Çanakkale Gezisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hem çocuklarımı bilinçlendirmek, hem şehitlerimizi mezarları başında yadetmek için bayram sonrası yaz tatilinde Çanakkale şehitliklerini ziyaret etmek istiyorum. İstanbuldan arabayla yola çıkıp 3-4 gün geze geze dolaşacağım. Daha önce gitmediğim için bildiğim bir güzergah değil. Yol üzerinde aile ile kalabileceğim (kamu personeli olduğum için öğretmen evi yada kurumların misafirhane de olabilir) ucuz otel ve gezinin amacına uygun mutlaka ziyaret et dediğiniz bir yer var mı? Hatta direkt bi güzergah verirseniz çok mutlu olurum. 

İmza mı? O da ne demek?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@Osmaman " Çanakkale şehitliklerini ziyaret ... Yol üzerinde aile ile kalabileceğim (kamu personeli olduğum için ;öğretmen evi yada kurumların misafirhane de olabilir) ucuz otel ve gezinin amacına uygun mutlaka ziyaret et dediğiniz bir yer var mı? Hatta direkt bi güzergah verirseniz çok mutlu olurum. "

Aile olarak değil ama biz 3 erkek arkadaş  çıktık yola. Bi büyük 4  kişilik çift kaplamalı çadırla. Kimi arabada, kimi çadırda yol kenarındaki tarlaların uygun köşelerinde ve/veya benzer yerlerde yattık. 

Yalnız bizim güzergâh farklıydı, Çanakkale'ye de uğradık. Şehitliğin orada kazılan siperlik kanallarının içerisine de yattım, ve lâkin içi çamur değil tabii. Düzenlemişler; kum ve küçük çakıl dolu. Büyük kalas'larla da desteklemişler ve yattım içine üzerine, lâkin aynı hissi heyecânı duyamadım ben. Soros kıyılarına kadar inmedim ama. Soros'unda üzerindeki güneş yansıması güzeldi ama o kadarda büyüleyici değil. Gece kalmadım. 

En güzeli şehitliğin kaide'sinin, boğaza bakan kısmının kenarında biraz oturup, boğazı ve türü ne olursa nakliye gemilerini seyretmek Hmm güzeldi. 

İlginçtir ama Boğazın Çanakkale tarafında (ayı da vereyim eylül) öyle kötü bir koku yokken, diğer tarafında yada Balıkesir tarafında iğrenç bir  koku vardı. @.o,) 

daha devamı varda, burada kesiyorum

Netice; neden kendi çadırınız ve istediğiniz yada çocuklara bu güzergâhta gitmek istedikleri yerlere ilişkin araştırma yaptırtmayıp, dışarıdan böyle bir talepte bulunuyorsunuz? Hatalısınız demiyorum da, sadece merak? tabi çocuklar da meraklı ve/veya değillerse de(okuma yazmaları var mi bilmeden yazıyorum).

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

@Osmaman " Çanakkale şehitliklerini ziyaret ... Yol üzerinde aile ile kalabileceğim (kamu personeli olduğum için ;öğretmen evi yada kurumların misafirhane de olabilir) ucuz otel ve gezinin amacına uygun mutlaka ziyaret et dediğiniz bir yer var mı? Hatta direkt bi güzergah verirseniz çok mutlu olurum. "

Aile olarak değil ama biz 3 erkek arkadaş  çıktık yola. Bi büyük 4  kişilik çift kaplamalı çadırla. Kimi arabada, kimi çadırda yol kenarındaki tarlaların uygun köşelerinde ve/veya benzer yerlerde yattık. 

Yalnız bizim güzergâh farklıydı, Çanakkale'ye de uğradık. Şehitliğin orada kazılan siperlik kanallarının içerisine de yattım, ve lâkin içi çamur değil tabii. Düzenlemişler; kum ve küçük çakıl dolu. Büyük kalas'larla da desteklemişler ve yattım içine üzerine, lâkin aynı hissi heyecânı duyamadım ben. Soros kıyılarına kadar inmedim ama. Soros'unda üzerindeki güneş yansıması güzeldi ama o kadarda büyüleyici değil. Gece kalmadım. 

En güzeli şehitliğin kaide'sinin, boğaza bakan kısmının kenarında biraz oturup, boğazı ve türü ne olursa nakliye gemilerini seyretmek Hmm güzeldi. 

İlginçtir ama Boğazın Çanakkale tarafında (ayı da vereyim eylül) öyle kötü bir koku yokken, diğer tarafında yada Balıkesir tarafında iğrenç bir  koku vardı. @.o,) 

daha devamı varda, burada kesiyorum

Netice; neden kendi çadırınız ve istediğiniz yada çocuklara bu güzergâhta gitmek istedikleri yerlere ilişkin araştırma yaptırtmayıp, dışarıdan böyle bir talepte bulunuyorsunuz? Hatalısınız demiyorum da, sadece merak? tabi çocuklar da meraklı ve/veya değillerse de(okuma yazmaları var mi bilmeden yazıyorum).

güzel kafaymış :D arkadaşlarından birine de kendini süngülettirseydin hocam daha gerçekçi olurdu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

... kalas'larla da desteklemişler ve yattım içine üzerine, lâkin aynı hissi heyecânı duyamadım ben. Soros kıyılarına ka...

güzel kafaymış :D arkadaşlarından birine de kendini süngülettirseydin hocam daha gerçekçi olurdu.

^^D` @Whopper HomoFobik sen beni ilgilendirmez de, açıklama yapayım tabii; Siperlerin içine, kumların üzerine. 

Güldüm, haylice  de gülüyorum da ^^De` Hadi bunları geçtim de; hiç toplu taşıma araçlarına sabah-akşam mesai saatleri öncesi ve sonları binmedin mi? cidden. 

Kalas'ı da düzeltiyorum, Tomruk olacak. Senin vb'lerinin güleceği birşey dâhâ yazayım; biri köşeli, diğeri köşesiz. ^^D`

Hâ, ben homofobik miyim, isim ve/veya sıfat hâli de değilim. Önemsiz ayrıntıyı da belirteyim. '^^"

RitmFarbRacourci tarafından 16/May/19 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

sabah namazını eceabatta kılacak şekilde yola çıkın 1 günde çanakkaleyi bitirirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

arabayı bırakın çanakkalede, bir tur ile gezin. çok daha keyif alırsınız.

öğretmenevinde konaklayabilirsiniz, iskelede direkt zaten.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

arabayı bırakın çanakkalede, bir tur ile gezin. çok daha keyif alırsınız.

öğretmenevinde konaklayabilirsiniz, iskelede direkt zaten.

Sanırım öyle olacak galiba. Tüm mesajlar için teşekkür ederim 

İmza mı? O da ne demek?
Toplam Hit: 1000 Toplam Mesaj: 7
çanakkale şehitlik gezi