Bu Dönemde Ev Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar

2010 dan beri tek yaptıgın şey kira ödemek işin olduğu yerde  borçtan harçtan para dayanmıyor. Aile desen destek 0 maddiyatta. 

Neyse şimdi ev almak istiyorum ama gel gelelim 2 yolum var

1.Banka kredisi

2.Eminevim fuzulev bir evim gibi firmalar

Evet tecrübeleriniz nelerdir yakın dönemde ev alam var mı? Bu yukarda saydıklarımı deneyen var mı

2018 de en azından kiraya gömdüğüm paraya  biraz ekleyip bir ev almak istiyorum.

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

60-100 bin arasi pesinat ayarlayacaksin tokinin evlerine gireceksin kredi durumun yoksa en oluru bu .İlerde evini satar baska bir yere gecersin ama sifirdan bankaya bulasmadan yapilabilecek bu .Eminevim va bilgim yok pek ama ben olsam uzak dururum .

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek
    WildWamqire bunu yazdı

Selam arkadaşlar

2010 dan beri tek yaptıgın şey kira ödemek işin olduğu yerde  borçtan harçtan para dayanmıyor. Aile desen destek 0 maddiyatta. 

Neyse şimdi ev almak istiyorum ama gel gelelim 2 yolum var

1.Banka kredisi

2.Eminevim fuzulev bir evim gibi firmalar

Evet tecrübeleriniz nelerdir yakın dönemde ev alam var mı? Bu yukarda saydıklarımı deneyen var mı

2018 de en azından kiraya gömdüğüm paraya  biraz ekleyip bir ev almak istiyorum.

Toki bakabilirsin ayriyeten kredi çekeceksen iyi araştır tüm bankaların faiz oranlarını kapılma hemen öperler dosya masrafı vs alamazlar bilgine araştırmadan kapılma alacağın evin sahibinden ayriyeten alırken geçmişten kalan borcu olmadığına dair taahhüt altına alınmış bir belge al aklında bulunsun çatı borcu oluyor adamın evi satıyor sonra sana gel öde diyor yönetici uyanık ol imzalı kağıt al borcu olmadığına dair ev almaktan zarar gelmez ödeme güçlüğü çekmezsin umarım ona göre yorganı ayağa uzat 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Sana 2 tavsiye verebilirim;

1. Eğer cebinde 3+1 almaya yetecek miktarın (kredi dahil) varsa al ve kendin otur.

2. Eğer elindeki para yetmeyecekse 80-90bin tl ye 1+1 apart al, içine 5-10bin tl lik eşya doldur ve eşyalı olarak 750-800 e kiraya ver, gelen parayla da kendi kiranı karşıla.

qoqo tarafından 09/Ara/17 23:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ne kadar kira veriyorsun ?

Nereden ev almayi dusunuyorsun ?

Ona göre yazmaya calisayim sana

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

1000 Tl ödüyorum istanbul avrupadan en kötü beylikdüzü esenyurt tarafı  tabi sefaköy,küçükçekmece veya avcılar oralarıda düşünüyorum diğer yerlerde el yakıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Beylikduzu tarafinda baktigimda 100 binden basliyor 2+1 evler.

ortalama 150 binlik bir ev alsan. 50bin nakit cikartsan 120 ay (10 yil) ortalama 1.500 TL kredi ödersin

1.000 TL yerine 1.500 TL ödeyerek ev sahibi olabilirsin. Bu carsidaki hesap ama evdeki hesabina uyarmi bilmiyorum.

Aldiktan sonra en fazla 2 yil zorlanirsin sonra zaten maas gelirin de artacagi icin kredi ödemede zorlanmazsin diye dusunuyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bu aralar konut fiyatlari dususte firsati degerlendir

Ama önünüde görerek satinal, yani ilerde borc batagina dusmemeye calis ev satin alirken mutlaka pazarlik yap ve kenarda biraz nakit para ayir ve cok acil olmadikca dokunma :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bu aralar konut fiyatlari dususte firsati degerlendir

Ama önünüde görerek satinal, yani ilerde borc batagina dusmemeye calis ev satin alirken mutlaka pazarlik yap ve kenarda biraz nakit para ayir ve cok acil olmadikca dokunma :)

saolasın hocam bakacağız elbette onlar olacak temkinli ve acele etmeden almak gerek.

Benim çeken su birevim eminevim vs şeyleri adamalrın işi mantıklı ancak tecrübe edinene varsa bilgi edinmek isteidm

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kendine yaşayabilecek para ayırmayı unutma . Tamam ev süper birşey de . 3 kuruşla yıllarca sürünmekte çok kötü bişey . Zamanla insanı zombi ye çeviriyor    . .   .

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    WildWamqire bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

1000 Tl ödüyorum istanbul avrupadan en kötü beylikdüzü esenyurt tarafı  tabi sefaköy,küçükçekmece veya avcılar oralarıda düşünüyorum diğer yerlerde el yakıyor.

Silivri'ye gel; uygun, yasanilabilecek bir yer. Tabi is yerine cok uzak kalirsa bir sey diyemem. Gecen yil 80k'ya tatli 1+1 aldim; 60k kredi cektim, 30 aylik mokoko surecinin yarisina vardim, aylik 2012 TL oduyorum. Insanin evi gibi yok, tavsiye ederim.

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 5897 Toplam Mesaj: 38
ev almak