folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Çam Ağacı Ve Noel"İn Gerçeği

Çam Ağacı Ve Noel"İn Gerçeği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Hıristiyanların İsa'nın 
    doğuşu olarak kutladığı Noel bayramı, çok eski 
    Türklerin yeniden 
    doğuş bayramıdır.Türklerin, tek Tanrılı dinlere girmesinden önceki inançlarına göre,yeryüzünün tam ortasında bir akçam ağacı bulunuyor.Buna hayatağacı diyorlar. Bu ağacı, motif olarak bizim bütün halı, kilim ve işlemelerimizde 
    görebiliriz.Türklerde güneş çok önemli. İnançlarına göre gecelerin kısalıp gündüzlerin uzamaya başladığı 22 Aralık'ta gece gündüzle savaşıyor.Uzun bir savaştan sonra gün geceyi yenerek zafer kazanıyor. 
    İşte bu güneşin zaferini, yeniden doğuşu, Türkler büyük 
    şenliklerle akçam ağacı altında 
    kutluyorlar. 
    Güneşin yeniden doğuşu, bir yeni doğum olarak 
    algılanıyor. 
    Bayramın adı 
    NARDUGAN 

(nar=güneş, 
    tugan, dugan=doğan) Doğan güneş. 

Güneşi geri 
    verdi diye Tanrı Ülgen'e dualar ediyorlar.Duaları 
    Tanrıya gitsin diye ağacın altına hediyeler koyuyorlar, 
    dallarına bantlar bağlayarak o yıl için dilekler diliyorlar Tanrıdan. Bu bayram için, 
    evler temizleniyor. Güzel giysiler giyiliyor. Ağacın 
    etrafında şarkılar söyleyip oyunlar oynuyorlar. 
    Yaşlılar,büyük babalar, nineler ziyaret ediliyor, aileler bir araya 
    gelerek birlikte yiyip içiyorlar. 
    Yedikleri; yaş ve kuru meyveler, özel yemek ve şekerleme. Bayram, aile ve dostlar bir araya gelerek kutlanırsa ömür çoğalır, uğur gelirmiş. 
    Akçam ağacı yalnız Orta Asya'da yetişiyormuş. 
    Filistin'de bu ağacı bilmezlermiş. yüzden bu 
    olayın Türklerden Hıristiyanlara geçtiği ve bunu 
    da Hunların Avrupa'ya gelişlerinden sonra onlardan 
    görerek aldıkları söyleniyor. 
    İsa'nın doğumu ile hiç ilgisi yok. "Doğum, güneşin yeniden 
    doğuşu" 

Sümerolog 
    Muazzez İlmiye ÇIĞ 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllBlack
    AllBlack's avatar
    Erkek

İlginç ama aklımın almadığı birşey var hocam. Neden çoğu şey türklerin geçmişiyle yorumlanıyor yani ne bileyim bi yazıda pramitlerde bile türklerin parmağı olduğunu okumuştum. Tamam hani bundan gurur duyarım ama bu kadar çok şeyde parmağımızın olması pek inandırıcı gelmiyor?

Elimde bir çok download sitesinin(hotfile,rapidhare..)premiumu,birçok torrent sitesinin hesabı ve davetiyesi(torrentleech,türk torrent sitelerinin hepsi,zamunda...) cüzi rakamla mevcuttur(mks.10euro en az 1euro). Aynı zamanda virüs,trojan ve benzeri dosyalarınız 1euro karşılığında görünmez yapılır.İlgilier pm atarak detaylı bilgi alabilirler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bana sorarsan da çoğu şey saklanıyor

şöyle düşün bugün günlük hayatında kullandığın herşeyde amerikanın parmağı yok mu?

bilgisayar, telefon, internet, araba, ayakkabı, giyim...

geçmişin hakimi Türkler'di. bugünkü amerikadan çok daha fazla hakimdik.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

hocam hiç kimse kusura baqmasın ama türkler bazen kendilerini herşey biziz bizsiz dünya hiç herşeyde biz varız hawalarına giriyolar hayır tamam çok önemli bi milletiz ama dünyanın kaldırdığı taşın altından ne hikmetse türkler çıkıo bi olay olmuş aaa türkler bişey bulmuşlar aaa türkler falan hayır gereksiz bi kendini önemseme durumu war yada ben öle biliorum ama şunu sölim burda asla we asla türklere türklüğe bi hakaret bi küçümseme falan durumu yok ! lafları cımbızlamayın yorum yaparken....

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

silence eskiden öyleymiş üstat

şimdi sürünüyoruk

böyle bilgileri paylaşma sebebim milletimin tekrar ayağa kalkmasını dilediğimden

yoksa noel ağacını alıp dötümüze soksak bize faydası yok

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllBlack
    AllBlack's avatar
    Erkek

O konuda haklısın ve muhtemelen geçmiş hakkındaki çoğu şey doğru. En basiti Osmanlı'nın sahip olduğu toprak bile bunu doğrulamaya yetiyor zaten ama madem bu kadar başırılı bi ırktık neden şimdi insanımız sefillik çekiyor yada ne bileyim o kadar topraktan sonra insanımız için çok küçük afedersin k*ç kadar bi kara parçasında yaşamak zorunda kalıyoruz işte buna akıl erdiremiyorum. Bana göre sorun ülkenin başındakilerde değil zaten aptallar bu kara parçasını yönetmek onlara çok bile. O zaman sorun ne insanımızmı? Bunu bilmek isterdim işte. Hani öyle bile olsa bi japonyaya bak nüfus az ama standartlar yüksek ve birde çine nüfus dünyanın yarısı belki fazlası ama standart yerlerde ve biz bu ikisi arasında kalmışız gibi düşünüyorum. Buda haliyle kafa karıştırıcı can sıkıcı oluyor. İsterdimki duyarlı bi ülke olup birbirimizi tutalım bu sadece bi savaş yada kötü bi alamet gerçekleştiğinde olmasın ama bu şekilde gerçekten yaşanmaya değer bi ülke görmüyorum.

Not: Devlet sorunları umrumda değil hiç düşünmedim, düşünmekte istemiyorum. Önemli olan insanımız, ben böyle düşünüyorum.

Elimde bir çok download sitesinin(hotfile,rapidhare..)premiumu,birçok torrent sitesinin hesabı ve davetiyesi(torrentleech,türk torrent sitelerinin hepsi,zamunda...) cüzi rakamla mevcuttur(mks.10euro en az 1euro). Aynı zamanda virüs,trojan ve benzeri dosyalarınız 1euro karşılığında görünmez yapılır.İlgilier pm atarak detaylı bilgi alabilirler.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

hocam tamam haklısın önemliyiz tarihi değiştiren bi milletiz ama bi düşünsene her olaya kendimizi yapıştırmak ne bilim bana özgüwen eksikliği gibi geliyo hani hep bizden bahsedilsin baq böle bi milletiz falan yapmacık durmuyo mu hocam :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllBlack
    AllBlack's avatar
    Erkek

SilenC3 bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam hiç kimse kusura baqmasın ama türkler bazen kendilerini herşey biziz bizsiz dünya hiç herşeyde biz varız hawalarına giriyolar hayır tamam çok önemli bi milletiz ama dünyanın kaldırdığı taşın altından ne hikmetse türkler çıkıo bi olay olmuş aaa türkler bişey bulmuşlar aaa türkler falan hayır gereksiz bi kendini önemseme durumu war yada ben öle biliorum ama şunu sölim burda asla we asla türklere türklüğe bi hakaret bi küçümseme falan durumu yok ! lafları cımbızlamayın yorum yaparken....

Söylediğin çoğu şey banada doğru geliyor hocam örneğin "Hep biz, biz iyiyiz, bizsiz olmaz." gibi düşünen insanlarla çoğu yerde karşılaşıyorum ama buna senmi engel olacaksın yoksa benmi? :) Demek istediğim bırak dünya onlara göre Türkiye'nin etrafında dönsün. Senin benim gibi adamlar onları sallamadıkça çeneye vursunlar. Düşünce güzel, yargıda güzel bence ama bencil insan heryerde var. Bana göreyse Türk'lerde biraz fazla sorun o.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cupofcoffee
    Cupofcoffee's avatar
    Erkek

Bu bilgi çok iyi geldi ,  yılbaşında etraftaki çam ağaçlarına   ayar olma olayını  burada bu yazıyla kapatıyorum.  Yeni yılın  hepimize sağlık , mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum. Amin.

Gerçek bir akıl, yalanlar ve yanılsamaların arasından kaybolmadan yolunu bulur. Gerçek bir kalp ise zehir dolu nefrete zarar görmeden dokunabilir. Bu zamanın içinde karanlık büyümeye devam etse de, her zaman aydınlığın etrafı arıtması için eğilmeyi de bilir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

SilenC3 bunu yazdı:

hocam tamam haklısın önemliyiz tarihi değiştiren bi milletiz ama bi düşünsene her olaya kendimizi yapıştırmak ne bilim bana özgüwen eksikliği gibi geliyo hani hep bizden bahsedilsin baq böle bi milletiz falan yapmacık durmuyo mu hocam :)

yazının sahibi

Sümerolog 
    Muazzez İlmiye ÇIĞ 

http://tr.wikipedia.org/wiki/Muazzez_İlmiye_Çığ

sallama yazı değil hocam tamam gereksiz yere övünmeyelim de gereksiz yere yerinmek niye?

desteksiz atmıyoruz burda biye öyle tepki gösteriyosun? tamam milletini övme ama hakkını da yeme.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

hayır ben yazıya bişey demiyorum doğrudur yanlıştır ama arkadaş bi baqsana dünyada ne çıkıo aaa türklerdir kızılderililermi aa türk ya onlar piramitmi ooo türkler yapar ya , hayır dediğim gibi çokkk önemli bi milletiz ama nie her olayda kendimizi çıkarıyoruz bunu anlamıyorum çokmu önemsiz hissedioruz kendimizi yada başka bi nedenimi war onu merak ediorum

pro hocam yanlış anlama burdaki çemkirmem ne sana ne paylaştığın yazıya umarım ters bişey anlamadın :)

Toplam Hit: 3177 Toplam Mesaj: 26