folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Cama Yapışabilen Perde Var Mı? ( Uyuyamıyorum )

Cama Yapışabilen Perde Var Mı? ( Uyuyamıyorum )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Son zamanlarda çok fazla konu kalabalığı yaptım sanırım, gözüne batan olduysa affola. Amma ve lakin burası dışında fikrine ciddi anlamda değer verebildiğim pek fazla ortam/kişi yok :)

Odamda soldaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 2 adet pencere var. 64-65 cm'ye 145-150 cm alan kaplıyor aşağı yukarı. Duvardaki raflardan ötürü normal perdeler takıp kullanamıyorum, açması kapaması kenarda tutması bir dert. 

Sıkıntı şu ki uyuyamıyorum. Sabahlara kadar onlayn olunca malum gece uykusundan mahrum kalıyoruz, üstüne bir de günün ilk ışıkları göz kapaklarının içine işleyince uyku hiç tat vermez oluyor. Sandalyeden dolap kapağından çadır yapıp gölgelendirmeye çalışıyorum kendimi :D 

Daha önce birinden duyduydum, kim hatırlamıyorum, epey de aradım bulamadım. Cama yapıştırılabilen vantuzlu veya permanent herhangi bi şekilde, rulolu, uyurken indirip uyanınca kaldırabileceğim, ışığı büyük oranda engelleyecek bişeyler var imiş. O tarz bi perde arıyorum. Adı zebra olur stor perde olur, bir sürü değişik değişik isimleri var zaten işin içinden de çıkamadım. Resimde ölçüler de belli, yarım saattir ölçü alıyorum beynim yandı :D

Uyku gözlüğü siparişi verdim elli sente aliexpresten. 1-2 haftaya gelir. Peki uyku gözlüğü dışında nasıl karartabilirim ben bu odayı? 

Bazı araç perdeleri gördüm vantuzlu ve rulolu tam anlattığım gibi, ama onlar sadece güneşi azaltmaya yönelik. Mat bişeyler arıyorum ben yani %100 engellemese de o araç şeyleri gibi %30 da %40ta da kalmasın..

Bu da ürün sorduğum son konuydu

Şimdiden teşekkürler :)

noname tarafından 08/Mar/18 00:32 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Resim niye tıklayınca büyümüyor?

Bi de burdan deneyelim

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Baktım onlara da sağdan soldan +10 +10 toplam +20 cm genişlik istiyor. O kadar yerim yok gibi

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

jaluzi çözüm olarak gözüküyor boyut ve işlev olarak bir dönem sürekli evde iken çalışmıyor iken bende sabah 6-7 lere kadar oturup sonra akşama kadar uyuyordum birgün bir arkadaşla sabahladık ama camda perde olmasına rağmen zifiri karanlık olmadığı için rahatsız olduk işte işsizlikten ötürü gittik yorganlardan birini cama bir şekilde tutturduk hayatımda hiç zifiri karanlıkta kalmamış gibi hissettim kendimi bir yandan uyumak için çok rahat bir yandanvda sanki nerede olduğunu bilmiyorsun :) 

uyku gözlüklerini rahatsız edici buluyorum yolculukta değilseniz çekilecek şeyler değil. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

araya barfiks barı at bir tane,

onun üzerine de perde tak işte.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

allah başka dert vermesin, güzel çarşafı al uyurken tak uyanınca sök gitsin.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

araya barfiks barı at bir tane,

onun üzerine de perde tak işte.

bak bu çok mantıklı

edit pencere açılmaz :(

noname tarafından 08/Mar/18 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Tualet perdesi yada curtain for doors diye aratirsan cikiyor

Yeni aldim diktim bende .

15 tl demir ( plastik) çubuk 

Böyle birsey alirsan pencereyi acipkapamada sorun yasamazsin. Kapiya vidaliyorsun.

Hatta cikarip takabilirsin yikamak için

Çift tul ve perde yaparsin 

Günduz tul  gece perde olan kismini çekersin

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Ek : perdecilerde satilir

Yada perdeyle plgili magzalarda

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Cam filmi yapistir koyusundan

Toplam Hit: 4024 Toplam Mesaj: 38
uyku perdesi tatlı rüyalar karanlıkta uyumak