folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder C++ Başlangıcı Konusunda Yardım

C++ Başlangıcı Konusunda Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---ALPER---
    ---ALPER---'s avatar
    Erkek

expert bunu yazdı:
    -----------------------------

c++ genellikle mühendislik amaçlı kullanıldığı için senn işini görür bi arkadaşım CNC makinalarının programlarını onda yazıo ve bayada iyi işler çıkıyo emin olabilirsin ama ileri seviyede bilip öğrenmen lazım unutma.. bir de bi dili öğrenmek istiyosan o dille ilgili problemi, sorunu örnek üzerinde öğren o sırada zaten neyin ne olduğunu anlarsın.. kolay gelsin

alp bunu yazdı:

c++ için c öğrenmene gerek yok hocam. sonuçta c'yi sadece syntaxları öğrenmek için kullanıp c++a geçiş yapacaksan direk c++dan başla zaman kaybetmezsin

c, c++ ile c#'ı aynı kefeye koymak çok yanlış bi kere. tamamen farklı kulvardalar tek benzerlikleri syntaxlar.

benim sana önerim direk c++a başlaman. piyasada sürüyle kitap ve e-book var. birinden başla bence

valla usta c plustan başlıyorum yarın sabahtan formatımı da attım makinama xp ye geridönüş :D neyse benim esas amacımı da anlamışsın usta sen sonuçta ben pc değilde harici bir elektronik ünite kontrolü planlıyorum bu platformda ve tavsiyelerine uyucamıda belirtmek isterim....

bide şöle bir site buldum nette  başka arkadaşlarada yardımı olur diye   " http://www.opencpp.tr.cx/ " 

Nerde şekil şukul varsa,hepsi toplanmış...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

dediğim gibi ileri mühenlislik ve modül, protokol kontrolleri için iyi bi program direk cpp ile başla ve devam et ... bende bi 2 döküman vardı onları müsayit bi zamanda unutturmada upload edeyim

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Hiç başlama derim, amacin windows programi yazmaksa. 100 kat daha zor olur işin, photoshop, 3dsmax ya da bunlar gibi cok buyuk bir program yazacagini sanmiyorum, performans senin icin bu kadar onemli olmamali. Ha illa ben orencem diyosan, c++ ogrenmek icin c bilmene gerek yok. Programlama tecrüben ve İngilizcen yoksa ciddi anlamda öğrenmen cok zor ayrıca.

The king is bleeding.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shimarik
    Shimarik's avatar
    Erkek

gVeR bunu yazdı:

Hiç başlama derim, amacin windows programi yazmaksa. 100 kat daha zor olur işin, photoshop, 3dsmax ya da bunlar gibi cok buyuk bir program yazacagini sanmiyorum, performans senin icin bu kadar onemli olmamali. Ha illa ben orencem diyosan, c++ ogrenmek icin c bilmene gerek yok. Programlama tecrüben ve İngilizcen yoksa ciddi anlamda öğrenmen cok zor ayrıca.

biz programcılar açısından c dillerinin asıl önemi esnekliği daha çok hızı performansı yalnız bu durumlar p mmx işlemcilerde falan kaldı şimdiki teknoloji ile desktop yada veritabanı yazılımı yaparsan daha yüksek seviyeli dilleri öğren derim eskiden hesaplıyoduk aman 2 kb int olsun 5 kb şu olsun bu olsun artık ramlar güçlü işlemciler güçlü hangi dili kullanırsan kullan ama senin bölüm itibarı ile sana yüksek seviyeli diller yaramaz o yüzden c dillerini öğren be gver arkadaşımızı çok güzel bir yönden bakmış olaya katılıyorum.

Bir Programcının Parmaklarının ucunda imkansız diye bişey yoktur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilmece
    bilmece's avatar
    Erkek

benim fikrimde önce c yi öğrenmen çünkü c yi öğrenirken makinenin nasıl çalıştığınıda öğrenirsin diğer dillere de daha kolay geçiş yaparsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

başlık altında sorayım vista destekli C compiler linki verecek varmı ?

pelles c ide

32 ve 64 bit surumleri mevcut.

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---ALPER---
    ---ALPER---'s avatar
    Erkek

Shimarik bunu yazdı:

gVeR bunu yazdı:

biz programcılar açısından c dillerinin asıl önemi esnekliği daha çok hızı performansı yalnız bu durumlar p mmx işlemcilerde falan kaldı şimdiki teknoloji ile desktop yada veritabanı yazılımı yaparsan daha yüksek seviyeli dilleri öğren derim eskiden hesaplıyoduk aman 2 kb int olsun 5 kb şu olsun bu olsun artık ramlar güçlü işlemciler güçlü hangi dili kullanırsan kullan ama senin bölüm itibarı ile sana yüksek seviyeli diller yaramaz o yüzden c dillerini öğren be gver arkadaşımızı çok güzel bir yönden bakmış olaya katılıyorum.

valla usta esas amacım öle büyük çaplı programlar yazmak değil ki zaten hiçte işim olmaz :D benim amacım bir exe hazırladım işte çalıstırdığımızda misal pc nin paralel portunu kontrol eden bir program ve paralel portu da her şekilde esnek bir halde kontrol etmeme yarayan bir exe ben bunu kendim yazmak istiyorum işte tavşan deliğinin neresinde olursa olsun ama genede benim pc deki portları kontrol etmem lazım :D o yuzden de benim aklıma c geldi ha diyosanız ki kardeşim bunun daha kolay yolu var bilenler olarak fikirlerinize herzaman açığım ;)

Nerde şekil şukul varsa,hepsi toplanmış...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Shimarik bunu yazdı:

gVeR bunu yazdı:

Yanlış bakıyosunuz olaya...

Bugün başıma gelen bi olaydan bahsedeyim, opencv ve qt ile video player tarzı birşey yazıyorum. Bi yerde open cv ile videodan aldığım frame'i qt arayüzünde göstermem gerekiyordu. Qt'nin anladığı formata çevirmek için internetteki kodlara baktım hazır 1-2 fonksyion var, bir image formatından alıp diğer formata çeviriyo, allta bildiğin bi for döngüsü var. Ama bu fonksiyonu kullanınca işlemci %100ü vuruyo ve memory 3er 4er mb hızla dolmaya başlıyo. Sonuç olarak format değiştirmek yerine, direkt memorydeki fotoğrafın adresini vererek olayın problemini çözdük. Siz bu işi bi c# bi java ile yapmayı deneyin bakalım ne oluyo. Programlama sadece iki form bi veritabanından ibaret değil. Kaldı ki adam gömülü sistem muhabbeti yapıyo tabi ki c,c++ en mantıklı tercih olacaktır.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 3172 Toplam Mesaj: 19