Cam Kenarı Karikatür Dergisi Çıkarttık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Herkese kolay gelsin mürdiler.Eskişehirde olan bir abimiz çıkartıyor bu dergiyi ve bende çizim yapıyorum bu dergide(2.sayıda başlayacak köşem).Sizden ricam oldu ki gazete bayilerinde görürseniz alır bir okur ve buraya değerlendirmesini yaparsanız sevinirim.daha ilk sayısı çıktı bayilere ve en iyisi yapılmaya çalışıldı.https://www.facebook.com/camkenaridergi facebook hesabı bu.takip etmek isteyenler olursa diye veriyorum.

Bu konuda kendini yeterli gören ve ya bu işe girmek isteyen müridler varsa konuşabiliriz ve sizinde çizimlerinizi gönderebilirim.Çizere ihtiyacımız var çünkü.Her konuda yardımcı olabiliriç

Eskişehir merkezli olan bu karikatür dergisi bugün tüm yaysat bayilerinde bulunmaktadır.Ücreti 1.5 tldir.

Hi!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Hayırlı uğurlu olsun hocam. İyi eleştirmeniz dileğiyle.

Anarsistherif...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Huerfanos bunu yazdı

Hayırlı uğurlu olsun hocam. İyi eleştirmeniz dileğiyle.

eyvallah müridim.Kötü eleştiriler gelsede kendimizi daha iyi yapmak için çaba harcayacağız.

http://www.iha.com.tr/eskisehirli-ogrenciler-mizah-dergisi-cikartti-20130123AW000372-eskisehir-haberi buda haberimiz.

Hi!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

hayırlı uğurlu olsun

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

hayırlı uğurlu olsun

sağolasın mürid:)

Hi!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

yazısız karikatür köşesi varmı hacı abi

zone tarafından 27/Oca/13 18:01 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Eskişehir'li olarak, Eskişehir'den başka bir kültürel olayın çıkmasına sevindim.

--

Hocam hem siyaset hem mizaha ilgim vardır, hatta bi ara evde kendi kendime karikatür falan çiziyordum.

Gırgır vardı bir zamanlar. Biraz tarihini araştırdım, siyasi nedenlerle falan badaştırdım. Nihat Genç'in kitabınıda okuyordum geçen. Gırgır, halktan uzaklaşmamış. Yani mizahın solu, sağı, ülkücüsü, ateisti falan yoktur.

Başkalarının yaptığı gibi halktan kopmayın. Bir kesime hitap etmeyin (henüz okumadım, ama en kısa sürede bakacağim). Simitçi, ayakkabıcı, memur, öğretmen, işçi... Bu tarz halkı benimseyin. 

Banka hortumlayanlara sırf önemli insan olduğu için nasıl hırsız denilmiyorsa ; bu adamlara hırsız demeyenlere ve bu tür suçlulara karşı cephe alın.

Aman diyim mizah yaparken ideoloji, siyasi bir olay benimsemeyin.

Halktan kopmayın. Gırgır'ın zamanını biraz araştırın. Çok büyük adam olan Oğuz Aral'ı biraz okuyun. 

Yanlış anlama hakkınızda fikrim yok, sadece dikkat çekmek istedim. Dergiyide henüz okumaıdm.

Ama ne yaparsanız yapın, halkı kucaklayın. Herkesin (doğudaki Kürtlerden tut, Bodrumdaki emeklilere ; okuma yazmayandan tut 5 dil bilene) kadar okuyabileceği bir dergi yapın.

Beğensinler yada beğenmesinler fark etmez. Fakat halkı kucaklayın. Bence Türkiye'de buna ihtiyaç var. Gerçekten ihtiyaç var.

Çünkü kötülüğün ideolojisi, solu, sağı, dini, dili, rengi, ırkı olmaz. Bu dünyada tek insnaı ayrım var: iyi ve kötü.

---

Umarım eski Gırgır gibi halkı kucaklayan bir dergi olur. Hayırlı olsun

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Umarım eski Gırgır gibi halkı kucaklayan bir dergi olur. Hayırlı olsun

Bizim istediğimizde o hocam.nerdeyse doğduğum günden beri karikatür okuyorum ben.haberleri bile oradan takip eden bi insanım.böyle bi projeye girmek ve üstadların izinden sapmadan kendi yeni çizgimizi oluşturmak istediğimiz bir proje.Sanatı halk için yapmak istediğim bir proje.umarım sizde beğeneceksiniz:) yorumllarınız bizim için gerçekten önemli.

Hi!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yarın adanayı arayıp tarayacağım mürid, bulursam alacağım, seversem tekrar alacağım.

tavsiye de edeceğim.

yardırmak bizim işimiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Yarın nasip olursa alacağım. Umarım giresına gelmiştir. Telefonun alarmıda kurarım olmassa.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    ankarada buldukça alırım
Toplam Hit: 3591 Toplam Mesaj: 35