C: Açılmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oki
    oki's avatar
    Erkek

aslında olay çok basit

normalde C: yada D: sürücülerine çift tıklayınca ne olur? Tabii ki sürücü açılır içeriği görürsünüz.
    Ama benim bilgisayarda öyle olmuyor. :-)

D: sürücüsüne çift tıkladığım zaman gayet normal olarak açılıyor lakin C: sürücüsüne çift tıkladığım zaman "Brilikte AÇ... Bu dosyayı açmak için kullanacağınız programı seçin:" başlıklı pencere geliyor. Bilirsiniz bu pencereyi hani windows tanımadığı türdeki dosyaları açamadığı zaman size uygulama seçmeniz için bi pencere çıkartır ya işte ol pencere..

Garip olan ise şu; C: simgesini sağ tıklayıp aç dediğim zaman gayet güzel açıyor .....

virüs olabileceğini düşündüm Avast var bende onunla tarattım tertemiz.

C: kök dizinini inceledim gizli ve sistem dosyaları da dahil şunlar var

- msdos.sys
    - io.sys
    - config.sys
    - autoexec.bat
    - boot.ini
    - bootfont.bin
    - msvcr71.dll
    - NTDETECT.COM
    - ntldr
    - pagefile.sys

bunlarda bi sorun olabilir mi?

tuğra
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    adres çubuğundan açmayı denesene bir

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oki
    oki's avatar
    Erkek

adres satırından da açılıyor sorun yok

sadece çift tıklayınca açılmıyor

tuğra
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek
    bende de bir ara olmuştu aynısı.abim adres çubuğundan aç demişti. öyle yaptım bir süre sonra tarattık mı bilgisayarı format mı attık ne olduysa düzeldi... bilmiyorum yani neden olmuştur veya nasıl çözülür. sen adres çubuğundan idare et düzeltene kadar işte:D

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Hoca pc ye spy girmiş olabilir. Adaware ya da spy ware dostorla tarat pc ni. Yanlış hatırlamıyorsam kasper ile tarattım ve çözdüydüm. 2-3 defa tara ama.Olmazsa bassss formatı olsun bitsin.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

banada oldu. kurcalayarak çözdüm. "otomatik kullan" gibi bi olay çıkar çift tıklayınca. bu ne demek ? autorun dosyasına yazılan bişey var. yani spy olcak dengesiz :D kendini autoruna yazmış. çok masum bişi olduğu içinde antiler görmüo. çözüme gelelim. not defterini açıyorsun. hiçbirşey yazmadan kaydet diyosun. dosya adını "autorun.inf" yapıyosun. özelliklerden "salt okunur" seçili olsun ;) Bu dosyayı C: sürücüne direk yolluyosun. aynısından var,değişiim mi abi die sorması lazım :D evet diosn. oluyo. bi aksilik çıkarsa,aynı olayı güvenli kipte dene.

ben çok meraklıyım virüsün kodlarınıda görcem dersen, adres çubuğuna "C:\autorun.inf"  yazıp açılan pencerede kodları görürsün. kolay gelsin...

Edit : dosyayı salt okunur da yapsan virüsün kendini tekrar yazma ihtimali var. öyle birşey olursa, lavasoft firmasının ad-aware die bi antispy yazılımı olcak. onunla bi tarama yaparsın siler. ama açılışı düzeltemez. senin tekrar aynı yöntemle girmen gerekir. tekrar kolay gelsin :D

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    hacım pc ye virüs girmiş c nin üstüne sağ tıklatıp aç diyeceğinde aç yerindeki harfler nasıl karman kurman oluyormu onuda söylede öyle panzehirini vereyim :)

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Bu indirip cift tiklayacagin 1 kb'lik dosya is'ini gorur ellam :)

http://www.mooload.com/new/file.php?file=file01/051007/1191569275/kill_autorun_vbs.zip&s=t

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    klasör seçeneklerinden korunan dosyalar de orda auttoon.inf gibi bişi olacak onu sil bide yanında uygulama  dosyaları olacak onlarıda silmen lazm ama geri bulaşırsa bilmem

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ancelotti
    ancelotti's avatar
    Erkek

pc nde RAvmon.log ya da bittorent var..

saglam bi virüs programı(NOD olabilir) ile temizle

You will find the strenght you need in your noble blood. M. Kemal ATATURK
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zinar3535
    zinar3535's avatar
    Erkek
    klasör seçeneklerinden korunan dosyaları gizle seçeneğini kaldır C yi sağ tıkla aç  autorun.inf  copy.exe bunları sil daha sonra başlat>çalıştır>regedit  HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
    MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte sil korkma hiç bir şey olmuyo :) ve sorunun % 1000000000000000 çözüldü

ZİNAR KERE ZİNAR
Toplam Hit: 15069 Toplam Mesaj: 15