folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bu Böcek Hakkında Bilgi?

Bu Böcek Hakkında Bilgi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Illegal_Character's avatar
    Erkek

google amcada biraz araştırdım şÖle bi sonç cıktı :

Kulağa kaçan böceği yapı olarak çok farklı bir böcektir. Kulağa kaçanböceği rahatlıkla tanınacak özeliklere sahiptir. Kulağakaçan böceği yapı olarak kafası küçük karnı ise büyük haşerelerdir. Kulağakaçan böceğinin 6 ayağı var ve başının ön kısmında 1 çift büyük antenleri 1çiftte ufak antenleri vardır.

Kulağakaçan böceğini diğer haşereden ayıran en belirgin özellik kuyruğunun uç kısmında 1 çift kıskacı vardır. Kulağa kaçan böceğinin bedenleri üzerinde minik kanatları vardır fakat uçmazlar.Kulağakaçanlar beslenmesine ve yaşama yerine bağlı olarak farklı boy ve yapıdadırlar. Bir kulağa kaçan böceği ortalama 5 cm kadar olur. Kulağakaçanlar beslenme olarak otçul böceklerdir. Bitkilerin taze aksanlarından, yapraklarından, meyvelerinden yerler ve sebze ve meyvelerimize zarar verirler. Bu da çiftçilikle uğraşan insanlar için hiç olumlu bir durum değildir. Kulağakaçan böceği gündüz veya gece fark etmez dolaşır ve beslenir.

Kulağa kaçan evlerimize aldığımız meyve sebzeler ile gelir veya evlerimizin önündeki ağaçlardan gelir. Kulağakaçan böceği üzerinde yaşadığı bitki ve yaşadığı ortama bağlı olarak farklı renklerdedir. Genellikle kızıl, kahverengi, siyah veya sarımsı bir renktedir.

Kulağa kaçan böcekleri ayrıca besin olarak böcek ölülerini de yerler ve diğer hayvanların leşleriyle de beslenirler. Hatta bazen ufak börtü böcek gibi ufak böcekleri yakalayıp onları da kıskaçları ile sıkıp öldürüp yerler. Kulağa kaçan böcekleri bizler içinde tehlikeli haşerelerdir. Uyku anında insanların burnuna, ağzına ve kulağına kaçabilir. Kulağakaçan ismini de buradan almıştır. Kulağakaçan böceği ilacı ve ilaçlaması için ilaçlama firmalarından bilgi alın ve yasal olan ilaçlama şirketleri ile çalışın.

Kulağa kaçan böceği ilaçlaması için sıvı püskürtmeli ilaçlar kullanılır. Kulağakaçan ile mücadelede jel ilaçlar ve diğer ilaçlar pek fayda vermez. İlaçlama yapan firmanın yasal ve kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı onaylı olması gerekir. İlaçlamayı yapan kişi mutlaka bu işin eğitimini almış olması gerekir.

Kibarlığım affedilmez bir küfürdür belki. Sen anla onu ! Kimse anlamadan ya sustum, ya suçtum. İki türlüde bana ziyandi. Ne insanlar anlayabildi derinliğimi, ne ben anlayabildim onlarin sığlığını. O yüzden hep sustum ve sustukça suç oldum. Ama hic işlenmedim...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

Bloom bunu yazdı:
    -----------------------------

GusFring bunu yazdı:

Peroksit bunu yazdı:

Bloom bunu yazdı:

Peroksit bunu yazdı:

makaslı böcek deniyordu bizim orada buna kulaga girip sağarmı ne ediyormuş  fındık toplarken dadanmışlardı kafamda felan kaçtane öldürdüm 

Ya hocam allah askina bocegin isi gucu yok senin kulagina kacip seni sagir mi edicek, inanmayin boyle abidik gubidik uydurmasyon seylere.

gözümüzle gördük sağar ediyor iki tarantula besledin diye artislik yapma

:D:D

tarantulam var artistlik yaparim uleeeyn :D Aradaki bagi hala anlayabilmis degilim...Neyse bu bocegin insana karsi zararsiz oldugunu tekrar soyleyelim,kulaga kacma muhabbeti de uydurmasyondur. 

Yaw hacı sağır olayını geçdimde kulağa girebilir yani göte giren balık bile vardı bu niye giremesinki :D amq çokmu garip birşey

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Böcekleri hiç tanımam ve tiksinirim kendilerinden..

Şu meftahı az önce karşımda gördüm bunu cinsi nedir bilen var mı ilk defa gördüm ya da bu büyüklükte ilk kez gördüm..

http://b1206.hizliresim.com/y/x/8xppb.jpg

Kendine İyi Bak ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

kıstırgaç böceği lan bu :D

bu böcek götünden korkar, şeftaliye bayılır, küçüklük arkadaşım la bu :D

rahat uyu hacı zararsızdır. İnsan görünce saklanacak delik arar, kıskacı güçlü değil o kadar

bağda bunlarla büyüdüm ben. Şimdi ateş böceğiyle birlikte bu böceğe de hiç rastlamıyorum bağda.

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

SoloTurk bunu yazdı:

kıstırgaç böceği lan bu :D

bu böcek götünden korkar, şeftaliye bayılır, küçüklük arkadaşım la bu :D

rahat uyu hacı zararsızdır. İnsan görünce saklanacak delik arar, kıskacı güçlü değil o kadar

bağda bunlarla büyüdüm ben. Şimdi ateş böceğiyle birlikte bu böceğe de hiç rastlamıyorum bağda.

Hocam bu cevap bana değil sanırım kıstırgaç böceği yazınca ilk sayfadaki çıkıyor.. :)

Kendine İyi Bak ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

darkroques61 bunu yazdı:

Şu meftahı az önce karşımda gördüm bunu cinsi nedir bilen var mı ilk defa gördüm ya da bu büyüklükte ilk kez gördüm..

Böcek değil bu chilopod yani çıyan. Cinsini ya da türünü bilmiyorum ama kesinlikle Scutigeromorpha takımından. Aslında türüne Scutigera coleoptra derdim ama emin olamadım, bu renkte ilk kez görüyorum.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

KrypT bunu yazdı:

darkroques61 bunu yazdı:

Böcek değil bu chilopod yani çıyan. Cinsini ya da türünü bilmiyorum ama kesinlikle Scutigeromorpha takımından. Aslında türüne Scutigera coleoptra derdim ama emin olamadım, bu renkte ilk kez görüyorum.

Evet Hocam Scutigera coleoptrata bu böcek. Renk ışıktan filan farklı gözükebilir neredeyse aynı..

Pek bilgi yok nette ama onla ilgili..

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bence aynı takımdan, hatta aynı familyadan (Scutigeridae) başka bir tür. Araştırmak lazım. 

Ayrıca kulağakaçan yani Forficula auricularia gayet zararsızdır. Omurgasız lab. dersinde gösteriyoruz bu totoşları.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Gece gece bu konuya girmeyecektim

Girsemde bok varmış gibi o resimi tıklamayacaktım

Hay amk ya

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

swordfish bunu yazdı:

Gece gece bu konuya girmeyecektim

Girsemde bok varmış gibi o resimi tıklamayacaktım

Hay amk ya

aynen hocam bari birine tıklasaydım bile bile başlığı gördüm dedim pişman olucaksın sonra girdim :D

Toplam Hit: 17515 Toplam Mesaj: 81