Bu Gnu/Linuxçuların Amacı Ne?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nothing
    nothing's avatar
    Erkek

bu adamların amacı ne , ben anlayamadım.Bu işten kazançları nedir?Kazançları yoksa niye bu işi yapıyorlar?Neden doğru düzgün bir yazılım firmasında çalışmıyorlar?Beklentileri neler?

Anlayamadım gitti.

Anlayan var mı? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Çok basit dünyada herkezin dogru düzgün bir işletim sistemine sahip olma temel ihtiyaclarını kolaycana ve ücretsizce karşılama hakkı vardır günümüzde bilişim aynen hukuk,sağlık,eğitim gibi bir yaşam standartı olmuştur.....Zaten open-source piyasasındaki programcıların çogu büyük firmalarda çalışmaktadırlar zaten.... Onu geçtim birçok open-source programcısı kendi yazdıkları programların büyük firmalar için olan enterprize versiyonlarını yüksek ücretlere satmaktadırlar....Fedora/RedHat Enterprize OpenSuse/Suse Enterprize mesela

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nothing
    nothing's avatar
    Erkek
    normal sürümünü bedava dağıtıp enterprize sürümünü parayla dağıtacağına sadece enterprize yapsa, onu parayla satsa daha iyi olmaz mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

ubuntunun arkasında canonical ltd var pardusun tubitak gibi kazançlarını belli başlı kurumlar ve gönüllüler karşılamakta

bassinyourface
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Mantık ne sen kendi evinde clusster sistemi kullanıyormusun yada LDAP? işin ucunda insanlara işletim sistemini programları bedava vererek referans saglıyorlar + tekel olunmasına karşılar hem binlerce insan gönüllü olarak katılıp çalışıyorlar projede bunu nasıl kapatıp parayla satıcaklar?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek
    adamlar bu işi hobi olrk yapıolr boş zamanlarında
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

amaç ; sende olanı sana koymak

:D şaka bi yana bunların sattığı programlar öle fotoşop gibi 1000 dolarlık değil 50 bin dolara program satılıo 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    Bu insan sınıfı genelde metal müzik dinleyip anime izler. Egoist olurlar biraz, egomuzu tatmin ediyoruz sadece :) :P
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Sandman'in dedigi gibi bircoklari duzenli ve iyi bir is sahibidir,isten arta kalan zamanda gunduz programcisi modunda olmadiklari icin...ki gunduz programcisi demek mesai satinden sonra karisinin koynuna girip sabah ise giden programci tipidir ,yani isten arta kalan zamanda pc ile ugrasmayan tiplerdir...iste opensource kasanlar gunduz programcisi olmadiklari icin bos zamanlarinda acik kaynak kodlu projeler gelistirirler ...simdi opensource linux ailesiyle butunlesmistir ,aslinda acik kaynakli projeler windows icinde gelistirilebilir ama bu tip projeler hesap makinesi kodlarindan oteye gitmiyor genelde :) ...opensource un faydasi var zarari yoktur aslinda....ama issiz gucsuzken oturup OpenSource da OpenSource diyenlere herzaman gulmusumdur....ki universitelerdeki akademisyenler tarafindan bilgisayar bolumu ogrencileri surekli "Open Source" fikri asilanmaya calisilir...ama hocalarn ekledigi bir notka daha vardir ,iyi bir is sahibi oldugunuz zaman bos vakitlerinizi lutfen opensource projelere ayirin gibi...aslinda bu dogru bir tespittir ve cok uzun bir tartisma gerektirebilir....ama ana kriter bence su ,once is sonra open source :)....Ayrica ulkemizde opensource kasanlarin arasinda "got kalkikligi" "ust kimlik sorunu" "windowscular aptal" "torvalds kardes gates kalles" gibi  komik hastaliklarda mevcuttur....en sik gorulen hastalik "got kalkikligidr" :)

Son olarak metal muzik dinlemeyip ,anime izlemeyenleride var :P 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek

Çok şey kaçırıyorsun öyleyse :)

Ayrıca; www.dahianlamindakideayriyazilir.com

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kacirdigimdan fazlasini yakaladigima eminim :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 3987 Toplam Mesaj: 15