folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Hata Sebebi Ve Çözümü Nedir? ( Mavi Ekran )

Bu Hata Sebebi Ve Çözümü Nedir? ( Mavi Ekran )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Evet Arkadaslar Flash oyun oynuyordum boyle bir hata ile karsilastim..

islemci amd 945 3.0 GHZ ( 4 Cekirdek )

Ram 4 GB

Ekran karti : Nvidia GTS 250 ( 1 GB 128 Bit. )

hata

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Yav naptın makineye ? :))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GeForce
    GeForce's avatar
    Erkek

bende de sürekli bu hatayı veriyodu donanımsal dediler anakart dışında aklına gelebilicek herşeyi garantiye gönderip yenisini getirttik. eskisi kadar çok olmasada hala devam ediyo 3 yıl oldu ç.kalede bunu çözebilen teknik servis bulamadım. alıştım artık ayda yılda bir oluyo zaten

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raikkonen
    raikkonen's avatar
    Erkek

ekran kartıyla ilgili sanırım, driver ı tekrar kur, frekans çakışması yüzünden oluyordu bu sorun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam internette araştırıyorum şuan bunu. Şimdilik ingilizcesini buldum bir yama kurman mı gerekiyormuş neymiş;

http://technet.microsoft.com/library/bb968968.aspx

Eğer başka kaynak filan bulabilirsem editlerim burayı sen çeviriden filan inceleyedur .

Edit: http://support.microsoft.com/kb/244617 microsoft teknik destekte çözümü burada yer almış ama kanımca pek doyurucu değil.

Not: Sağ tarafta yazan teknik destek için son şukadar gün yazısı içime oturdu. Nasıl bırakacaksam ben XP'yi :(

Edit2: http://www.sistemsaati.com/2008/07/14/irql_not_less_or_equal.html#more-245

Hocam sorunun görüntü sürücünden kaynaklandığı kesin. Olası önerileri kısaca listeleyim sana;

• Sürücü güncelleştirmesi yapmalısın
    • Bios güncellemesi de bir ihtimal çözüm olabilir ama riskli bence
    • İstersen güvenli modda açıp sürücüleri tek tek kapatıp açarak tam olarak hangi sürücü ondan da öğrenebilirsin ama görüntü destekli bir sorun. 
    • Yukardaki microsoft teknik destekteki kayıt girdisi işlemlerini yap.
    • En olmadı sorun yazılımsal olduğundan format at ya da geri yükleyiciyi çalıştır. Ya da xp cdsini tak onarma işlemi yap.

Geçmiş olsun..

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Sorun büyük ihtimalle donanım sürücülerindendir. Güvenli modda açıp benchmark testlerinden birini uygulayın, aynı sorunla karşılaşacak mısınız?

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Aynısı kafedede var,

windows xpye yeni driverları yükledin muhtemelen, driverları 2011 yılında gelenler ile değiştir, muhtemelen çözülecek, hatta çözünce sölede bende o versiyonu ekleyim...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Aynısı kafedede var,

windows xpye yeni driverları yükledin muhtemelen, driverları 2011 yılında gelenler ile değiştir, muhtemelen çözülecek, hatta çözünce sölede bende o versiyonu ekleyim...

-----------------------------

Doğru hocam. Yukarda yapabileceklerini yazdım. Ama en mantıklısı bence sistem geri yükleme gibi bir imkanın varsa onu yap. Son yüklediğin şeyden öncekine dön.

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Windows update ile alakalı bir sorun bu.Update yaptıktan sonra güncel driver ların değişime uğramış ufak bi uyumsuzluktan dolayı bu hatayı vermiş.sen en iyisi sıfırdan bi windows kur sağlam olsun işin.

Windows updateyi de devredışı bırak.Driverlarınıda orjinal dvd den yükle.

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hapymy707
    hapymy707's avatar
    Erkek

ekran kartıyla ilgili sanırım, driver ı tekrar kur, frekans çakışması yüzünden oluyordu bu sorun

yorum yoh
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

windowsu hele bi guncelle 

aynı hatayı max payne exe dosya dosyaısını alırken yapıyodu sanki

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
Toplam Hit: 3588 Toplam Mesaj: 13