folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bu Mac'lerden Hangisini Tavsiye Edersiniz (Yazılımcı İçin)

Bu Mac'lerden Hangisini Tavsiye Edersiniz (Yazılımcı İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ssd bu kadar kısa ömürlüyse değmez bence uğrşamaya :)

tagext, 8 gb ram fazla değil mi :) fiyat o zaman baya artar.. ama yine de söylerim. bir de büyük ekran olması daha iyi olur. küçük şeyleri pek

sevmiyorum :) 

@mavigözlüdev, hocam ayıp olur o kadarı da :) büyük ihtimal taksitle falan alacak.. buradan al demek ne bilim .. ben isteyemem.. zaten bunu da

istemiyorum ama iki de bir soruyor. tr ye gelince aldırmam ona :) arada çok da fark yok.. ama daha pahalı. klavye olayını sticker ile çözmeyi

düşünüyorum ama garanti olayı olmayacak sanırım

şimdi fotoğrafları o çektiyse tabi ki bir mesaj var ortada, işine yaramayacaksa hiç masraf yapmasının gereği yok öteki türlü ne kadar doğru olur bilmiyorum ama modeli yükseltip üstüne sen para ekleyebilirsin tabi biraz hediyelikten çıkar ürün hediye olmaz yardım hediye olmuş olur öyle ikna edebilirsin.

İşine yaramayacaksa ortalama bir model almasının gereği yok kısacası.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

bence yazılımcı için çekirdek gücü gereksiz çmzünürlük olarakda ios yapıyosan ve özel garafik tasarımda yapman gerekicekse önemli ve winowsda kurucam diyosan üstüne senin için hafif olması lazım bu durumda macbook air kesinlikle senin için biçilmiş kafatan hem ssd olduğu için windows da da çok güzel çalışır hemde hafif olduğu için istediğin heryerde çalışabilirsin bide 13" miş ztn macbook air ki bu çok önemli eğer 11" olsaydı önermezdim ama 13" airler seningibi programcı içni çok güzel olur pişman olamzssın gerçekden öneririm airi..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

şimdi fotoğrafları o çektiyse tabi ki bir mesaj var ortada, işine yaramayacaksa hiç masraf yapmasının gereği yok öteki türlü ne kadar doğru olur bilmiyorum ama modeli yükseltip üstüne sen para ekleyebilirsin tabi biraz hediyelikten çıkar ürün hediye olmaz yardım hediye olmuş olur öyle ikna edebilirsin.

İşine yaramayacaksa ortalama bir model almasının gereği yok kısacası.

evet hocam o çekti bildiğim kadarıyla marketteyken çekmiş.. yeni modelleri 2200 frank dedi.. onu da zorlamak istemiyorum. çünkü bana bir de

iphone 5 64 gb almış :) eğer orta hal dediğimiz i5 ve 4 gb ise bunun kaldırması gerek diye düşünüyorum ama mac tecrübem hiç olmadığı için fikrim

yok ne kadar performans alabilirm diye. o yüzden böyle bir konu açmak istedim.. bir kere yurtdışında apple store da mac i bir iki dk görüp

dokunmdum onun dışında hiç gerçek hayatta kullanmadım

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

bence yazılımcı için çekirdek gücü gereksiz çmzünürlük olarakda ios yapıyosan ve özel garafik tasarımda yapman gerekicekse önemli ve winowsda kurucam diyosan üstüne senin için hafif olması lazım bu durumda macbook air kesinlikle senin için biçilmiş kafatan hem ssd olduğu için windows da da çok güzel çalışır hemde hafif olduğu için istediğin heryerde çalışabilirsin bide 13" miş ztn macbook air ki bu çok önemli eğer 11" olsaydı önermezdim ama 13" airler seningibi programcı içni çok güzel olur pişman olamzssın gerçekden öneririm airi..

air i silmiştim hocam kafamdan da neden böyle dedin şimdi :) ben hdd yi çok yorarım, o yüzden ssd nin ömrü kısa olursa bi daha mı alacağım ..

grafik ile işim yok hocam benim. onu başkası yapar ben öyle kullanırım.. mac istememin tek sebebi iphone/ipad uygulama geliştirmek (biliyorum

farklı şekilde yapılabiliyor ama ben bu pure istiyorum :) )

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    EdepsizPenguen bunu yazdı

air i silmiştim hocam kafamdan da neden böyle dedin şimdi :) ben hdd yi çok yorarım, o yüzden ssd nin ömrü kısa olursa bi daha mı alacağım ..

grafik ile işim yok hocam benim. onu başkası yapar ben öyle kullanırım.. mac istememin tek sebebi iphone/ipad uygulama geliştirmek (biliyorum

farklı şekilde yapılabiliyor ama ben bu pure istiyorum :) )

farklı şekilde olmuyor vm ile xcode derlemek illegal doğru yoldasın yani. SSD şart değil, yazılım ise olayın lüks bile sayılabilir senin için önemli olan verinin saklanması, normal hdd kullanırsın o sıkıntı olmaz. Sana lazım olan bellek ve işlemci ayrıca tekrarlıyorum o ekran küçük kullandım ben.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı
    farklı şekilde olmuyor vm ile xcode derlemek illegal doğru yoldasın yani. SSD şart değil, yazılım ise olayın lüks bile sayılabilir senin için önemli olan verinin saklanması, normal hdd kullanırsın o sıkıntı olmaz. Sana lazım olan bellek ve işlemci ayrıca tekrarlıyorum o ekran küçük kullandım ben.

hocam vm ile değil de air,phonegap,xamarin gibi şeyleri kullanmayı kast etmiştim.  evt ssd şart değil ve dediğin gibi ekran boyutu küçük geliyor bana da :)

o halde şöyle bir şey desem yeterli olur mu? 

320/500 gb harddisk

1 gb ekran kart

ekran 15.4 inc 

4 gb ram 

core i5 2.3/2.5 cpu

bu tarz bi aletle sıkıntı yaşamam değil mi? ve buna yakın konfigurasyonu olan bir model var mıdır macbook için?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ssd bu kadar kısa ömürlüyse değmez bence uğrşamaya :)

tagext, 8 gb ram fazla değil mi :) fiyat o zaman baya artar.. ama yine de söylerim. bir de büyük ekran olması daha iyi olur. küçük şeyleri pek

sevmiyorum :) 

@mavigözlüdev, hocam ayıp olur o kadarı da :) büyük ihtimal taksitle falan alacak.. buradan al demek ne bilim .. ben isteyemem.. zaten bunu da

istemiyorum ama iki de bir soruyor. tr ye gelince aldırmam ona :) arada çok da fark yok.. ama daha pahalı. klavye olayını sticker ile çözmeyi

düşünüyorum ama garanti olayı olmayacak sanırım

o ısrar ediyosa gelirken alacam diye yapacak bişey yoki aynı fiyata aynı ürün garantili diye dedim ben :) 
    bide sadece ssd kullanmazsın, ssd + hdd kullanırsın güzel güzel :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

o ısrar ediyosa gelirken alacam diye yapacak bişey yoki aynı fiyata aynı ürün garantili diye dedim ben :) 

dediğin gibi mantıklı hocam buradan alsa da ben onu söyleyemem maalesef :) bu ssd den iyice soğudum ben :) ssd + hdd nasıl oluyor bilmiyorum

dvd rom mu sökülüyor taktırmak için yoksa harici mi bağlanacak.. hiç gerek yok bence :) 500 gb bir normal hdd yeterli olur.. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

ram in çoğu olmaz. ram ramdir en az 8 olması lazım.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

dediğin gibi mantıklı hocam buradan alsa da ben onu söyleyemem maalesef :) bu ssd den iyice soğudum ben :) ssd + hdd nasıl oluyor bilmiyorum

dvd rom mu sökülüyor taktırmak için yoksa harici mi bağlanacak.. hiç gerek yok bence :) 500 gb bir normal hdd yeterli olur.. 

normal hdd de gayet yeterli hocam zaten, ben ssd lafı geçiyo genelde diye dedim.. bende yok ssd , oturup karalarda bağlamıyorum :)
    dvd kısmı çıkarıp takılıyo eüer ssd+hdd yapıcaksan.. 
    alsın arkadaş aleti, bi kullan hele zaten "buna ssd taktırmam lazım böyle kullanılmaz bu" gibi bi cümle kurmayacaksın hiç :) 

.
Toplam Hit: 2619 Toplam Mesaj: 26