Camı Çatlak İphone7 Cihazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek

Hocalarım Ekim ayında aldığım 256 GB i7 cihazımın diklemesine düşürmemle camını çatlattım. Cam buz halinde değil ama boydan boya çatlaklar var. Ekranda problem yok, 3D touch sorunsuz çalışıyor. Konuyu açmamon sebebi daha önce buradan da arkadaşlarım da kırılan telefonlarını apple garantiyle sorunsuz değiştirdiler. Bunun yolu yordamı nedir? Telefonu bu şekilde satsam ne kadara gider? Kapaklamasına değil diklemesine düştü. Yanlar cam olduğu için çatladı.

Apolitik tarafından 04/Haz/18 00:58 tarihinde düzenlenmiştir

Şeyh uçmaz, mürit ot çekmiştir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekranı kırılan cihaza garanti ücretiyle bakar ve oda 720 lira. Sıfırıyla değişim istersen oda 2.220 lira.

https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing

Ekranı kırık şekilde satmaya kalkarsan hem alıcı zor bulursun hemde bulduğun alıcı fiyatı öldürmek için elinden geleni yapacak.

mkyb tarafından 04/Haz/18 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Fakirlik başka şey. Ben i7 işlemcili laptop sandım. Niye i7 cihaz yazmış diyorum marka vermek yerine,sonra cam kırıldı demiş ekranın üstüne düşmüş heralde diyorum,dokunmatik çalışıyor yazmış ona da dokunmatik ekranlı bilgisayarmış dedim,sonra içimden bayağa para vermiştir bu bilgisayara yazık olmuş dedim bide para hesabınıda yaptım:) Adam iphone 7'yi kısaltmış meğer mkyb'nin yorumu okuyunca anladım telefondan bahsettiğini.

Yalnız burger king'e giderken lisede burger 'e gidelim derdik,o kadar saçma bir kısaltma olmuş bence alınma ama.

_ICEMAN_
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı

Fakirlik başka şey. Ben i7 işlemcili laptop sandım. Niye i7 cihaz yazmış diyorum marka vermek yerine,sonra cam kırıldı demiş ekranın üstüne düşmüş heralde diyorum,dokunmatik çalışıyor yazmış ona da dokunmatik ekranlı bilgisayarmış dedim,sonra içimden bayağa para vermiştir bu bilgisayara yazık olmuş dedim bide para hesabınıda yaptım:) Adam iphone 7'yi kısaltmış meğer mkyb'nin yorumu okuyunca anladım telefondan bahsettiğini.

Yalnız burger king'e giderken lisede burger 'e gidelim derdik,o kadar saçma bir kısaltma olmuş bence alınma ama.

Hemen değiştiriyorum hocam haklısın :’)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ekranı kırılan cihaza garanti ücretiyle bakar ve oda 720 lira. Sıfırıyla değişim istersen oda 2.220 lira.

Ekranı kırık şekilde satmaya kalkarsan hem alıcı zor bulursun hemde bulduğun alıcı fiyatı öldürmek için elinden geleni yapacak.

Teşekkür ederim hocam değişim ücretini ben de biliyorum ama yine de bir sorayım dedim garanti kapsamına nasıl sokabiliriz diye. Fiyatlandırmaya göre 629 lira diyor

Apolitik tarafından 04/Haz/18 01:00 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Pardon ben Plus olarak okumuşum. Yerinde olsam yaptırıp kullanırdım. iPhone X almadıktan sonra 8  almanın bir manası yok. X'te gereksiz pahalı. Ederi 3.500 lira maksimum o cihazın.

mkyb tarafından 04/Haz/18 01:02 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Pardon ben Plus olarak okumuşum. Yerinde olsam yaptırıp kullanırdım. iPhone X almadıktan sonra 8  almanın bir manası yok. X'te gereksiz pahalı. Ederi 3.500 lira maksimum o cihazın.

Haklısın hocam ama 8 de düşünmüyor değilim açıkcası. Tek problem cihazı versem bile 64 gb 8 e anca para çıkacak üstüne koymam yani. O da bana yetmeyecek diye korkuyorum. X de dediğin gibi gereksiz pahalı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bence yarını bekle iPhone SE 2018 tanıtılacak ona bakıp kararını ver. İşlemci ve kamera iPhone 7 olacak ama ekran ve 3D yüz taramayı iPhone X'ten alan melez bir model olacak. iPhone 5 kasasında iPhone 7 kadar ekran boyutu olacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam bu degisim nasil oluyor?

Senin telefonu alip yerine aynisinin sifirini mi veriyor direk?

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hocam bu degisim nasil oluyor?

Senin telefonu alip yerine aynisinin sifirini mi veriyor direk?

Aynen hocam.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Apolitik
    Apolitik's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bence yarını bekle iPhone SE 2018 tanıtılacak ona bakıp kararını ver. İşlemci ve kamera iPhone 7 olacak ama ekran ve 3D yüz taramayı iPhone X'ten alan melez bir model olacak. iPhone 5 kasasında iPhone 7 kadar ekran boyutu olacak.

Muhtemelen ne kadardan çıkışı yapılacak piyasaya?

Toplam Hit: 2620 Toplam Mesaj: 17
garanti i7