Canon 500D VS Nikon D5000

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Canon 500D ve Nikon D5000 Arasında Kaldım Fotograf Kadar Video Çekimide Yapıcak Olmam Beni Arada Bırakıyor .
    Nikon  da renkler beni hayran bıraktı ama body kit te af motoru olmaması ve video modunda auto focus u kullanamamak bir anda soğuttu kendinden 
    Canon da ise yok yok denicek kadar . rahat kullanım bakımından nikon u parçalıyor ama bu seferde renkler , gren ve noise sorunu görüyorum incelediğim birçok fotografta . Düşük ışıkta ve geceleri fotograf ve video çekimlerini en iyi hangisiyle yapabilirim ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

hocam nikonu denemedim ama canon bir arkadşımda var, gece çekimi konusunda bazen benim kompakt samsung wb600 bile ondan daha iyi çekiyor. Dediğin gibi gren problemi var. 

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

550d kullanıyorum. gayet memnunum özellikle video için istiyosan 550d yi es geçme hocam.

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

550D Bütçemi Şuanlık Zorluyor , Başka markalarda tavsiye edebilirsiniz Hala çok kararsızım . 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turuncu
    turuncu's avatar
    Erkek

ilerde lense maddi kaynak ayıramam işimi görcek prof ayarında bi mak diyosan fujifilm hs-10

slr degil mercek onun kadar büyük degil ama hertürlü ayarlamanı yapmana izin veren bi mak ccd degil cmos sensör hd video cekimi gercekten güzel bi tercih olabilir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sleep
    Sleep's avatar
    Dişi

giriş seviyesi içinse pentax kx e de bakabilirsin

Başarılar gelir geçer, asaletin bize yeter..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mximus
    mximus's avatar
    Erkek

Düşük ışık şartlarında yani karanlık ortamda grensiz fotoğraf çekmeyi herkes ister.Bunun makineyle çok ilgisi yok.İso su hayvan gibi abartılmış  derecede yüksek bir kaç fotoğrafa denk gelmişssinizdir.Bende Canon 50 D var gren sorunu vb. sorunları bende yaşıyorum.Yani senin kriterlerinde kararsız kalsam 500 D yi düşünmeden alırdım ,nikondaki af motoru eksikliği yüzünden.
    Bu arada ikinci el daha iyi makineler de alabilirsin o fiyatlara.

En çok da kapı kendiliğinden açıldığında korkuyorum şu hayattan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

sanırım 500D Alıcam şimdilik kararım böyle , hala tavsiyelere açığım . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Canon 500D kullanıyorum makineden anlarsan yapamacağın şey yok..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

450d kullanıyorum inanılmaz memnunum. Düşük ışıkta iso/diyafram açıklığını ayarlamayı öğrendiğinde ve raw formatlı çekim yaptığında sorun yaşamazsın, jpegde her şekilde biraz kayıp olur.

Auto focus fotoğraf açısından iyi fotoğraf çekeceğim diyorsan zaten lazım bir şey değil. Gerçi lensini değiştirirsen ve öğrenme aşamasında hızlı çekim yapman gereken durumlarla karşılaşacaksan sonra pişman olabilirsin.

Bir de şahsi fikrimce dslr makineyle video çekmek makineye yazık etmektir, fotoğraf çekmekle video çekmek bambaşka iki şeydir.

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

500d öneririm

Toplam Hit: 5085 Toplam Mesaj: 14