folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Burs Başvuruları (Aile Durumu) İle İlgili Yardıma İhtiyacım Var..

Burs Başvuruları (Aile Durumu) İle İlgili Yardıma İhtiyacım Var..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

Bu yıl ÖSS ye girdim ve hatrı sayılır bir puan yaparak iyi bir üniye girdim. Burs başvuru da yapacağım haliyle ama aile içi durumda bir kaç karışıklık var ve bilgileri formlara nasıl aktaracağım konusunda bazı soru işaretleri var kafamda. Belki aranızda benim durumum gibi yakın bir olay yaşayan varsa yardımcı olabilir diyerek bu konuyu açıyorum.

Babam ben 1-2 yaşlarındayken vefat ediyor, memur olduğu için maaşının bir bölümü bana bağlanıyor. Annem ikinci evlilik yapıyor sonrasında. Sonradan bir kardeşim oluyor ve bir de üvey kardeş var benim yaşımda. 

Üvey baba ve annem emekli, sadece emekli maaşları var. Arabamız var 1 adet de ve o da üvey babamın üstüne kayıtlı. Soyadlara baktığımızda benim evde yaşayan kimseyle bi akrabalığım yok aslında :) Ama burs formlarında aileye giren maaş bölümüne hem babamın hem annemin maaşını mı yazmam gerekiyor? Bana öz babamdan kalan ufak bi maaş vardı, 18 yaş dalgasına bi süredir alamıyorum. Üniye gidince gerekli evrakları yollamam gerekiyor. O da bürokratik işlemlerden ötürü yeni yılı bulur. O maaşı da yazacak mıyım gelire? Üvey kardeş meselesi var bir de, onu da yazmam gerekiyor mu ?

Aranızda bilgisi olan birileri vardır diye umuyorum.. Kime sorsam kesin birşey diyemiyor çünkü, yaşamış veya görmüş birileri lazım..

Taşağa almazsanız sevinirim :)

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

kredi garanti çıkıomuş ama senin özel durumun bilemiorum

hortlasın :S

ben düşük gösterdim geliri bişi olur mu ? 

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek
    Büyük burslarda baya araştırıyolar diye biliyorum, kredi ve yurtlar kurumundan pek o kdr detaya ineceklerini sanmıyorum. Anne veya babanın bordrosu varsa onu yazın yeter diyolar. Kira, icra vs tarzı ek gelirler etkilemiyormuş pek onda. Araştırma yok yani. Ama benm üni için gerekli belgelerde sahtekarlık eksi bilgi vermede disiplin cezaları var ondan bu kadar detaylı sordum..

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    Hocam bu hikayeye burs vermeyecek kimse tanımam :)

Adsense Gelirli Siteler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karani
    karani's avatar
    Erkek

thehunturk bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hocam bu hikayeye burs vermeyecek kimse tanımam :)
    -----------------------------

Bencede öyle hoca,  filmlerdeki gibi hikayen :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

İyi ki taşak geçmeyin dedik :))

Dediğim gibi formlarda anlatılmıyo böyle hikaye.. Seçenekler ve maaşları yazdığımız bölümden ibaret internet formları :/ Ondan nasıl doldurmam gerektiği konusunda bir fikrim yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek
    hoca kayıtlarda ispatlamayacakalrı hiç bişeyi yazma ...örnek üvey baba + kardeş +araba hatta ev de üveyse onuda yazma kesin alırsın..sadece annenin maaşını yaz.

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek
    O kadar araştırcaklarını sanmıyorum. Orda zaten üvey kardeşim var kısmı vardı gibi hatırlıyorum. Babayada üvey de. Hatta ayrılar de boşver :D Hem üvey hem ayrı daha iyi olur :D

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

Hem üvey hem de ayrı :D

Gelir konusunda da parlak bir fikrin var mı :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabir22
    muhabir22's avatar
    Erkek
    Abi öz baban olmadığı için soyadlarınız da aynı olmadığı için o sorun olmaz diye düşünüyorum. Senin önceden aldığın paraya geline şuan almadığın için bankada da öyle göründüğü  için yazmasan da olur, fakat okula kaydını yaptırdığında öğrenci belgenle birlikte dilekçe verdiğinde o maaş tekrar sen okulun bitene kadar bağlanıyor.. Sadece bu kadar yardımcı olabilirim...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    kardeşim öncelikle başın sağolsunda konuya gelince bence bunu bize anlatıcagına meb den biriyle iletişime geç yada yüzyüze egitim merkezlerine git bir konuş eminim sana yardımcı olucak kişi vardır.Eğer ihtiyacın varsa bu iş şakaya gelmez.Ögrenci adamın tüm dünyanın ihtiyacıdır.Para :) helede gelecek söz konusuysa

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
Toplam Hit: 3144 Toplam Mesaj: 12