C# İle Crypter Yazilirmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Soyle bir mevzu var darcomet hangi dilde yazilmisti hatirlamiyorum herneyse vbnet degil bunu diyimde

Biz vbnet crypter yapiyorduk crypter vbnet exe baska dil tabi sorunlar oluyordu. Sorun su ki sikinti yok gibi duruyor ilk basta bilgisayarda av ler yakalamiyor ama bilgisayar yeniden baslatinca av yakaliyordu bizde sonradan bunun dil farkindan oldugunu ogrendik

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    T3SL4 bunu yazdı

Javascript ile cryp tarzı zararlılar kodlanırmı asdasdasds diye yardıranlara.

https://github.com/travist/jsencrypt

http://www.davidebarranca.com/2012/10/crypto-js-tutorial-cryptography-for-dummies/

asdadasdasdsd ::::)

Cahil  hala if else takılın boşverin.

Do you speak English? :D:D

Attığın linkteki repo javascript ile RSA şifreleme yapıyor.

Bakın ilk sayfadaki son 2 yoruma açıklama getireyim sanırım henüz okumayı öğrenemediniz.

Konuyu açan arkadaş ne yazmış??? "bir .exe'yi AV'lerden kacirmak icin" yazmış dimi?

Şimdi kriptolojiden biraz bahsedeyim;

Kriptoloji dediğimiz ana başlık altında temel ayrım şifre ve hashtir.(bu başlıklar da alt başlıklara ayrılıyor) Şifreleme dediğimiz zaman biliriz ki doğru anahtar ile çıktı geri döndürülebilir, hashte ise verilen metin geri dönüşümsüz olarak yeni bir format kazanır.

Evet ingilizce "CRYPTER" dediğimiz zaman şifreleyici olarak algılarız, bu kelime verilen metni şifrelememizi sağlayacak birşey olarak anlaşılabilir ancak "zararlı yazılım" jargonunda, verilen bir zararlı yazılımı şifreleyerek, stub adı verilen zararsız bir exe içerisine saklayan yazılım anlamına gelir. (KONUYU AÇAN ARKADAŞ EXELERİ AVDEN KAÇIRACAK BİR YAZILIMDAN BAHSETMİŞ)

Ve bu işlemi yapmak istiyorsak avlerden kaçıracağımız exeye erişimimiz olması gerekir. Bakın web ya da masaüstü demiyorum, exeye erişim diyorum, php ile bir servis oluşturularak da yapılabilir, dosya upload edilip serverda şifrelenip geri verilebilir. Herhangi bir masaüstü uygulama geliştirme diliyle ise hertürlü yazılır. Hatta mobil olarak android ya da ios ile de yapılabilir.

Uzun uzun açıklama yapmadım ilk mesajda, belki hata farkedilir diye ancak baktım ki olmuyor, anlatayım dedim. Anlaşılmayan bir nokta varsa sorun, açıklayayım.

Yani özetle, ya ingilizce bilmiyorsunuz verdiğiniz linkten haberiniz yok, ya konuyu okuyamıyorsunuz o yüzden ne istenildiğini anlamamışsınız, ya da yarım yamalak bildiğiniz için saçmalıyorsunuz..yapmayın. okuyun araştırın öğrenin, birisi dediğiniz şey yanlış diyorsa "yanlış mı acaba cidden" diye bi durup düşünün.

@TheAvenger: dilden değil o, scan time ve runtime crypter olmak üzere 2ye ayrılır bu konu. Scan time dediğimiz avnin exeyi tarama aşaması, runtime dediğimiz ise exe çalışırken avnin processi inceleme aşaması. Yani sen taratırsın "aaa yakalanmıyo" dersin, ama çalıştıktan sonra av exenin yaptığı çağrılara vs bakar ve yakalar. Esas zor kısım çalışma zamanında yakalanmamak.

wasd tarafından 29/Nis/16 19:22 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Neyse :)

by_Tet tarafından 29/Nis/16 19:50 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

:(

tamam javascriptle de yazılır, ama sadece nodejs ile sunucu taraflı olabilir. Kullanıcının tarayıcısında yaptırılamaz. ayrıca bu işlemi tarayıcıya yaptırmak demek uygulamayı open source dağıtmak demek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

elimde full fud js var, 100 papele toslarım ;)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

elimde full fud js var, 100 papele toslarım ;)

ooooh c'mooon really? :D:D:D

wasd tarafından 30/Nis/16 01:10 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

c# ile yazilmis  crypter, exe joiner örnek kodlari olan varsa paylasirsa sevinirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı
    T3SL4 bunu yazdı

Javascript ile cryp tarzı zararlılar kodlanırmı asdasdasds diye yardıranlara.

https://github.com/travist/jsencrypt

http://www.davidebarranca.com/2012/10/crypto-js-tutorial-cryptography-for-dummies/

asdadasdasdsd ::::)

Cahil  hala if else takılın boşverin.

Do you speak English? :D:D

Attığın linkteki repo javascript ile RSA şifreleme yapıyor.

Bakın ilk sayfadaki son 2 yoruma açıklama getireyim sanırım henüz okumayı öğrenemediniz.

Konuyu açan arkadaş ne yazmış??? "bir .exe'yi AV'lerden kacirmak icin" yazmış dimi?

Şimdi kriptolojiden biraz bahsedeyim;

Kriptoloji dediğimiz ana başlık altında temel ayrım şifre ve hashtir.(bu başlıklar da alt başlıklara ayrılıyor) Şifreleme dediğimiz zaman biliriz ki doğru anahtar ile çıktı geri döndürülebilir, hashte ise verilen metin geri dönüşümsüz olarak yeni bir format kazanır.

Evet ingilizce "CRYPTER" dediğimiz zaman şifreleyici olarak algılarız, bu kelime verilen metni şifrelememizi sağlayacak birşey olarak anlaşılabilir ancak "zararlı yazılım" jargonunda, verilen bir zararlı yazılımı şifreleyerek, stub adı verilen zararsız bir exe içerisine saklayan yazılım anlamına gelir. (KONUYU AÇAN ARKADAŞ EXELERİ AVDEN KAÇIRACAK BİR YAZILIMDAN BAHSETMİŞ)

Ve bu işlemi yapmak istiyorsak avlerden kaçıracağımız exeye erişimimiz olması gerekir. Bakın web ya da masaüstü demiyorum, exeye erişim diyorum, php ile bir servis oluşturularak da yapılabilir, dosya upload edilip serverda şifrelenip geri verilebilir. Herhangi bir masaüstü uygulama geliştirme diliyle ise hertürlü yazılır. Hatta mobil olarak android ya da ios ile de yapılabilir.

Uzun uzun açıklama yapmadım ilk mesajda, belki hata farkedilir diye ancak baktım ki olmuyor, anlatayım dedim. Anlaşılmayan bir nokta varsa sorun, açıklayayım.

Yani özetle, ya ingilizce bilmiyorsunuz verdiğiniz linkten haberiniz yok, ya konuyu okuyamıyorsunuz o yüzden ne istenildiğini anlamamışsınız, ya da yarım yamalak bildiğiniz için saçmalıyorsunuz..yapmayın. okuyun araştırın öğrenin, birisi dediğiniz şey yanlış diyorsa "yanlış mı acaba cidden" diye bi durup düşünün.

@TheAvenger: dilden değil o, scan time ve runtime crypter olmak üzere 2ye ayrılır bu konu. Scan time dediğimiz avnin exeyi tarama aşaması, runtime dediğimiz ise exe çalışırken avnin processi inceleme aşaması. Yani sen taratırsın "aaa yakalanmıyo" dersin, ama çalıştıktan sonra av exenin yaptığı çağrılara vs bakar ve yakalar. Esas zor kısım çalışma zamanında yakalanmamak.

Yok hocam scan time runtime farkını biliyorum bu dedüğim olay farklı scantime internet sitelerinde falan taratırken oluyor ama bu dediğimde çalıştırınca bile av yakalamıyordu ilk seferde fakat pc ye reset atarsan av direk yakalıyor yani anlayacağın scantime değil

Hocam c# crypter generator ler var fakat bunlar kabataslak halini veriyor sen bunların verdiği kodlar üstünde oynama yaparak av geçiyorsun gereksiz kod falan ekliyon sonra değişken adlarını falan değiştiriyorsun öyle av geçiliyor c# crypter generator diye aratırsan çıkar büyük ihtimal tabi bu programlardan çıkan kodun saf halini çöz ne işe yarıyor ona bak derim

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

yada hazir kod degilde söyle sorayim.

Bir cryprer sirasiyla ne yapar?

örnegin bir exe'yi binäry okur, onu bir degisken e atar, sonra bunu istenelenilen algoritma ile sifreler ve exe olarak geri save 'mi yapar?

peki ousan bir exe yi calistirmak istedigimizde nasil calisiyor?

stub ne yapar?

Toplam Hit: 7554 Toplam Mesaj: 27
c# cryper