folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bulgaristan"Da Okumanın İyi Ve Kötü Yönleri ?

Bulgaristan"Da Okumanın İyi Ve Kötü Yönleri ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

hocalar aklımda böyle bi düşünce 1 haftadır araştırıorum ama sadece sitelerde orda burda okuyan kimseyle konuşamadım burda vardır diye forumsearch e falan baktım ordada tatmin olamadım aklımda 1001 türlü soru var en basitleri :

öğrenci için nası bi memleket

türklere bakış açıları neler

diploması heryerde geçiyomu

geçinmek kolaymı zormu pahalı bi yermi

öss falan yokmuş doğrumu  

eğitimi tatmin edici niteliktemi

en basitleri bunlar okuyan hocalar varsa we yardımcı olabilirlerse çok mutlu olurum çok büyük ikilemdeyim ilerisi konusunda onun için tecrübesi olan hocalardan yanıt almak istiyorum kulaktan dolma bilgisi olanlarla değil :) 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jetlag
    jetlag's avatar
    Erkek
    valla arkadaşım cok güzel kızları oldugunu biliyorum sadece :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

ElOog bunu yazdı:
    -----------------------------
    valla arkadaşım cok güzel kızları oldugunu biliyorum sadece :)

ee yeterli bi sebep git git 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek
    SilenC3 bunu yazdı:

- guzel memleket

- turklere bakis acilari kisiden kisiye degisiyor ama geneli iyi..

-Diplomalari butun avrupada geciyor, gittigin okula ve boluma gorede turkiyede geciyor..

- gecinmek cokta zor deil hersey dahil 400 liraya gecinebilirsin.

- oss sart deil ama diplomanin tr de gecmesi icin avantaj saglar ( baraji gecsen yeter)

- eger ingilizce boluma gidersen egitimden pek tatmin olmassin, bulgarcayi guzel ogrenebilirsen egitimden tatmin olursun ( ama o kadarda kolay bi dil degil !)

benim fikrim.. burda dil ogrenmeye harcadigin vakitle tr de rahat rahat universite bitirirsin.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    aLsanCaK bunu yazdı:
    SilenC3 bunu yazdı:

- guzel memleket

- turklere bakis acilari kisiden kisiye degisiyor ama geneli iyi..

-Diplomalari butun avrupada geciyor, gittigin okula ve boluma gorede turkiyede geciyor..

- gecinmek cokta zor deil hersey dahil 400 liraya gecinebilirsin.

- oss sart deil ama diplomanin tr de gecmesi icin avantaj saglar ( baraji gecsen yeter)

- eger ingilizce boluma gidersen egitimden pek tatmin olmassin, bulgarcayi guzel ogrenebilirsen egitimden tatmin olursun ( ama o kadarda kolay bi dil degil !)

benim fikrim.. burda dil ogrenmeye harcadigin vakitle tr de rahat rahat universite bitirirsin.. 

trde nerde üniye girioyosun hocam meslek lisesi çıkışlıyım bizim ünimiz 2 yıllık he tabi istisna durumlar var ama ben o istisnalardan değilim :) bildiğin gibi bulgaristanda istediğin bölüme falan girebiliyosun en büyük avantajı bu sen olsan naparsın :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    yeni zelanda ya git hocam. orda üniler 3 yıllıkmış. diplomaları tüm dünyada geçerliymiş.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

bugrahan45 bunu yazdı:
    yeni zelanda ya git hocam. orda üniler 3 yıllıkmış. diplomaları tüm dünyada geçerliymiş.

hocam dur sende zaten kafam karışık bişeyler daha çıkarma başıma :D 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    bazı bölümlerin denkliği var hocam elektorink mühendisliği falan. sofya istiyosundur büyük ihtimal biraz pahalı oluyor diğer yerelere göre ama modern şehir. dersler full ingilizce. ilk gittiğinde sınava giriyorsun sonra ingilizce kursuna gidiyorsun. seni dışlamıyor oranın halkı

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    bazı bölümlerin denkliği var hocam elektorink mühendisliği falan. sofya istiyosundur büyük ihtimal biraz pahalı oluyor diğer yerelere göre ama modern şehir. dersler full ingilizce. ilk gittiğinde sınava giriyorsun sonra ingilizce kursuna gidiyorsun. seni dışlamıyor oranın halkı

yurt ortamı falan nası hocam biraz bilgin warmı yakalamışken sorim :) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

ben bg de okuyorum bu yıl 2.senem olucak

sorularını burda cevaplıyım baska sorularında varsa pm at msn den konusuruz

sofya istanbul tarzı biryer biraz pahalı diğer bg sehirlerine göre  ben ilk yıl plovdiv deydim  plovdiv eskişehir tarzı öğrenci şehri olmuş durumda  plovdivde türk öğrenci çok bulursun gerçi plovdivde bir kürt türk ayrımı var bazı kürtler türklerle arkadasşlık yapmak istemiyor ama ben hiçbir kürtle sorun yaşamadım.

türklere bakış açıları tabiikide iyi çünkü ülkelerinin kalkınmasına yardımcı oluyoruz. türkiyeden gelen öğrenciler manyak para bırakıyor bulgaristana. bulgarlar 200leva ev kirası veriyosa biz 600 veriyoruz.

diploması avrupa sertifikası olarak veriliyor. sofya üniversiteleri avrupada tanınmış üniversiteler ayrıca. sofya teknik üni. avrupanın en eski ünilerinden biri. ayrıca avrupa ülkelerinin diploması bütün avrupa birlğine aday ülkelerde geçmek zorunda. türkiye sadece tıp konusunda sorun cıkarıyor. tr de tıp okumak zor ama orda herkes okuyabiliyor.

geçinmek tr deki büyük sehirlere göre daha ucuz ben istanbulluyum bana ucuz ama kişiden kişiye değişir. ben 300 e de geçinen gördüm 1000 e de gördüm.
    hergün discoya bara karı kız alemine akmassan fazla para harcamassın. 400 e rahat geçinirsin. discona da gidersin kızla da gezersin herşeyi yaparsın.

öss yok  tr deki gibi herkes kazandıgını okumuyor istediğini okuyor.

eğitim biraz kişiye bağlı hocalar girip anlatıyor dersi sen dinlersen basşarılı olursun gerçi heryerde böledir. ama burda biraz rüşvet olayı var bu yüzden öğretmenler fazla sıkmıyor ögrenciyi geçemesse nasılsa rüşvet alcak çünkü.ama sen hocam bi saat daha fazla duralım anlamadım de bekler anlatırlar.

eğitim tatmin edicimi bilemem ama konustukları ingilizce çok boktan acaip bi aksanları var:D 

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    hocam pm ne attım msn i ordan konuşalım olurmu ?

Toplam Hit: 3641 Toplam Mesaj: 13