folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bursa'lı Müridlerden Yardım

Bursa'lı Müridlerden Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

Direk konuya gireyim, mürid/müride ler önümüzdeki haftasonu sözlümle Bursa'ya geçmeyi planlıyorum. Gezilcek yer önerileriniz nerelere gitmeliyim, nasıl gidilir fikirlerinize ihtiyacım var.

Eli yüzü düzgün fiyatı makul otel tavsiyeleriniz nelerdir ? veya başka nerde kalabilirim ? tek başıma gelsem bulurum kalcak bir yerde yanımda kız olucağı için biraz bilip gitmek daha iyi olur. belki aranızda vardır tanıdığı olan veya çalışan falan. (konum itibariyle gitmekte zorlanıcağım yerler olmasın bide temiz olsa iyi olur)

Birde, taa yıllar önce ebeveynlerimle gittiğimde evlilik cüzdanı falan istemişlerdi diye hatırlıyorum tuğra otelmiydi öyle birşeydi sanırsam, öyle bir olayla karşılaşmakda istemiyorum.

Son olarak, şu meşhur iskenderci nerdedir ? çocukken gitmiştim hayal meyal hatırlıyorum bi binanın en alt katıydı tahtadan dekoru vardı bi cadde üstündeydi, giderken solda dönerken sağda :D onunda bi yerini öğrensem iyi olur hani.

şimdiden yardımlarını esirgemeyen müridlere teşekkür ediyorum.

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opter
    Opter's avatar
    Erkek

O gittiğin iskenderci orjinal değildir. Yani reklam işini yapan, meşhur eden o dur ama onun orjinalini yemek istiyorsan Uludağ Kebap'a gideceksin. Kent meydanı'nda yer açtı ama oraya değil de, oraya gittiğinde sorsan hemen gösterirler eski dükkanı zaten karşı çaprazında kalıyor oraya git. Asıl iskender'i gör. Maddi durumun nasıl peki ayırdığın bütçe?

Adalet dolu dünya, merhamet dolu dünyadan daha büyüktür. | Kuşandık sarı laciyi, Saraçoğlu yokuşlarında...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Ulucami ve Tophane klasik olacak ama oralar var şehir içinde. Heykelde güzel kafeler var. Cumalıkızık'a falan kahvaltıya gidilebilir. İskender Zafer Plaza'da var merkeze yakın olarak. Otel bilmiyorum ama Görükle'de evlerini kiralayan öğrenciler vardı aslında. İnternetten otellere bakıp arayıp sorabilirsin evlilik cüzdanının sorun olup olmayacağını. Unutmuşum birde teleferik olayı var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

Opter bunu yazdı:
    -----------------------------

O gittiğin iskenderci orjinal değildir. Yani reklam işini yapan, meşhur eden o dur ama onun orjinalini yemek istiyorsan Uludağ Kebap'a gideceksin. Kent meydanı'nda yer açtı ama oraya değil de, oraya gittiğinde sorsan hemen gösterirler eski dükkanı zaten karşı çaprazında kalıyor oraya git. Asıl iskender'i gör. Maddi durumun nasıl peki ayırdığın bütçe?

500-600 arası bütçe

edit: bak şimdi iyice merak ettim orjinal iskenderi :)

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek
    İskenderci Heykelde Ünlü Caddede ama tadı hiç güzel değil fazla bir kalite beklemeyin. Gezilecek yer olarak tarihi istersen Yeşil semti, Tophane ve arasında kalan Atatürk caddesi boyunca çeşitli yerleri gezebilirsiniz. Çekirge semtinde çeşitli ucuz oteller mevcut. Cüzdan işi hala olabilir emin değilim. Başka gezilecek yerler olarak Mudanya ve Gemlik ilçeleri var şehir dışında deniz kenarında.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

XCoder bunu yazdı:
    İskenderci Heykelde Ünlü Caddede ama tadı hiç güzel değil fazla bir kalite beklemeyin. Gezilecek yer olarak tarihi istersen Yeşil semti, Tophane ve arasında kalan Atatürk caddesi boyunca çeşitli yerleri gezebilirsiniz. Çekirge semtinde çeşitli ucuz oteller mevcut. Cüzdan işi hala olabilir emin değilim. Başka gezilecek yerler olarak Mudanya ve Gemlik ilçeleri var şehir dışında deniz kenarında.

cüzdan işi olayı bozuyor :S ulaşım falan nasıl sorsam şuraya buraya nasıl gidicem diye kolay gidilir mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

ulaşım rahat Bursa'da sıkıntı yaşamazsın pek. İskender kötüyse ne iyi acaba merak ediyorum :) Pirinç han, Koza Han gibi tarihi hanlara gidebilirsiniz şimdilerde kafeler var içlerinde .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Tophaneye çıktım , heykelde kafeye oturdum , bir avmye gittim , sonra bir başkasına gittim. bir yerde kahvaltı yaptım bir yerde otelde kaldım. ulan ben Bursa'dan geleli 3 yıl oldu. Bursa benden gitmedi , ben ona gidemedim. duygulandım be.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Potansiyel_Virus
    Potansiyel_Virus's avatar
    Dişi

yukaridaki tavsiyelere ek olarak mutlaka kayhan da pideli kofte ye,bi aksamda arap sukru ye git eglen :)

Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Potansiyel_Virus bunu yazdı:

yukaridaki tavsiyelere ek olarak mutlaka kayhan da pideli kofte ye,bi aksamda arap sukru ye git eglen :)

evet evet arap şükrü kesinlikle gitmen gereken bir yer ha bide Bursaspor'un maçınada gitmezsen cok sey kacırırsın :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek
    tavsiyeler için çok sağolun :D ama kalcak yeri bulamadık hala :D

Toplam Hit: 4774 Toplam Mesaj: 33