Bu Efekte Verilen İsim Nedir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hayırlı geceler , muridler. Leon efsanesini hepimiz biliriz , ilk izledigimde çocuktum ve hersene kesinlikle 1 kere izlerim ( izlemeyen varsa diye biraz reklam yaptım :) ) 

Kız ile ateş etmeyi ögrettiği sahnenin orjinal resmi ve efekt verilmis halini ekliyorum ve efekt verilmis hali gerçekten çok hosuma giti , kendi resimlerimize böyle bir efekt yapmamız için gerekli program ve yapılan efektin ismini öğrenmeyi istiyorum. ve böyle bir resim çıkarmak için profosyonel bir kamera ile çekim yapmamız sart mı?

Orjinal hali ; 5

Efekt verilmiş hali ; 2 34

Saygı ve sevgilerim ile

Roark tarafından 10/Eyl/15 23:55 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam siyah beyaza çevirip kontrastı ile oynamış sanki..

Edit: Anı resim değil bu arada... Açı biraz farklı yüze düşen gölgenin konumu falan değişmiş vs.

NmC tarafından 10/Eyl/15 23:44 tarihinde düzenlenmiştir

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Edit: Anı resim değil bu arada... Açı biraz farklı yüze düşen gölgenin konumu falan değişmiş vs.

Hocam sanki böyle anime filmlerinde ki gibi bir görüntü olmus ve cok güzel olmus .) resimler aynı sadece başrolun oldugu kısım kırpılmıs tam halide var , yüklemedim onu yükleyeyim simdi 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

Hocam sanki böyle anime filmlerinde ki gibi bir görüntü olmus ve cok güzel olmus .) resimler aynı sadece başrolun oldugu kısım kırpılmıs tam halide var , yüklemedim onu yükleyeyim simdi 

Jean Reno'nun ağzı ve kızın gözüne bakarsan fotoğrafların aynı olmadığını görürsün..

Kendine İyi Bak ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Siyah beyaz - biraz kontrast - biraz clarity - biraz crop tamamdir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı
    Maddox bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

Jean Reno'nun ağzı ve kızın gözüne bakarsan fotoğrafların aynı olmadığını görürsün..

Inat etme resimler ayni :D

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı
    Maddox bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

Inat etme resimler ayni :D

İnatlık durum yok ki aynı değil fotoğraflar.. Bunu işaretlerle göstereblirim.. Kızın burnuyla tüfeğin ucuna bakın 2 fotoda :)

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı
    Maddox bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

Valla hocam ben aynı diye görüyorum ama , " her insanın bakış açısı farklı " cümlesi burdan geliyor sanırım :) edit : hocam efektli resimler kırpılmıs resim. 

@Tnsrk ; Kesin bilgiler mi hocam :D 

Roark tarafından 11/Eyl/15 01:53 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Sabah renkli foto uzerinde deneyip koyarim buraya hocam muhtemelen yakin sonuc cikar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Sabah renkli foto uzerinde deneyip koyarim buraya hocam muhtemelen yakin sonuc cikar

Tamam zahmet olmassa bekliyorum hocam :) 

@darkroques61; Hocam haklısın o sahnede kiz gözlerini değiştiriyor yani saniyelik bir an. Aynı sahne fakat 5-6 saniye fark ile farklı bir kare :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı

Tamam zahmet olmassa bekliyorum hocam :) 

@darkroques61; Hocam haklısın o sahnede kiz gözlerini değiştiriyor yani saniyelik bir an. Aynı sahne fakat 5-6 saniye fark ile farklı bir kare :) 

Farketmene sevindim yoksa göz durumun iyi değildi :))

5-6 saniye de yoktur ya anlık olay ondan farkedilmiyor.. 

Kendine İyi Bak ..
Toplam Hit: 2191 Toplam Mesaj: 19
efekt shop movie