Canon Eos 5D Alınırmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

1000 lira civarı bir bütçem var

canon eos 5d ye bakıyorum çok güzel gibi ama eski bir alet. 

shutter sayısı vs çok önemlimi ? shutter ömrü ne kadar oluyo aletlerde

yada 1000 tl civarı önereceğiniz başka bir alet varmı

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

aynen bende hep merak ettim böyle 800-1000tl arası walpaper lik resimler ya da profil'resmi yapılabilecek resim çeken bir makine arıyordum :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

1000 tl ye var mı o cihaz sıfır olarak.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

500d, 550d mi hocam? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Model no yanlış yazdın sanırım hocam :

http://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinasi/en-ucuz-canon-eos-5d-mark-iii-24-105mm-lens-fiyati,765116.html

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

@Roark resim değil fotoğraf. Shutter ömrü önemli ikinci el bir araba aldığınız zaman km ne kadar önemliyse shutter de o kadar önemli belli bir shutter sayısından sonra perde mekanizması değişmesi gerekiyor. Alınmadan yada başka birşeylerden dolayı kitleniyor bozuluyor. Ömrü ne kadar canon bilmiyorum ama nikon d700 250 bin de hala çalıştıran var. Burazda şans işi aslında. Canon hakkında pek bilgim olmadığı için model hakkında bişi diyemem ama Nikon d90 alabilirsin bin tl civarı.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

söylediğim fiyat ikinci el fiyatı : https://www.sahibinden.com/fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-slr-canon-eos-5d

@roark hacı wallpaperlık şeyleri ışık olmadan çekemeyiz sanırım

@sweeneytodd hocam eos 5d

o kadar alet dururken eos 5d yi düşünmemin sebebi gördüğün en ucuz full frame. full frame alırsam daha güzel çekicekmiş gibi bi kafa var bende nedense. (belki de yanılıyorumdur)

eski makine alınmaz diyosanız önereceğiniz birşeyler varmı ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek

eski full frame alacağına daha yeni shutter sayısı daha az orta seviye bişeyler bakabilirsiniz 5d iyidir ama versiyon versiyon onlarda 3ler pahalıu 2ler daha uygun ama perde sayısı yüksek 1diyemi geçiyo yada direk 5d mi bilmiyorum oda aynı şekilde. birde yedek parça aksesuar uyum vs kısmı var. perde sayısına da gelince 3 4 senedir fotoğraf ile ilgiliyim bende ilk slr makinemi alırken araştırdım hatta burda bile bi konum olması lazım bununla ilgili shutter araştırması yaparken o zamanlar 1milyon perde sayısında olup çalışan canon 450d bile görmüştüm. perde mekanizması makineye göre değişiyo fiyatı ama 200-300 tl gibi rakam düşünebilirsiniz. 1000TL civarında canon 550d - 600d - 650d alabilirsiniz kit halinde. üst segment makine almak demek iyi fotoğraf çekmek anlamına gelmez bunu unutmayın. atıyorum 5000TL bütçeniz varsa ve hobi olarak yapacaksanız üst düzey bir makine almak yerine orta seviye makine alıp geri kalan bütçe ilede lens, flaş vs. gibi ekipman almanızı öneririm. 

cCc Gökhan cCc
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Negerek var okadar para veriyorsun bir mürid nikonn 3200 satıyordu lesli 700 e 

Yav he he
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam almak istedigin makinanin 2. Eli o paralara olmaz 60d bile daha pahali ki kaldiki 5d diosun o isde bi bit yenigi var demedi deme. Ayrica bole pro bi makina aldiginda ayar vs yapmayi bilmen gerek eger bilmiosan ve basit kullaniciyim diosa. Bana kalirsa bulasma makinadan verim alamayabilirsin. Birde bu aletleri aldiginda kit lensleri cok basit oluyor guzel resim icin kaliteli lens alman gerekiyor buda sana ayri bi maliyet yazilacak cok sey var ama hangi birini yazsam bilmiorum o yuzden google da formlari okuman senin icin cok faydali olur bana kalirsa otomatik bi makina alman sana fayda saglar baslangic icin.

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

5D'yi alırsın yanına bi 85 1.4 sigma felan o zaman anlamı olur (FF felan dersin.)

Anladıgım kadarıyla bütçen az. Dolayısıyla Full Frame bir makine senin için anlamsız olucaktır.

650D-60D felan bak bence. Hem EF-S lensleri de kullanabilirsin. 

Toplam Hit: 2078 Toplam Mesaj: 15
dslr slr fotoğraf makinesi