folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Büyük Türk Katliamı - Talkan Ve Curcan Katliamı

Büyük Türk Katliamı - Talkan Ve Curcan Katliamı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Hayrola sitede admin veya modmusun :| Modsunda çömezmisin karışma benim işime konuya tecavüz ederim cezayı adminler verir sana mı kaldı :W

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

artık ahlak polisi kesilmeye karar verdim...

zorkaya saçmaladığını kendinde biliyorsundur sanırım ama gurur yapmışsındır şimdi kabul etmezsinde bu saatten sonra...

belirtme gereği duyduysan git web saldırı strateji kategorilerinde de yaz bunu, emin ol daha anlamlı olur...

ama burayı uygun gördüysen bir artniyet değil de nedir bu ?

şimdi bana da cevap verip iyice saçmalarsın diye uyarayım, sakın cevap yazma :|

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

:) mucx hocam seni seviyorum.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

xz, hocam bence savaşların ana nedeni İslamiyeti yaymak ve elbette o dönem İslamiyetin ilericiliğinin toplumlara kazandırdıkları inkar edilemez.En önemlileride yerleşik hayata geçme kentleşme kültürüdür.Bu Türk toplumundan çok çölde bedevi hayatı yaşayan Araplara yaramıştır.Türkler zaten savaş ve doğal şartlar dışında göç'e yönelmemiştir.Bunlara ek olarak diğer tespitlerinlede hemfikirim.

Ayrıca temelde bir Türk hedefi Muhammed ve yandaşlarının Kuran-ı yazdığı dönemin öncesi ve sonrasında da vardı.Bunuda Sahihi Buhari'in hadislerinde belirtmiştir.Kıtalu't-Türk araştırılırsa bu hadislerde Türkler ile ilgili ne yazıldığı görülür.Yine eklemek isterim ki Buhari , İslam aleminin en büyük hadisçisidir.Yalan yanlış muhabbeti yoktur , bütün İslam dünyasının en büyük ve kabul görmüş hadisçisidir.Kıtalu't-Türk için 6.cilt Sf:2742'ye bakılabilir.

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek
    yine mi sen ya! ne alıp veremediğin var müslümanlarla, İslamla! her ne fikre sahip olursan ol ama Türk savunucusu gibi görünüp de ateizm propagandası yapma bu millete! Bugün İslamiyet ile Türklüğü birbirinden ayrı düşünmek en basit tabirle saflıktır! Sen aklın sıra müridleri böyle menkibelerle islamiyetten soğutmaya çalışıyorsun ancak bu çabanda başarılı olamayacaksın. Buradan bir kez daha söylüyorum ki Aybey ve yandaşları! Türk milliyetçisi görüntüsü altında faşizm ve ateizm propagandası yapan, Türk milliyetçiliği ile uzaktan yakından alakası olmayan kişilerdir. Bunlar Türk milliyetçisi gibi görünerek İslama hakaret eder müslümanları Türk milliyetçilerinden soğuturlar, bunlar faşizan söylemlerde bulunur ve ırk olarak Türk olmayanları Türk milliyetçilerinden soğuturlar! Amaçları tamamen Türk milliyetçilerinin güç kaybetmesini sağlamaktır. Millet olmak için dil, din ve ülkü birliği gerekir, dolayısıyla burada ırk geri plandadır. öz be öz '' çepni '' Türkü olan bendeniz size diyorum ki bu konuyu açan vatandaşın ve yandaşlarının söylediklerine itimat etmeyiniz! Bunların Türk milliyetçileri ile uzaktan ve yakından alakaları yoktur! Tanrı Türk'ü - esas sizlerden - korusun!

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aybey
    Aybey's avatar
    Erkek

@cepni , 

Söylediklerinin benim için hiçbir değeri yok , bilgisiz adamla tartışmam ben.Sen önce kafandaki önyargılarını kırda gel. 

El etek öpmeyi hiç tanımadı Zindanlar,sürgünler hiç yıldırmadı Kurşunlar yağdı da hiç aldırmadı Ocağı Türk, çeliği Türk, suyu Türk!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hasattt
    hasattt's avatar
    Erkek

cepni bunu yazdı:
    -----------------------------
    yine mi sen ya! ne alıp veremediğin var müslümanlarla, İslamla! her ne fikre sahip olursan ol ama Türk savunucusu gibi görünüp de ateizm propagandası yapma bu millete! Bugün İslamiyet ile Türklüğü birbirinden ayrı düşünmek en basit tabirle saflıktır! Sen aklın sıra müridleri böyle menkibelerle islamiyetten soğutmaya çalışıyorsun ancak bu çabanda başarılı olamayacaksın. Buradan bir kez daha söylüyorum ki Aybey ve yandaşları! Türk milliyetçisi görüntüsü altında faşizm ve ateizm propagandası yapan, Türk milliyetçiliği ile uzaktan yakından alakası olmayan kişilerdir. Bunlar Türk milliyetçisi gibi görünerek İslama hakaret eder müslümanları Türk milliyetçilerinden soğuturlar, bunlar faşizan söylemlerde bulunur ve ırk olarak Türk olmayanları Türk milliyetçilerinden soğuturlar! Amaçları tamamen Türk milliyetçilerinin güç kaybetmesini sağlamaktır. Millet olmak için dil, din ve ülkü birliği gerekir, dolayısıyla burada ırk geri plandadır. öz be öz '' çepni '' Türkü olan bendeniz size diyorum ki bu konuyu açan vatandaşın ve yandaşlarının söylediklerine itimat etmeyiniz! Bunların Türk milliyetçileri ile uzaktan ve yakından alakaları yoktur! Tanrı Türk'ü - esas sizlerden - korusun!

komik duruma düştüğünün farkında değilsin. ve de dinini bilmiyorsun.

1, islamda her türlü milliyetçilik yasaktır bkz. veda hutbesi. bu yüzden müslümanları Türk milliyetçiliğinden soğutmakla(!) aslında size iyilik yapıyor.

2, Türk ırkından olmayanları Türk milliyetçiliğinden soğutuyor demişsin. buna küçük kardeşim bile arkasıyla güler. Türk ırkından olmayan adamlaramı kalmış Türk milliyetçiliği.ç..

E=mc2 ise F=m.a dır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

Atalarımızın araplarla ve farslarla ezeli düşman oldukları, kervanlarını şehirlerini yağmalayıp yıktıkları, her frsatta kılıçtan geçirdiklerini de unutmamak gerekir. İslamın ortaya çıkışından yüzyıllar sonra bile arap dini için en büyük tehlikelerden birinin Türk-moğol orduları olduğunu hatırlamakta yarar var. İslam barışçıl bir din de değildir, Türk viking yada aborjin hatta uzaylı olsa bile islamdan olmayan herkese herşeye aynı şekilde şiddet dolu ve düşmandı. İslamın özünde arap denen çöl hayvanının kör nefreti ve ilkel kültürü(!) vardır. Bu nefret özellikle Türkler söz konusu olduğunda daha yoğunlaşır, farslardan bahsetmiyorum bile Alper Tungadan beri Türklerin düzenli olarak savaştığı ezeli & ebedi düşmanlarıdır. Tüm bunları üstüste koyunca islamın Türklere karşı başka türlü davranması beklenemezdi. islam olmanın Türk kültürü ve kimliğine ciddi zarar verdiği, müslüman Türkleri ait olduğu Turan bütününden koparıp kendini ortadoğulu saymaya başlaması şu an yaşadığımız kimlik kültür bunalmının temelinin arap dini ile atıldığnı da hatırlamak gerekir.

öte yandan bir dine geçmenin yararlı sonuçları da olmuştur. örneğin yerleşik yaşama geçmek , kalıcı devletler kurabilmek, göçebe boyların birleşip Türk toplumunu oluşturabilmesi gibi. Aynı kimliğe sahip olmanın Türk boyları arasındaki bitmeyen çekişmeleri de kısmen de olsa bitirdiğini de hatırlamak gerekir. Arapların burada yaptıklarından daha beterini Türkler müslüman olmayan soydaşlarına onları islamlaştırıp boynduruklarına almak için yapmışlardır ayrıca. Din ve inanç farklı şeylerdir, şamanizm dedikleri, ki Türkler buna şamanizm demezler,  sadece doğanın güçlerini & atalarının ruhlarına olan bir inançtır yani kitabı kaideleri olan bir din değildir. Şamanizmin toplumu birleştirmek, düzenlemek , insanları eğitmek gibi bir kaygısı da yoktur. Buna karşın islam hristyanlık gibi dinler toplumu zorlada olsa birarada tutmak ve nizamı sağlamak gibi amaçlar taşırlar. 

Yoksa bu katliamların Türkleri islamiyete inandırmak gibi bir sonucu olduğunu sanmıyorum, bin yıllardır araplarla farslarla süren savaşların olağan devamıdır. Ayrıca katledildik diye din değiştirilmesi de saçmadır. Zaten din değiştirmek değil olay bir dine geçmektir. Dinsiz - pagan - savaşçı & göçebe yaşam tarzını terk edip, değişen dünyaya ayak uydurmak ozaman için ilerici bir sistem olan tarım toplumuna geçmek, toprağa bağlı yaşamayı seçmektir. Din de bu kaygının olağan yan etkisidir. Yoksa hunların bir dine gerekleri yoktu, ihtiyaçları olan herşeyi zaten komşularını yağmalayarak sağlayabiliyorlardı. Yüzyıllar içinde komşularıda kendilerini korumayı öğrendi, yağmalanmamak için kaleler yaptı, ordular kurdu. Aynı süreçten geçen batıdaki Türk kökenli boylardan macarlar, avarlar, peçenekler hristiyan olduğu gibi doğudaki Tunguz , uygur boyları hatta amcaoğulları moğollar budist olmayı seçmiştir. Seçilen şey A ya da B dini değil yerleşik yaşamdır. İslamı arap dini olarak görüp tasvip etmiyor olsam da , Türk kimliğine ciddi zarar verdiğini düşünsem de yüzyıllar sonunda yararlı etkilerininde olduğunu kabul etmek gerekir. Elbette keşke şamanizmden gelen kendi dinimiz ve kitabımız olsaydı çok farklı olurdu. Ancak demekki bunu oluşturacak bir doğamız ya da eğilimimiz yoktu. 

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

cepni bunu yazdı:

öncelikle insanların ne düşüneceğine neyi tartışacağına sen karar veremezsin. ayrıca yazılanı okusaydın, arap dininin Türklere ne yaptığını nasıl baktığını görebilirdin belki; ancak sen görmemeye ve bilmemeye şartlanmışsın. bu söylediklerimi de zaten anlamayacak ve dinlemeyeceksin. 

Ayrıca yapılan ateizm propagandası falan değil, tarihsel bir süreç tartışılıyor. velev ki ateizm propagandası , bunun nesi seni rahatsız ediyor, bir dini savunuyorsan buyur cevap ver denilenlere sende. Konu islamdan önce Türklerin yani atalarımızın uğradığı kıyım ve zulüm bunun için, için sızlamıyor olabilir, kendi ataların için madem kafirlerdi gebersinler ozaman diyebilirsin ki arap dini aynen bunu der.Asıl kendi ecdadını ve kendi soyundan gelenleri "milletinden" görmeyerek sen nasıl bir milliyetçisin , kafandaki millet değil "ümmeti müslimin" ise bunu Türk milliyetçiliği maskesine gizlemeye çalışaman korkakça + haince + sinsi bir fikir.Aynen arap denen mahlukatın ahlaksız onursuz davranışları gibi. 

Türk milliyetçiliği senin tekelinde mi ayrıca ? İslam öncesi ve sonrası Türklerden bahsediyorsak, başka dinlerdeki Türklerden bahsediyorsak zaten farkında olacak kadar şuurun yerinde mi bilmiyorum ama bu iki kavram birbirinden farklı şeyler olduğu ortaya çıkıyor. Aynı olsalardı aynı isimle anılırlardı en azından. Ayrıca farkındamısın burada bir dine sahip olmanın olumlu ve olumsuz yanlarını , getirisini götürüsünü beraber ele aldık ki bir milletin A ya da B ortak bir dini ortak bir dili olmasını bunun bir toplumu millet yaptığını savunmuşumdur. Ancak din dediğin şeyin ulvi - tanrısal bir kaynağa dayandığını düşünmüyorum, din bir silahtır eğer kullanmazsan düşmanın silahı olur. Tam da yaşadığımız şu dönemde olduğu gibi. Düşmandan önce bu silaha biz sahip çıkmalıyız ama bunu, onu tartışamazsın böyle düşünemezsin diyerek yapamayız. İnanılan desteklenilen ortak değer isterse krem peynir olsun, ortak değer olarak kaldığı sürece değerlidir. Ama bu krem peynirin son kullanma tarihinin geçtiğini, ortak bütün de görmek istediğimiz bazılarınında krem peyniri değil cevizli sucuk sevdiğini tartışmamıza engel olmamalı. Toplumdan dini silmek gibi bir hedefin olmadığnı tekrar dile getirmenin gereği var mı ? Ancak dini insanlar yaratır ve düşman bugün Türk milletinin çıkarına olmayan bir din yorumu yarattı (bakınız : fettullah ) , bunu düzeltmek işleri yine milletimizin lehine çevirmek için din silahına el atmamız ve dine TÜRK BİR YORUM katmamız gerektiğni düşünüyorum. 

@aybey , hocam islamın kendinden olmayana uyguladığı zulüm ortadadır. Türkler de bundan nasibini almıştır ancak Türklerin bundan korkarak yenilerek sindirilerek bu dine geçtiğini düşünmek yanlıştır , ecdadımıza haksızlıktır. Araplar öncelikle Türklerden korkuyorlardı , güçsüz buldukları anda soyunu kazımak için harekete geçmeleri bundandır. Korkuları gerçekti çünkü, halifeleri ömerin göktürk devleti ile yaptığı savaşın kendileri için korkunç bir hezimet oldğunu ve islamı Türklere yaymaktan çok islamı Türklerden korumak için hareket ettikleri ve bu zulme gerek duyduklarını düşünüyorum.  Toplumun bir din kazanmasının nedeninin yerleşik yaşama geçmek yani çağa ayak uydurma zorunluluğu olarak görebiliriz , dediğim gibi dinin A ya da B olması önemli değildi. Bir din olduğu sürece düzen , düzen olduğu sürece güç olacaktı. Ortak kimlik, Türklerin ortak bir toplum oluşturabilmesine yaramıştır. Bu kimlik ne yazıkki araplara ait olsa da işlevini yerine getirmiş.

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 3912 Toplam Mesaj: 20