Cay Severler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek

aynı tadı alamıyorsan sudandır o değişiklik...

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Rize tiryaki ve tomurcuk diyen arkadas . Paketleri gorunce ogrenciykende aynen onu yaptigimizi hatirladim. Simdi evde denicem . Lipton un normali ve bergamutlusunu tuketiyorduk fakat yok lezzett olmuyor o tad dedihiniz gibi sudan olabilir bakicqz artim:-) cok sagolun

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

doğuş doğu karadeniz sanırım sıyah paket .fakat bu cayı ızmır bornovadakı su ıle yapacaksın onun dısında o kadar lezzetlı olmuyor.

caykur turistik+ kamelya+filiz karıştırıyorsun demlerken de içine istersen 1 çay kaşığı tomurcuk atıyorsun. 

bu arada demlık cok çok önemli arzum sabahları alarm kurup hazır suyumu kaynattıgı bır caycısı vardı celık pahalı bısı onu koyduk kenara.

alüminyum çaydanlık aldım çok daha lezzetli,porselen ya da cam derler demlik için ama alüminyum daha lezzetli geliyor. Su da çok önemli kreç oranı yüksek su ile daha güzel olmakta çay,çok guzel su ıle cay guzel olmuyor 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    god
    god's avatar
    Erkek

Bulan alsın

All is well
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Oncelikle cay bu reis. Porselen demlikte ve kaynak sulari ile demleyeceksin. Hazir su musluk suyu olmayacak. Dinlenmis su olacak. Su kaynadiktan sonra 1 dk dinlenecek demlige koyacaksin. Cayi sonradan suyun uzerine atacaksin ve kesinlikle yikamadan paketten cikarip koyacaksin. Demligin agzini kagit ile kapatirsan daha guzel cikar tadi. Cay demlenirken de altinda su surekli kaynarsa ustte cay çökmez. Biraz da bergamot karistirirsan eger aşırıya kaçmadan harika olur.

Bi gun kkaleye duserse yolun haber et bi semaver yakayim sana hocam.

mfatihbodur tarafından 02/Kas/14 15:40 tarihinde düzenlenmiştir

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

doğuş doğu karadeniz sanırım sıyah paket .fakat bu cayı ızmır bornovadakı su ıle yapacaksın onun dısında o kadar lezzetlı olmuyor.

caykur turistik+ kamelya+filiz karıştırıyorsun demlerken de içine istersen 1 çay kaşığı tomurcuk atıyorsun. 

bu arada demlık cok çok önemli arzum sabahları alarm kurup hazır suyumu kaynattıgı bır caycısı vardı celık pahalı bısı onu koyduk kenara.

alüminyum çaydanlık aldım çok daha lezzetli,porselen ya da cam derler demlik için ama alüminyum daha lezzetli geliyor. Su da çok önemli kreç oranı yüksek su ile daha güzel olmakta çay,çok guzel su ıle cay guzel olmuyor 

aynen ve aynen aynen öğrenci evimizde nerdeyse kaşıktan daha hafif bir çaydanlık ve bok gibi beyaz akan suyumuz vardı ama dehşetti çay.

aile evinde imkanlar çok güzel arıtılmış su filan ama lezzeti bulamıyordum şimdi denemedeyim.

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Earl grey denen zımbırtıdan içeceksin, ya da aldığın çayın yanına birde bergamot ya da tomurcuk denen şeyden alıp biraz karıştıracaksın. Çayı şekersiz içenlerden oldum son 1 senede, normal çayın cidden tadı yok şekersiz, sadece bu dediğim iki şekilde çaydan tad alabiliyorsun.

Dipnot: öğrenci evindeyim :D

:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

img-avansas.mncdn.com/assets/58223/caykur-organik-rize-cayi-400-gr-0-zoom.jpg

bu çaydan alınır sıcak su önce demliğe konur sonra çay konur ve beklenir. Kesinlikle kaşıkla karıştırılmaz. 

pizza sipariş ettim az önce yanına da çay yaptım mis :)

not: 4-5 yıl kahve çalıştırdım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    tirebolu 42 diye bir çay var. Denemelisin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paduwan
    paduwan's avatar
    Erkek

Caykur hemsin organik cayi baya guzel diger caylara göre.

Toplam Hit: 5013 Toplam Mesaj: 44