folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bursa'da 2 Günlük Gezi İçin Tavsiyeler

Bursa'da 2 Günlük Gezi İçin Tavsiyeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Müritler bayramdan sonra İstanbul'dan çıkarak 2 günlük bir Bursa gezisi yapmak istiyorum. Bursa'dan sonra da kuş adasına geçmek zorundayım. Spontane takılabilecek bütçe de olmadığından plan yapmam gerekiyor ve bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. :)

Bursa'da öncelikle gezmek istediğim yerler Koza Han ve Cumalıkızık. Bir günü Koza Han ve çevresini gezerek geçirmek istiyorum, Ulu Camii filan görmek lazım. Diğer günü de Cumalıkızık başta olmak üzere kızık köylerini gezerek geçirmek istiyorum. Bunun dışında mümkün olabilirse Suuçtu Şelalesi de görülecek bir yer gibi duruyor. İstanbul'dan çıkıp Bursa'dan sonra Kuş Adası'na devam edeceğim düşünülürse nasıl bir plan yapmak lazım? Nerden başlamak nerde bitirmek lazım? Hangi vasıtaları kullanmak lazım ve hazır gitmişken mümkün olan nereleri görmek lazım? Merak ettiğim konular bunlar. Kalacak yer için en uygun yer neresi olur bir de o var. Ben hariç en az 3 arkadaş daha olacak gibi duruyor yanımda. Bunları da göz önünde bulundurarak bana tavsiyeleriniz neler olur? :)

hay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Cumalıkızık'ta köy kahvaltısı yapmanı kesinlikle tavsiye ederim hocam. Yıllar önce gitmiştim, hala o sofrayı unutamam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

otobüsle gelecekseniz bursa terminalde indiğinizde 38 numaralı otobüse binip heykelde inin heykele geldiğinizde farkedersiniz zaten geçtiğiniz yolların en canlısı olur ulucamiyi falanda görürsünüz zaten ama kozahan çevresi falan öyle koca bir gün gezilcek bir yer değildir yani şöyle söyleyeyim arkadaşlarla ya bu gün nerde çay içsek diye düşünürken aman neyse kozahana gidelim bari denilen bir yerdir yani cami gibi yapıları gezmek görmek hoşunuza gidiyorsa kozahan çevresi iyi olacaktır ulucamii vs. ama çabuk sıkılırsınız cumalıkızık ise yani öyle çok görülmesi gerekmesede güzel köy eskiden daha iyiydi lakin yerlisi böyle turist geldiğini görünce hemen abandı kafeler falan açtı cıvkı çıktı sayılır bursa küçücük şehir öyle çok gezecek bir yeri yok yada yıllardır burda olduğumdan banada öyle geliyor olabilir tabii, dönüştede yine merkezden 38 e binip terminale ulaşabilirsiniz rahatça, gezme konusunda pek yardımcı olamadım ama şahsi fikirlerimi yazayım dedim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

altınızda araç yoksa gezemezsiniz.

10-11 den sonra toplu taşıma diye bi olay yok. tramway 12 de iptal.

şu ara havalar gündüz dışarıya kafayı uzatamayacak kadar sıcak. eziyet çekersiniz.

gezilebilecek noktalar birbirlerine epey uzak. taksiyle olacak iş değil. 

bence direk kuşadasına devam edin.

gelip merkezde konaklarsanız sadece yemek yersiniz. başka bişe yok.

yemek yenilecek güzel mekan da yok gerçi merkezde çiçek ızgara dışında.

son 1 senede sadece kitap almak için çıktım merkeze.

razaman dolayısıyla kozahan türbeler ulucami vs. full mesai yapıyodur. akşam vakti düşmeyin oralara.

Hybris tarafından 10/Tem/14 04:37 tarihinde düzenlenmiştir

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

bursa osmangazi'de gezi otobüsleri var. Bir kaç saat sürüyor sanırım ve rehber eşliğinde oluyor. Tek turluk ücretleri de 5 TL.

http://www.osmangazi.bel.tr/sayfa.asp?mdl=haber&param=1297

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaDCouRaGe
    MaDCouRaGe's avatar
    Erkek

Hocam gezi için otobüs mantıklı, istanbul dan budo ile mudanya ya geçip orada dolaşabilirsin sonra kent merkezine geçer en uygunu günlük kiralık ev tutarsın, zaten koza han hanlar bölgesi merkezde kalıyor birşey olursa sorarsın.cumalıkızık ve kızıklar olarak fazla zamanın geçmez sabah kahvaltısına git cumalıkızıkta yarım günde dönersin.

Ayrıca gidebilirsen gölyazıya git iyidir hoşuna gidecektir.Aklıma geldikçe yazarım yerleri

NORMALİDE BİZİ BULMAZ Kİ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkrp
    mkrp's avatar
    Erkek

teleferik ile uludaga çıkılabilir 

İnsanlar kahramanları oynuyorlar; çünkü korkaklar. Azizleri oynuyorlar; çünkü kötü ruhlular. Suikastçıyı oynuyorlar; çünkü yanıbaşlarındaki komşularını öldürmek için yanıp tutuşuyorlar. İnsanlar oynuyorlar ; çünkü doğuştan yalancılar!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

hocam ben olsan 

sabah direk cumalıkızık a kahvaltıya giderim zati 3 sokak 

ulaşım tavsiyem 38 e binip kent meydanında in ardından minübüs duraklarından cumalı kızıka gidersin kahvaltı gezme derken cok gezilcek bi yer yokzati aynı münübülerse burdaya kent meydanına dönersin

eğer yürümeyi seviyorsanız oradan yürüyerek fomara meydanına ardından kozahan ve kapalı çarşı  - ulucami - heykel - setbaşı - yeşil türbe 

istikametinde bir tur atarsınız geldiniz yoldan geri dönüp tophane civarını gezin türbeler falan var  manzara güzeldir  

park bahçe mrakın varsa tophaneden bursa stadı gözükür yanında kültürpark var orayıda gezebilirsin

tuvalet ihtiyacınızı merkezdeki zafer plazada karşılarsınız  + heryerde çeşme mevcut içiminde sorun yok 

tavsiyem kent meydanında 1 tane ku kart alın içine yükleme yapın hepiniz aynı kartla gezin ekonomik olur 

bütün bunlar için 1 gun rahatlıkla yeter 2 gune bencede gerek yok aksamınada atlayın otobuse 

burayada bir goz at

http://www.bosgezeninboskalfasi.com/bursa

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

bursa gölyazı.

geçerken şurayada uğra gölün kıyısında çınar ağaçlarının altında bi çay iç. iyi gelir.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

cumalıkızıkta kişi başı 15 liraya kahvaltı yaparsın. onun haricinde gezip aa evler ne değişik dersin o da yarım saatte biter. yani öğleden sonra gitmenin anlamı yok. oranın olayı kahvaltı. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi

Hocam bırak bursayi git kusadasina denize gir,milli parklari gez 

Ordan didime gec ordan izmir de bir tur at,en son paran kalirsa bursaya iskender yemek icin donuste ugrarsin bir

hadi sevişelim..
Toplam Hit: 1715 Toplam Mesaj: 12