folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Calculus I, Physics I Ve General Chemistry I Nasıl Çalışmalıyım?

Calculus I, Physics I Ve General Chemistry I Nasıl Çalışmalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Sevgili müritler/mürideler merhaba, başlıkta belirttiğim dersler konusunda sizlerden fikirlerinizi bekliyorum.

Hazırlığı geçip bölüme başlamış bulunmaktayım fakat bu dersleri görmeyeli çok uzun zaman oldu. Derslerin dili ingilizce ve hocaların direk yazıp silmesi sonucunda yabancı kalıyorum. Ders dinleyeceksem not alamıyorum, not alacaksam dersi dinleyemiyorum. Bu da moralimi bozuyor açıkcası. 

Bu derslerde başarılı olmak için öncesinde hangi konulara hakım olmalıyım acaba? Ek olarak hangi kaynaklardan takviye yapmalıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Calculus I'de göreceğimiz konular şunlar: Calculus I

Physics I'de göreceğimiz konular şunlar: Physics I

General Chemistry I'de göreceğimiz konular şunlar: General Chemistry I

absconder tarafından 29/Eyl/18 03:21 tarihinde düzenlenmiştir

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hangi okul hacı?

Ben brilliant.org ve khan academy den calisiyodum. İngilizce çalış ki derside anlayabilesin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Hangi okul hacı?

Ben brilliant.org ve khan academy den calisiyodum. İngilizce çalış ki derside anlayabilesin

Gebze Teknik hocam. Dediğiniz doğru fakat öncesinde bilmem gereken konuları Türkçe olarak çalışıp, öğrenmek istiyorum. Daha sonrasında paylaştığım ders içeriklerini Türkçe - İngilizce çalışabilirim.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seyhzade
    seyhzade's avatar
    Erkek

Aynı okuldayız . Ben de bu sene hazırlığa başlayacağım. Yukarıda arkadaş örnek vermiş. O sitelerden dinleyebilirsin.

Önce hayaller ölür sonra insanlar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Hangi okul hacı?

Bu siteler çok iyi anlatıyor Türkçe olarak Şenol hocadan falan da dinleyebilirsin bunun dışında ben ayrıca Michel Van biezen diye bir sayfa var YouTube da oradan da dinliyordum güzel anlatıyor adam. 

Eskisi gibi değildir belki!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    kadircankaya bunu yazdı

Aynı okuldayız . Ben de bu sene hazırlığa başlayacağım. Yukarıda arkadaş örnek vermiş. O sitelerden dinleyebilirsin.

Hayırlı olsun hocam. Açıklamada belirtmiştim fakat tekrar belirteyim. Ders içeriğindeki konuları anlamak için öncesinde hangi konulara çalışmalıyım ve bilmem gerekir. Ana sorularımdan bir tanesi bu.

@Palerider Teşekkür ederim hocam. İşte öncesindeki konuları bilirsem direk bu linklerden çalışabilirim sanırım. Neleri hatmetmem gerektiği konusunda :)

absconder tarafından 28/Eyl/18 22:40 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

hacı üniversitede matematik okuyanlara tek cümlede bana türevle integrali açıklayın desen %80 doğru cvp veremez.

ben üniversiteye gitmeden önce abim şunu söylemişti bana 

türev = eğirinin bir noktada ( teğetin ) eğimi

integral = eğirinin altında kalan alan ( daha sonradan benim aklımda sonsuz sayıda toplama olarak şekillendi )

bu iki pratik tanım üniversitede çok işime yaramış ve ezbere iş yapmaktan kurtarmıştı beni

cal1 de 7.hafta ve 11.hafta dışındaki konular sana şu yukarıda yaptığım tanımı anlatmaya çalışacaklar

ilk önce limiti anlatacak

sonra bir eğrinin üstünde  iki nokta alıp 

doğru geçirecek o doğrunun eğimi hesaplacak

sonra bir noktayı diğerine yaklaştırırken limiti kullanacak

sonra ona türev diyecek

birtane eğri cizecek

altındaki alanı bulmak için ufak ufak dikdörtgenleri kullanacak(ama bu yaklaşık alan)

bu ufak dikdörtgenleri sonsuz sayıda yaparsam ne olur yaklaşık değil gerçek alanı bulurum 

ahanda buda integral diyecek

phys 1 de

2. haftandan 12. haftaya kadar aynı şeyi göreceksiniz

F=ma

evireceksiniz çevireceksiniz 

yeri gelecek kıvırıp kendinize sokacaksınız

ama olay hep o denklem üzerinde dönecek

bilmem anlattıklarımın faydası olurmu uslüp biraz tuhaf gelebilir ama özel olarak olaylar burada

wert tarafından 28/Eyl/18 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Calculus için thomas calculus kitabını ve sorularını bulmanı öneririm. Aynı zamanda okulun cevresinde mutlaka ders notu, daha önce çıkmış soruların olduğu setleri satanlar vardır. Onlarada ulaş

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

@wert Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirmeniz için. 

@sandman Teşekkürler hocam. Daha önce sorulan sorular şu şekilde

1

2

3

4

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

hoca silmeden tahtanın fotoğrafını çek

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    67Impala
    67Impala's avatar
    Erkek

Hocam bende dili %100 ing olan bir bölümde okuyorun senin gibi.Kesinlikle önce türkçe çalışıp sonra ingilizce çalışmayı deneme zaten kaybedeceğin zamanda ingilizce belirli kelimeleri öğrensen o derse ait yeterli olcaktır.bu derslerin hepsi lise konuları ayrıca kolayca yaparsın.Geçen yıl bende açmıştım konuyu buradan kitaplar duruyorsa indirebilirsiniz.

https://www.tahribat.com/forum/physics-ve-chemistry-icin-pdf-ariyorum-231899

Toplam Hit: 2006 Toplam Mesaj: 17
calculus physics