folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çamaşır Kurutma Makinesi Hk. Yardım

Çamaşır Kurutma Makinesi Hk. Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hocalar Merhabalar,

Çamaşır kurutma makinesi almaya karar verdim fakat aklıma takılan birkaç soru var. Sizlere danışmak istedim. Değerli görüşleriniz benim için çok önemli.

1- Cihazı çamaşır makinemin üstüne sabitleyeceğim fakat aynı marka almak zorunda mıyım ? Danıştığım insanların bazıları zorundasın bazıları zorunda değilsin diyor. Bu forumda bile açılan bazı tavsiye konularında bu bilgi kesin değil.

2- Çamaşır makinem 9 kg. Kurutma makinesini de 9 kg mı almalıyım yoksa 8 veya 10 alabilir miyim ?

3- Isı pompalı olması ve enerji etiketi haricinde hangi özelliklere dikkat etmeliyim. Olmazsa olmaz özellikler var mı ?

4- Kurutma makinelerinin bazılarında su tahliye gideri yeri var hortumu dışarıya manuel olarak tahliye edebiliyorsun, bazılarında yok anladığım kadarıyla (yanlışım varsa düzeltin). Bu özelliğe dikkat etmeli miyim ?

5- Elektronik işi biraz da şans işi biliyorum ama hangi markalardan kesinlikle uzak durmalıyım ? Kronik sorunlu markalar var mı ?

6- Son olarak kurutma özelliği olan çamaşır makineleri var. Bu makinelerin kurutma özelliği başarılı mı ?

Lütfen üşenmeyin XD Teşekkür ederim şimdiden.

Queltos tarafından 29/Mar/24 14:34 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

hocam neden boyle bir makine lazim oldu onu merak ettim.

Kurutma makinesi nemin fazla oldugu iklimlerde camasirlari kurutmak icin uretilmis bir makine.

Cennet vatanimizin hicbir yerinde bu denli yogun bir nemli hava olmadigindan genelde max. 2 gunde camasirlar kuruyor. 

Belki benim fark etmedigim bir durum vardir, ondan sordum.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Edit: ayni mesaj iki kere gitmis.

rajooonn tarafından 29/Mar/24 14:42 tarihinde düzenlenmiştir

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

1. Farklı markada  alabilirsin hic problem yok ama birinden biri bozulursa sana gelecek teknik servis zorluk çıkartabilir tek sorun bu.

2. Sekiz dokuz on istedigini alabilirsin sorun olmaz. Camasirlar islak oldugu icin kapladigi yer azalıyor 8 kiloluk kurutma da işini görür. Ama ben olsam aynısını alırdım.

3.Yeni nesil hep ayni teknoloji zaten iç içe geçmeli çift filtreli al. Vestelin cogu tek filtre hoş değil. Aşağıya akiyor tüyler.

4.butun kurutma makinelerinde kendi su haznesi var. Eger istersen camasir makinesi ile ayni gidere baglayabiliyorsun ama ilerde tıkanma yapabilir diye ben baglatmadim hazne boşaltımı zaten 10 saniyelik is.

5 ile 6 bilgim yok.

@Rajooon hocam deterjanli nemin evin icerisinde kurumasi çok sağlıksız. Balkona askiya asmakta cok zahmetli. 2 gunde kurur diyorsun ama 2saatte kuruyor ustelik yumusacik bir sekilde. Ve tek küçücük bir tüy bırakmıyor çamaşırlarda.

Makineden aliyosun direk katlamadan askıya asarsan eger çoğu kiyafette ütü bile istemiyor o kadar muazzam.

Ben kendime aldim sonra cok pisman oldum yillar once neden haberim olmadı diye.

Hemen annemle kardesime de hediye aldım. Niye ugrassinlar ki.

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    rajooonn bunu yazdı

hocam neden boyle bir makine lazim oldu onu merak ettim.

Kurutma makinesi nemin fazla oldugu iklimlerde camasirlari kurutmak icin uretilmis bir makine.

Cennet vatanimizin hicbir yerinde bu denli yogun bir nemli hava olmadigindan genelde max. 2 gunde camasirlar kuruyor. 

Belki benim fark etmedigim bir durum vardir, ondan sordum.

Hocam 3 yaşında çocuk sahibiyim ve ikinciside yolda. Eşim temizlik konsunda biraz titiz ve çalışan bir insan. Çamaşırları asmak, toplamak vs onun için çok yorucu olmaya başladığından dolayı kurutma makinesi düşünmeye başladık.

@korkarabatak yorumların için teşekkürler hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

Hocam selamlar,

biz Arçelik kullanıyoruz ortalama 2-3 yıldır aşşırı memnunuz kime tavsiye ettiysek kullananlarda çok memnun kaldılar. faturaya öyle çılgın bir geçirmesi olmadı ama kullanıma bağlı bazen 100-200 net fark ediyor.

biz 9 kiloluk kullanıyoruz programı kısası havalndırması felan çok aşırı güzel, bi de bizde kedi var 2 tane onların tüyü felan derken aşırı rahatladık, çocuk da varsa evde kesin al çok fark edecek göreceksin.

tek eksi yanı var bence sorun değil ama eşimin söylediği, parfümlü ve güzel kokulu yumuşatıcılar alıyor kullanıyor çamaşır makinesinde sonra buna atınca o koku kalmıyor diyor. ben zaten pek sevmediğim sorun hiç yok bana göre.

bizim makine bundan heralde https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/920-kmw-kurutma-makinesi

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hocam tavsiyelerin için teşekkür ederim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

lastikleri sündürmüyor mu bu ürünler.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

arkadaş aldı, ısı pompalılar yüzde 30 enerji tasarufu sağlıyormuş satan adamın yalansıyım...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

geçen yaz kaldığım airbnb de kurutmalı çamaşır makinası vardı

allahım bu nası bi rahatlık.

atıyosun kirliyi, yıkıyor kurutuyor ve sana veriyor

siktiret kurutma makinesini, kurutmalı makine al direkt.

istersen normal yıkıyo sen kurutuyosun, istersen kurutup veriyo.

akşamda atıyodum tişörtleri, sabaha kup kuru yıkanmış alıyodum.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 393 Toplam Mesaj: 12
kurutma makinesi