folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Çalıştığınız Firmalarda Bilgi İşlem Bölümünde Sunduğunuz Pratik Çözümler

Çalıştığınız Firmalarda Bilgi İşlem Bölümünde Sunduğunuz Pratik Çözümler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Arkadaşlar herkese merhaba. Böyle bir konu aklıma geldi. Herkes tecrübelerini paylaşırsa ortaya güzel bir birikim çıkar düşüncesiyle açayım dedim.

Herkes kendi tecrübe ve fikirlerini paylaşırsa eminim ki bir çok kişinin hem fikir hemde farklı çözümler oluşturmasına olanak sağlıyacak.

ikinci mesajı da alıcam. Aklıma geldikçe yazıcam. Ayrıca diğer arkadaşların da paylaştığı şeylerin hepsini 2. mesajda toparlamayı düşünüyorum.

Herkese kolay gelsin.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Şöyle başlayayım kendi yaptıklarımdan,

Mail mx leri Google a taşıyarak daha fazla alan ve daha fazla kaliteli bir servis alıyorum.

Personellerin Google Drive kullanmalarını sağlayarak online bir şekilde döküman paylaşmalarını, editlemelerini öğretiyorum. Böylece gerekli kişiler arasında döküman alım verim ve değiştirme işlemleri daha kolay gerçekleştiriliyor.

Castaway tarafından 27/Eki/13 22:30 tarihinde düzenlenmiştir

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Dıropbaks olmadan olmaz çok işe yarar.

bknz:http://sosyalmedya-tr.com/sosyalmedya/dropbox-nedir-ne-ise-yarar-arastirma.html

Edit:

Kendi mail sunucumu kullanmak yerine mx ayarını gmaile yönlendirip SMTP ile gönderdiğim maillerin spama düşme riskini azaltıyorum.Hemde kendi mail@dedeminadi.com gibi mail ile yollamış oluyorum.

Bu arada goldenboy eyvallah konu için güzel şeyler çıkar.

1234567B tarafından 27/Eki/13 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Gmailin artık ücretli olduğnu biliyorsunuz dimi :)

Kaybetmeyin sakın onu :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Bunu fark ettigim an çaktırmadan bi gece de yandex e geçiş yapmıştım :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

çok güzel bir konu olmuş.

AZURE  

Tam anlamıyla herşeyini keşfedemedim ama VPN bile kurabiliyorsun. Site dnsleri yönlendirip hosting gibi kullanıyorsun + server olarak(SQL,WFC vbvbvb)

Bir çok işi çok daha az paralara adamlar yapıyor. Microsoft 2.5 milyar dolarlık yatırım yapmış. (15 kişi çalıştığı söyleniyor)

Atıyorum buluta kafam rahat ohh miss http://www.youtube.com/watch?v=Sn7pNTsY5iY

şirketlerin can damarlarından biri mail olmuş ve sitelerin, domainlerin ve hosting hakimiyetleri çok başarısız. Zamanında elemanın biri almış anca servis kesilince akıllarına geliyor. Bi kere o işi kesinleştirmek lazım şifresini yazıp adamın eline vereceksin o derece unutuyorlar.. Bitiş tarihlerini bile bilmezler

gmail'e yonlendirme olayı da çok kullanışlı neresi ne kadar paralı olacak bilmiyorum ama bi outlook yedek alma derdine değmez artık

Bir şirket içinde haberleşme telefon üzerineydi onu skype'a çekmiştim(bir çok firma çoktan geçmiştir bu tip programlara)

https://asana.com/orgs_nux

ofis içinde iş paylaşımı - kim hangi işi yapıyor iş tanımı gibi intranet uygulamasını internet uygulaması yapan ayrıca mobil app'ları olan team çalışma şeysi. 15 kişiye kadar ücretsiz(imiş)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

- Yaklaşık 230 makine var bazı birimlerin dosya paylaşımları için tek bir ip numaraya klasör açıyorum isteyen ordan alıyor dosyaları.. Yaklaşık 30 makineden fazlası scannere ihtiyacı olduğu için büyük makine var hem fotokopi, hemde scanner olan bir makine onu ağa ekleyip tek bir ip numara verdim böylece millet taramak istediği evrakları faks çeker gibi örnek: 20'den fazla sayfayı tek tek uğraşmak yerine faks çeker gibi hızlı bir şekilde tarıyor daha sonra kendi oturduğu bilgisayardan scannere verilen ip (örnek: 10.0.0.75 gibi) numaraya bağlanıp ordan .jpeg, .pdf formatında dosyalarını alıyor :)

- güvenlik duvarını labris firewall ile hallediyoruz. 500 kullanıcılı olan cihaz yaklaşık 45-55 bin TL civarında tüm makinelere el ile ip verildi hangi makineler kısıtlanacak, hangilerine internete erişim verilecek, hangi siteler yasaklanacak hepsini labris programıyla hallediyoruz.. Ayrıca, programın log tutma özelliği var skype konuşmalarından girdiğin sitelere kadar hepsini kaydediyor..

- masaüstü ve laptop makinelerin sistem yedeğini norton ghost ile yedekliyoruz.. acil durumlarda birden fazla aynı makine bozulmuşsa ve özellikleri aynı ise hiç birinin yedeği alınmamış, yada yanlışlıkla silmişlerse bir makineye format atıp diğer makinenin hardiskini söküyoruz, birinci makineye ikincil olarak takıyoruz norton ghost programında hardiskten hardiske kopyalama seçeneği ile kopyalıyoruz.. böylece kısa zamanda sıfırdan sistem kurulmuş gibi oluyor..

aklıma geldikçe yazarım..

essan tarafından 08/Kas/13 18:19 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

https://www.google.com.tr/search?q=gmail+%C3%BCcretli+oldu&oq=gmail+%C3%BCcretli+oldu&aqs=chrome..69i57j0.2874j0j4&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8

anlamadım nesi ücretli olmuş ki ?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı

https://www.google.com.tr/search?q=gmail+%C3%BCcretli+oldu&oq=gmail+%C3%BCcretli+oldu&aqs=chrome..69i57j0.2874j0j4&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8

anlamadım nesi ücretli olmuş ki ?

Kurumsal mail Hizmeti parali. Ornek ; rene@tahribat.com

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

IT nin en önemli kuralı çalışıyorsa dokunmamak hocalar.

IT ci herşeyi otomatiğe takabilmelidir aksi taktirde amele gibi olur.

ITci batch yazmayı registy import export etmeyi , unattended setup yapmayı powershelli falan bilmelidir bence.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

up

...
Toplam Hit: 2190 Toplam Mesaj: 20