Bu Torrent Siteleri Ne İş?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

bizim aşırı çıkarcılığımızdan başka birşey değil.

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pekher
    Pekher's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam şimdi şöyle birşey düşün, sitede davetiye falan yok herkez girip indirebiliyor.Adam kaliteli bir paylaşım yapmış gönderme hızı 1mb/sn bunu 1000 kişi direkt indirmeye başlarsa herkese 1kb/sn gibi bir hız düşer ve inan ki o indireblerin %90'ı gönderme hızını 1kb veya en fazla 20-30kb/snye ayarlıyor bu da hızın düşmesi adamın daha az sunum yapıp tek bir torrent dosyası için seedboxunda daha fazla zaman yer kaplaması anlamına geliyor.Ratio ve davetiye sistemi olunca adam sike sike ratiosunu ya da üyeliğini korumak için gönderme olayına giriyor.

Olay tamamiyle kaliteyi korumak aslında.Ben mesela hiçbiryerde bulamadığım dexter bütün sezonlar 1080p yi 1.3mb/sn ile(10mbit intetnetim var) BTN'den çekebiliyorum.Aynı şekilde torrentzden aynı sezonun 720p olanını en fazla seeder olanından, 20kb/sn ile çekebildim.Umarım anlatabilmişimdir olayı.

bu açıklama yetti bana sanırım ya=) haklısınız tabi paylaşım olarak bende esirgemeden paylaşanlardanım ama davetiye bulamayınca böyle atarlandım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pekher
    Pekher's avatar
    Erkek

Bu davetiye sistemini savunan arkadaşlar ozaman bana turktorrent.biz sitesi hariç bi ste için davetiye yollarsanız sevinirim ya =) çok ihtiyacım var

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

Pekher bunu yazdı:

ucenmi bunu yazdı:

Pekher bunu yazdı:

ucenmi bunu yazdı:

hocam davetiye önemli bişi önüne gelen üye olursa o siteye adam indirir paylaşmadan çıkar böyle olursada diğer kullanıcılar için çok kötü olur o yüzden davetiye gerekli ve önemli birşey.

Her davetiye ile giren paylaşıyor mu sence? Bence öyle değil. Herkes kendi dalgasına bakıyo.. Daha doğrusu büyük kısım böyle..

@Mod : :|

amacım tartışmak değil ama bak şimdi o adam bi yerden davetiye buldu kötüye kullandı ve paylaşmadı sonra ban yedi . daha sonra davetiye bulmabilecekmi sence hemen eğer davetiye sistemi olmasaydı direk üyelik açardı ama davetiye sisteminde böyle bişi olmuyor işte o yüzden faydalı birşey

yok aga anladım dediğin şeyi zaten bana göre birazcık mantığı varsa oda budur yani senin dediğin şey.ama nebiliyim ya bukadar kasmanın manası yok hani sonuçta isteyen adam gene napar eder bi şekilde davetiye bulur yani.böyle düşünüyorum bilmiyorum blki yanlış düşünüyorumdur

doğru söylüyorsun o adam yine bulur ama uraşması gerekecek sonuçta. zaten davetiye bir tür güvenlik önlemi gibi bişi bazı zayıf yanlarıda var ama bir derece ölüyor işte bu tür olayları. ayrıca ben warcraft oynuyorum dota falan işte ordada adamlar hile falan yapıyorlar ban yeselerde direk üyelik açıyorlar o zamanda senin banlatmak için yaptığın bütün emekler boş gidiyor torrnet işide aynı bunun gibi o kadar emek harcıyorsun indirmek ve paylaşmak kaliteyi korumak için bunun içinde üye alımı biraz zor olmalı. mesela tbt dede davetiye sistemi var bu sayede bu kadar iyi bi ortamı olduğunu düşünüyorum davetiye olmasaydı bu sitede neler neler olurdu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pekher
    Pekher's avatar
    Erkek

ucenmi bunu yazdı:

Pekher bunu yazdı:

ucenmi bunu yazdı:

Pekher bunu yazdı:

ucenmi bunu yazdı:

hocam davetiye önemli bişi önüne gelen üye olursa o siteye adam indirir paylaşmadan çıkar böyle olursada diğer kullanıcılar için çok kötü olur o yüzden davetiye gerekli ve önemli birşey.

Her davetiye ile giren paylaşıyor mu sence? Bence öyle değil. Herkes kendi dalgasına bakıyo.. Daha doğrusu büyük kısım böyle..

@Mod : :|

amacım tartışmak değil ama bak şimdi o adam bi yerden davetiye buldu kötüye kullandı ve paylaşmadı sonra ban yedi . daha sonra davetiye bulmabilecekmi sence hemen eğer davetiye sistemi olmasaydı direk üyelik açardı ama davetiye sisteminde böyle bişi olmuyor işte o yüzden faydalı birşey

yok aga anladım dediğin şeyi zaten bana göre birazcık mantığı varsa oda budur yani senin dediğin şey.ama nebiliyim ya bukadar kasmanın manası yok hani sonuçta isteyen adam gene napar eder bi şekilde davetiye bulur yani.böyle düşünüyorum bilmiyorum blki yanlış düşünüyorumdur

doğru söylüyorsun o adam yine bulur ama uraşması gerekecek sonuçta. zaten davetiye bir tür güvenlik önlemi gibi bişi bazı zayıf yanlarıda var ama bir derece ölüyor işte bu tür olayları. ayrıca ben warcraft oynuyorum dota falan işte ordada adamlar hile falan yapıyorlar ban yeselerde direk üyelik açıyorlar o zamanda senin banlatmak için yaptığın bütün emekler boş gidiyor torrnet işide aynı bunun gibi o kadar emek harcıyorsun indirmek ve paylaşmak kaliteyi korumak için bunun içinde üye alımı biraz zor olmalı. mesela tbt dede davetiye sistemi var bu sayede bu kadar iyi bi ortamı olduğunu düşünüyorum davetiye olmasaydı bu sitede neler neler olurdu

aynen edit olarak belirttim zatn tahribat konusunda çok haklısın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kararti
    kararti's avatar
    Erkek

bende bu torrent işine bi ara merak saldım ama beni pek sarmadı. Herşeyden önce ratio yu tutturmak için sabahtan akşama kadar pc açık kalsın ki seed edebilesin bu seferde kol gibi elektrik faturası geliyor. o paraya ayda 10 15 liraya herhangi bir premium üyelik alır krallar gibi sıkıntısız işimi görürüm.

Bayram geçtikten sonra yak g.tüne kınayı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

zamunda.net diyorum başka bişey demiyorum.

Merhabaaaaa
Toplam Hit: 2127 Toplam Mesaj: 18