 

Ayrıca cihazın pili çabuk bitiyor diye hemen pil değişimi yapılmaz farklı arızalarda olabilir. Pile verdiğiniz para boşuna gitmesin

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Batarya çıkaramayanlar için sakın zorlamayın çıkarırken aldığınız batarya yanında plastik bir çubuk bulunuyor onunla müdahale edin müdahele etmeden önce telefonu arka tarafından fön makinesiyle az ısıtın batarya tarafını çıkması daha kolaylaşacaktır

Eğer ilk defa batarya değişecek ise ısıtmaya gerek yok. Apple düşünmüş o işi. Bataryanın altındaki yapışkanın ucu var bataryanın alt kısmında onu tutup çekince batarya boşa çıkıyor. 

mkyb tarafından 17/Eki/17 12:59 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1953 Toplam Mesaj: 17
aliexpress i̇phone batarya