folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bu Gavurlar(!) Ne İstiyorlar Bizim Kelebeklerimizden?

Bu Gavurlar(!) Ne İstiyorlar Bizim Kelebeklerimizden?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Türkiye öyle güzel bir yerdeki dünyada bulunmayan nadir börtü böçekler var bana göre adamlar bunların kaçırma sebebi 1 koleksiyon 2 yaşadıkları ortam doğa gereği biyolojik yapısını analiz etmek ve ileriye dönük insanlara bir faydası olacağını araştırmaktır.

Amaç buysa peki neden kaçakçılığını yapıyorlar, devletimizden isteseler onlara istedikleri kadar veririz.. Gizlice götürüyorlar ama.

Sen İngiltere'den kelebek istesen, kime sorup alacaksın ki? bi dünya bürokratik iş o, sonucu bile belli değil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Türkiye öyle güzel bir yerdeki dünyada bulunmayan nadir börtü böçekler var bana göre adamlar bunların kaçırma sebebi 1 koleksiyon 2 yaşadıkları ortam doğa gereği biyolojik yapısını analiz etmek ve ileriye dönük insanlara bir faydası olacağını araştırmaktır.

Amaç buysa peki neden kaçakçılığını yapıyorlar, devletimizden isteseler onlara istedikleri kadar veririz.. Gizlice götürüyorlar ama.

Sen İngiltere'den kelebek istesen, kime sorup alacaksın ki? bi dünya bürokratik iş o, sonucu bile belli değil.

Evet ama çok sayıda alıyorlar, öyle 3 tane 5 tane kavanoza kibrit kutusuna götürme işi değil.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

böcek dediniz de aklıma geldi, 2-3 ay önce ateş böceği gibi götünden ışık saçan genç bi kızın serçe parmağı kalınlığında bi tırtıl gördüm. Daha önce ateş böceğinden başka ışık saçan bi böcek hiç görmemiştim. Acaba bu da böyle değerli ender bi tırtılmıydı. Bakın şu video dakinden:

https://www.youtube.com/watch?v=oVP-Te0eEb8

rahmandaburda tarafından 05/Tem/19 10:37 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    diplomali-issiz bunu yazdı

olum bişeyide espiriye vurmayın :D hem yakında istifa edecem zaten cezayir'deyim şuan bir süre işsiz kalabilirim :D

ne getircen cezairden bize ?

Cezerye :/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Burada biyolog bir kız vardı. Nicki aklıma gelmedi. En son hastanede çalışıyordu galiba. Adı da Duygu idi. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

İlgili makale konuyu aydınlatır 

https://dergipark.org.tr/download/article-file/637625

طדṮ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Pikacu bunu yazdı

Burada biyolog bir kız vardı. Nicki aklıma gelmedi. En son hastanede çalışıyordu galiba. Adı da Duygu idi. 

Benim (:

Bizim ulkeyi sahipsiz goren ekologlardir, hayvanla calisma yapmak icin etik kurul ot cop bakanlik onayi almaya gerek gormemislerdir kavanoza atar gotururuz diye dusunurken patlamislardir, aynisini biz de asyada yapiyoruz, komploluk bir durum degil.

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Benim (:

Bizim ulkeyi sahipsiz goren ekologlardir, hayvanla calisma yapmak icin etik kurul ot cop bakanlik onayi almaya gerek gormemislerdir kavanoza atar gotururuz diye dusunurken patlamislardir, aynisini biz de asyada yapiyoruz, komploluk bir durum degil.

Bu kızdı işte. 

Konuya dönecek olursak az da olsa ülkenin sahibi varmış. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilyas208
    ilyas208's avatar
    Erkek

Cezayir'de hangi proje hocam, Rönesans mı :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    ilyas208 bunu yazdı

Cezayir'de hangi proje hocam, Rönesans mı :)

yok hocam başka bir şirket valla :) ama burdada patlak verdi sıkıntılar. kaç aydır hükümet yok c.başkanı yok vs. yeni projeler yok. Türk firmaları yeni işler çıkmazsa max 2 yılı kaldı burada.. yeni iş çıkarsa ayrı tabi :)

Toplam Hit: 3227 Toplam Mesaj: 22
hayvan böcek derin mevzu